Ziraat Bankası Satılık 2. El İcralık Araç Satış İhalesi (TIR, Traktörler)

Ziraat bankası kendisi tarafınca oluşturulmuş olan hususi satış platformu üstünden icralık olarak satış listeleme yapmaktadır. İcra kanalları ile el koymuş olduğu başta 2.el vasıta olmak suretiyle fazlaca sayıda TIR, kamyon hatta traktör dahi bu listede yer vermektedir. İhale usulü açık aktırma sistemi ile satışa sunmuş olduğu icralık otomobil, traktör yada TIR kamyon benzer biçimde ticari ağır araç ilanlarının adreslerini yer verdik. Ek olarak, ihale katılım bedelinin ne kadar olduğundan tutunda başvurunun yanı sıra katılımın iyi mi sağlanacağını kadar tüm bilinmesi gerekenleri de bir araya getirdik. Ucuz olarak 2.el her türlü taşıt alacaklar bu fırsatları bir fazlaca şahıs benzer biçimde değerlendirmenizi tavsiye ederim.

Ziraat Bankasından İcralık İkinci El Vasıta Satın Alabilirsiniz!

Türkiye Cumhuriyeti kimliğine haiz her vatandaşımız Ziraat bankasının düzenlemiş olduğu icralık 2. el araçlarının satış ihalesine katılma hakları vardır. Ziraat bankası satılık daireler için düzenlemiş olduğu satış ihalelerini İnternet siteleri üstünden de 2. el  araçlar içinde düzenlemektedir. Her vatandaşımızın Türkiye’nin her ilinden rahatlık ile katılabileceği bu satış ihaleleri için bazı şartları yerine getirmesi gerekmektedir.

Ziraat bankası 2.el icralık araç satış sitesi görüntüsü

Ziraat bankası 2.el icralık vasıta satış sitesi görüntüsü

Bilir kişiler tarafınca belirlenen başlangıç 2. el araçların bedellerinin üstüne çıkılması ile satın alabileceğiniz Ziraat bankası icralık araçlara müracaat yapmak için ise aşağıdaki başlıkları takip etmelisiniz.

Ilkin Satın Almak İstediğiniz Araca Karar Veriniz!

Daha önceleri belirli bölgelerdeki yeddi güvenilir otoparklarında düzenlenen icralık vasıta satışları artık İnternet sitelerine taşınmıştır. Her bankanın kendine ilişkin bir 2. el vasıta ve ev satış sitesi neredeyse vardır. Ziraat bankasında icralık olarak ihale usulü ile satış yapmış olduğu İnternet sitesi https://e-aracsatis.ziraatbank.com.tr/index.intengo adresidir. Bu adrese giriş yaptığınız zaman bankanın icra kanalları ile el koyup ne kadar başlangıç fiyatı ile satışa çıkarmış olduğu tüm traktör ve kamyon ile TIR dahil olmak suretiyle ticari ve binek araçların listesini görebilirsiniz. Satış sıralamasında görmüş olduğunuz araçların fotoğraf ve özelliklerini de gene aynı ekranda görebilmeniz mümkündür. Burada yer edinen vasıta detayları GENEL özellik ve ekspertiz bilgilerinden oluşmaktadır. Fiyatı ve genel özellikleri ile aracın genel ekspertiz detayları eğer aklınıza yattı ve aracı satın almaya karar verdiyseniz bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

Satış İhalesine Katılım Hakkını Elde Ediniz

Ziraat Bankası icralık 2.el vasıta alımları için ilk başlamanız ihtiyaç duyulan yer bankanın satış ihalesinin bulunduğunu İnternet sitesine girmektir. Yukarı da belirtmiş olduğumuz benzer biçimde ihale satış sayfasına girip alacağınız 2. el kamyon, TIR yada binek yada ticari vasıta için kararınızı verdi iseniz artık ihaleye katılım ve teklif verebilmek için öteki adımlara geçebilirsiniz. Bu adımların neler bulunduğunu ve iyi mi işlem yapmanız icap ettiğini ise fazlaca daha iyi anlaşılması amacı ile sizler için maddeler halinde belirttim.

  1. Ziraat bankasının 2. el icralık vasıta İnternet sitesinde ihaleye girmek istediğiniz araca ilişkin muhammen bedelinin minimum %6’sını bankaya yatırmanız gerekmektedir. Buda demek oluyor ki sitede satış bedeli varsayalım 56.500 lira ise minimum 3.390 lirasını Ziraat bankasının herhangi bir şubesine giderek alıntı karşılığında yatırmanız anlamına gelir.
  2. Vasıta bedelinin %6 oranının banla şubesine yatıran yurttaş 2. el araç satış şartnamesini imzalanması gerekmektedir.
  3. Bu işlem sonrasında nüfus cüzdanınız ile beraber yatırmış olduğunuz güvence dekontuna istinaden size araca teklif verme hakkı doğar. Teklif verme hakkını kullanabilmeniz için ise https://e-aracsatis.ziraatbank.com.tr/login.intengo sistem giriş şifrenizi bankadaki ilgili işgören cep telefonunuza gönderir.
  4. Sisteme girdikten sonrasında bilgilerinizin tekrardan güncellenmesi istenilir. Kişisel bilgiler güncellemesi yapıldıktan sonrasında vasıta ihale ekranına giderek minimum  TL arttırmak kaydı ile satış ihalesine katıla bilirsiniz.
  5. 4 günlük ihale süresi zarfında vermiş olduğunuz rakamı geçen eğer olmazsa ihaleyi kazanmış olmuş olursunuz ve aracın satılmış olduğu il ilçedeki banka üstündeki adreste yer edinen şubeden satın alma işlemini aşağıdaki belgeler ile elde etmiş olmuş olursunuz.
Vasıta Satışı İçin Lüzumlu Evraklar

Lütfen çift tırnak benzer biçimde hususi karakterler kullanmayınız.

Ziraat Bankası İcralık Traktörler Var Mı?

Tarımsal ile Hayvansal kredilerin öncüsü hepimizin de bilmiş olduğu benzer biçimde T.C. Ziraat Bankasıdır. Bankanın yapmış olduğu bu öncülük de çiftçilerimize bir fazlaca kredi olanakları da hali ile sağlanmaktadır. Çiftçilere sağlanan bu imkanların en başlangıcında geleni ise hayvancılık mevzularından sonrasında traktör alınları için sağlanan olanaklardır. Ziraat Bankası Traktör Kredisi Faiz Oranları Hesaplama da bahsetmiş olduğum mükemmel imkanlarından yararlanan milyonlarca ziraatçi bulunmaktadır. Çiftçilere banka üstünden verilen bu kredi fırsatların da satın alınan sıfır ve 2.el traktör rehinli bir halde sağlanır. Traktör ipoteği karşılığında verilen bu krediler de daha önceleri ziraatçi borçlarını ödememesi halinde haciz işlemleri başlatılıyordu. Haciz işlemleri sonrasın da ise el konulmuş olan traktörler gene yukarıda bahsetmiş olduğum benzer biçimde Ziraat bankası 2.el icralık vasıta satış sitesinde listeleniyor ve satılıyordu. Bu seviye 2019 tarihinde yargıtayın almış olduğu karar ile değişti. Yargıtay 12. hukuk dairesi tarafınca aşağıda verilmiş olan yargı ile

  • Çiftçinin tarlada yada bahçesinde kullanmış olduğu traktör haciz edilemez

artık hiçbir banka icra kanalı ile çiftçinin traktörüne el koyamamaktadır. Hali ile icralık olarak traktörler el konulamadığı için hiçbir bankanın icralık satış sıralamasında göremezsiniz.

ilginizi çekebilir

Koyun Kırkma Nasıl, Ne Zaman Yapılır? Önemli Tavsiyeler!

Yaz aylarının gelmesi ile küçükbaş hayvan sahiplerinin çilesi de başladı desek yalan olmaz sanırım. Bizzat …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir