Ziraat Bankası Konut Kredisi Seçenekleri Nelerdir?

Ziraat Bankası Konut Kredisi Seçenekleri Nelerdir?

Ziraat Bankası ev sahibi olmak isteyen kişilere değişik konut kredisi seçenekleri sunmaktadır. Ziraat Bankası konut kredisi seçenekleri uygun faiz ve ödeme koşulları ile müşterilerini ev sahibi yapmayı hedeflemektedir.

Ziraat Konut Kredisi

Ziraat Konut Kredisi 120 aya kadar vade yapılabilen bir kredidir. Kredi kullanım oranı ise satın alınacak evin ekspertiz değerinin %80’idir. Kredi kapsamında kredi vadesi bitene kadar krediye mevzu olan evin tapusuna Ziraat Bankası ipotek tesis eder.

Ziraat Bankası Aktarma Konut Kredisi

Ziraat Aktarma Konut Kredisi, başka bir bankadan alınan konut kredisini kapatmak amacıyla 120 aya kadar vade meydana getirilen bir konut kredisi çeşididir. Kredi kullandırım oranı ise ekspertizin belirlediği değerin %80’idir. Ek olarak bu kredinin kredi tahsis tutarı yoktur.

Ziraat Bankası İnşaat Tamamlama Kredisi

Ziraat İnşaat Tamamlama Kredisi, inşaatı %70 oranında tamamlanmış konutlara verilmektedir. İnşaatı tamamlamak için yapılacak harcamalar için 120 aya kadar vade ile kredi desteği sağlanmaktadır. Bu kredide de öteki konut kredilerinde olduğu şeklinde ev, kredi vadesi bitene kadar ipotek yapılır.

Ziraat Bankası İlk Yıl Bir tek Faiz Ödemeli Konut Kredisi

İlk Yıl Bir tek Faiz Ödemeli Konut Kredisi, kredi kullanımından itibaren ilk yıl bir tek faiz ödemesi alınan kredidir. 120 aya kadar vade yapılmaktadır. Evin ekspertiz değerinin %80’ine kadar kredi kullanılabilmektir.

Ziraat Bankası Konut Finansmanı Kapsamında İpotekli Bireysel Finansman Kredisi

Konut Finansmanı Kapsamında İpotekli Bireysel Finansman Kredisi, yüksek tutarlarda parasal ihtiyacınız olan şeyleri, mevcut evin ipotek edilmesi ile verilen bir kredidir. 36 aya kadar vade yapılmaktadır. Konutun ekspertiz değerinin %80’ine kadar kredi verilebilmektedir.

Ziraat Bankası Ortak Konut Kredisi

Ortak Konut Kredisi, minimum 2 maksimum 5 şahıs ile beraber ortak ev alımlarımda kullanılan bir kredidir. Bu kredide, kullanılacak kredi bir kişinin yada tüm ortaklar üstüne işlem yapılabilmektedir.

Ziraat Bankası Yurt Dışı Yerleşiklere Konut Kredisi

Yurt Dışı Yerleşiklere Konut Kredisi, yurtdışında yaşayan TC vatandaşı ve yabancı uyruklu kişilerin Türkiye’den ev alımlarında kullanabileceği bir kredidir. Kredi TL cinsinden ve 120 aya kadar vade ile kullanılabilmektedir.

Ziraat Bankası Çiftçilere Konut Kredisi

Ziraat Çiftçilere Konut Kredisi, çiftçilik ile uğraşan kişilerin faaliyetlerine uygun ödeme planı ile 120 ay vadeli olarak kullanabilecekleri bir kredidir.

ilginizi çekebilir

DEVLET DESTEKLİ TEMİZLİK ŞİRKETİ NASIL KURULUR?

İlk zamanlar büyük şehirlerde ilgi gören temizlik sektörüne yatırımlar artık ufak il hatta ilçelerimiz de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir