Ziraat Bankası Ortak Konut Kredi Kampanyasıyla Geliyor!

Ziraat Bankası Ortak Konut Kredi Kampanyasıyla Geliyor!

Ev sahibi olmak her ailenin yaşam standardını arttıran en büyük hayallerinden biri. 2018’in iktisat istatistiklerine bakılırsa konut sahibi olmak, en fazlaca tercih edilen yatırım çeşidi. Ziraat Bankası, herkesi ev sahibi yapmak için kredi fırsatlarında yeni bir dönem başlatarak ortaklaşa konut kredisi kampanyasına imza attı. Peki Ziraat Bankasının ortak konut kredisinin özellikleri nedir? Iyi mi başvurulur? Krediye başvurmak için ihtiyaç duyulan belgeler nedir? Ortak konut kredisinin faiz oranları iyi mi değişmektedir? Sizin için Ziraat Bankası ortak konut kredisine dair bilinmesi gerekenleri listeledik.
Ziraat Bankası Ortak Konut Kredisinin Özellikleri
Ev sahibi olmak isteyen aileler ve bireyler konut alabilecek birikimi sağlamakta sorun çektiklerinde krediye başvururlar. Konut kredisinde en kârlı kampanyaları sunan Ziraat Bankası, konut kredi çeşitlerine bir yenisini ilave ederek siz ayrıcalıklı müşterilerine ortaklaşa ev sahibi olabilme fırsatı tanıdı.
Ziraat bankası ortak konut kredisiyle satın alacağınız evin ekspertiz değerinin %75’ine kadar kredi imkânı sağlayabilirsiniz. Ziraat Bankası, kampanyadan yararlanabilmeniz için sizden tertipli gelire haiz minimum 2 en fazla 5 şahıs talep ediyor. Ziraat bankası, ortak tapu işlemi için her bireye ayrı kredi hesabı açmakla birlikte kredi ödeme tarihleri için kişilerin birbiri üstünde sorumluluğu vardır. Ziraat Bankası ortak konut başvurusu yapıldığı tarihten itibaren kişilerin krediye uygunluğunu denetim etmektedir. Ortaklaşa yaptığınız başvuruda, minimum biri kredi sahibi olmaya uygun değilse ortak konut krediniz onaylanmaz. Ek olarak, siz ve eşiniz de ortak konut kredi kampanyasından yararlanabilirsiniz.
Ziraat Bank Ortak Konut Kredisi Vade İmkanları ve Faiz Oranları
Müşterilerinin kolaylığını ön planda tutan Ziraat Bankası, ev sahibi olmak isteyen bireylere 120 aya kadar vade imkânı sunuyor. Ortak konut kredisi için 2018 yılı için belirlenen güncel faiz oranı %1,23 olmakla birlikte ipotek tesisi tutarı olarak müşteriden 118 TL talep edilir. Konut sahibi olmak isteyen yatırımcılar, Ziraat Bankası’na ekspertiz tutarı olarak 498 ila 1798 arası ödeme yaparlar. Ziraat Bankası ortak konut kredisi hakkında bilinmesi ihtiyaç duyulan bir öteki mevzu ise erken ödeme tazminatıdır. Ortak konut kredi sahipleri, kredi taksitlerini toptan ya da erken ödemek isterlerse;
36 ay vadeyle alınmış bir krediyse kalan borcun %1’i,
36 aydan fazla vade süresiyle bir krediyse kalan borcun %2’sine varan erken ödeme cezası müşterilerden istenebilir.
Ziraat Bankası Ortak Konut Kredisine Müracaat Kanalları
Ev sahibi olmak ve geleceğinin teminatını almak isteyen bireyler kendilerine en yakın Ziraat Bankası şubesine lüzumlu belgelerle giderek kolayca başvurabilirler. Peki ortak konut kredisine başvurabilmek için ihtiyaç duyulan evraklar nedir?
Ortak Konut Kredisi Ihtiyaç duyulan Belgeler
Ev sahibi olmak isteyen ve kafi birikimi olmayan müşteriler kredi sahibi olmak için ortaklaşa başvuruda bulunacak her fert için ihtiyaç duyulan belgeler;
Ziraat bankası ortak konut kredisi müracaat formu

  • Haiz olduğunuz sürücü belgesi, nüfus cüzdanı yada geçişlik fotokopisi
  • Emek harcama durumlarınızı gösteren gelir belgesi
  • Özgür meslek mensubuysanız bağlı olduğunuz meslek toplumundan alınan üyelik belgesi
  • Hukuki olarak ortağı olduğunuz bir şirket var ise, şirkete ilişik sözleşmenin yayımlandığı tecim sicil gazetesi
  • Sahibi olmak istediğiniz evin tapu belgesi

ilginizi çekebilir

Koyun Kırkma Nasıl, Ne Zaman Yapılır? Önemli Tavsiyeler!

Yaz aylarının gelmesi ile küçükbaş hayvan sahiplerinin çilesi de başladı desek yalan olmaz sanırım. Bizzat …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir