Ziraat Bankası’ndan Konut Kredisi Müjdesi – Son Dakika

Ziraat Bankası’ndan Konut Kredisi Müjdesi – Son Dakika

Ziraat Bankası’ndan konut kredisi müjdesi..  Ev almak isteyenlere son dakika müjdesi Ziraat Bankası’ndan geldi.. Ziraat Bankası birazcık ilkin bir son dakika açıklaması yayınlayarak yüzde 0,98 faizle 500.000 Lira ‘ya kadar konut kredisi kullandıracağını duyurdu. Bu haberle ev almak isteyenler için oldukca mühim bir destek sağlayacak olan Ziraat Bankası, yüzde 2 düzeylerinde bulunan konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1 ‘in de altına çekerek tüm dikkatleri üstünde topladı.

Devletimizde kredi faizlerinin mühim oranlarda artmasının peşinden yavaşlayan konut satışlarını artıracak oldukca mühim adım en büyük kamu bankalarından olan Ziraat Bankası’ndan geldi. Ziraat Bankası yüzde 0,98 faizle 500 bin Lira’ya kadar konut kredisi kullandıracağını deklare etti. Ziraat Bankası tarafınca meydana getirilen açıklamada, inşaat şirketlerinin elinde bulunan konut stokunun eritilmesi için kendi müşterisi olan konut inşaat şirketlerinden ev alanlara aylık yüzde 1’in altında faizle kredi imkanı getirilmiş olduğu açıklandı.

Kredi Faiz İndiriminde Üst Limit 500.000 TL

Ziraat Bankası’nın basın bültenine bakılırsa, konut inşaat şirketleri aylık % 1,78 olan konut kredisi faizinin bir bölümünü üstlenecek, böylece kredi alanların aylık maliyeti % 0,98 olacak. Toplam 500 bin Lira’ya kadar verilecek konut kredilerinin vadesi ise 120 aya (10 yıl) kadar uzayabilecek.

Konut Satışlarının Artması İçin Mühim Bir Destek

Ziraat Bankası tarafınca gösterilen aynı bültende, yeni kredi imkanıyla “Bankamızla çalışmakta olan firmaların elinde bulunan bitmiş sıfır konutlar ve hemen hemen tamamlanmamış inşaatı devam etmekte olan konut satışlarının finansmanına destek verilecek” ifadeleri kullanıldı. Bültende ek olarak Ziraat Bankası’ndan kullanılan kredilerin bir kısmının inşaat şirketlerinin bankaya olan kredilerinin geri ödemesinde kullanılacağı belirtilerek, “Bu durum bir taraftan firmaların üstündeki mali yükün hafifletilmesi, öteki taraftan da bankamızca kullandırılmış olan kredilerin seyyaliyetinin sağlanması açısından mühim kazanım oluşturacaktır” denildi.

ilginizi çekebilir

Öğretmenlere Özel İhtiyaç Kredisi Kampanyası (Yüzde 0.15 Düşük Faiz)

En mukaddes meslek asla şüphesiz ki öğretmenliktir. Bizleri kendimizi tanıdığımız yaştan alıp bir ana, baba …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir