Ziraat Bankası Konut Kredisi Seçenekleri

Ziraat Bankası Konut Kredisi Seçenekleri

Türkiye’nin köklü bankalarından kabul edilen Ziraat Bankası, müşterilerinin gereksinimleri doğrultusunda bir fazlaca kredi imkanı sunmaktadır. Bu kredi imkanlarından biri de konut kredisidir. Ziraat Bankası konut sahibi olmak isteyen kişilere değişik seçenekler sunmaktadır.

Ziraat Konut Kredisi

Ziraat Bankası Konut Kredisi, 120 aya kadar vade ve durağan(durgun) faizli kullanabileceğiniz bir kredidir. Konut kredisi tutarı ise alacağanız konutun ekspertiz değerinin maksimum %80’i kadardır. Faiz oranı %1,23 ve kredi vadesi bitene kadar konutta ipotek konulmaktadır.

Geçirme Konut Kredisi

Ziraat Bankası Geçirme Konut Kredisi, isminden de anlaşıldığı suretiyle, başka bir bankadan alınan konut kredisini kapatmak için kullanılan kredidir. Aynı konut kredisindeki benzer biçimde 120 ay vade ve evin ekspertiz değerinin en fazla %80’ine kadar kredi kullanım imkanı sunar. Bu kredide kredi tahsis tutarı alınmamaktadır. Geçirme Konut Kredisinde faiz oranı %1,23 ve kredi vadesinin sonuna kadar eve ipotek konmaktadır.

İnşaat Tamamlama Kredisi

Ziraat Bankası, %70’i bitmiş inşaat halindeki konutların tamamlanması için ihtiyaç duyulan giderleri karşılamak suretiyle İnşaat Tamamlama Kredisi imkanı sunmaktadır. Bu kredinin faiz oranı %1,23 ve maksimum vade ise 120 aydır.

İlk Yıl Bir tek Faiz Ödemeli Konut Kredisi

İlk Yıl Bir tek Faiz Ödemeli Konut Kredisinde Ziraat Bankası, kredi kullandığınız ilk yıl kullanılan kredinin yalnız faiz ödemesini alınmaktadır. Bir yıl süresince anapara ödemesi alınmaz ve 120 aya kadar vadelendirme yapılabilmektedir.

OYAK Üyelerine Hususi Konut Kredisi

Oyak mensuplarının yaralanabileceği OYAK Üyelerine Hususi Konut Kredisi, 120 aya kadar vadelendirilmektedir. Satın alınacak konutun ekspertiz bedelinin %75’ine kadar kredi kullanılabilmektedir. Bu konut kredisinde Ziraat Bankası kredi tahsis tutarı öğrenim etmez. OYAK Üyelerine Hususi Konut Kredisi faiz oranı % 1,22’dir.

Yurt Dışı Yerleşiklere Konut Kredisi

Yurt Dışı Yerleşiklere Konut Kredisi, yurtdışında yaşayan kişilerin Türkiye’den ev almak için kullanabileceği bir kredidir. 120 aya kadar vade yapılabilir ve kredi ile alınacak konutun ekspertiz bedelinin %50’ine kadar kredi kullanılabilmektedir.

Çiftçilere Konut Kredisi

Çiftçilere hususi ödeme seçenekleri bulunan Çiftçilere Konut Kredisi, 120 aya kadar vade imkanı sunmaktadır. Çiftçilere hususi 6 ayda bir yada 12 ayda bir ödeme imkanı sunan bu kredide, satın alınacak evin ekspertiz değerinin maksimum %80’ine kadar kredi kullandırılmaktadır.

Ortak Konut Kredisi

Ortak konut alımlarında yararlanabileceğiniz Ziraat Ortak Konut Kredisi, 120 aya kadar vade seçeneği sunmaktadır. Bu krediye başvurma şartları ise başvuracak kişilerin tertipli gelire haiz olması ve başvuruda bulunan şahıs sayısının en fazla 5 olmasıdır. Ortak Konut Kredisini ortaklaradan biri üstüne kullanılabileceği benzer biçimde tümünün üstüne de kullandırılabilmektedir.

ilginizi çekebilir

Cafe Dekorasyon Örnekleri ve Fiyatları (MÜTHİŞ DİZAYN)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir