Ziraat Bankası Hayvan Kredisi Faiz Oranları 2020

Ziraat Bankası ve Ziraat Kredi Kooperatiflerince Tarımsal üretime dair düşük faizli kredi verilmesi için hazırlanan 2018 kararı ile resmi gazetede yayınlandı. 2020 senesinde da bu karar ile hayvan kredisi veriliyor. Gösterilen bu kanun ile Ziraat kredi kooperatifleri aracılığı ile Ziraat Bankasından kullandırılan kredilerde faiz indirimi uygulanmasına karar verilmek ile birlikte kredi çekmek isteyenlere Hayvan kredisi faiz oranlarında indirim yapılması yönündeki karar açıklanmıştır. Bu gösterilen kanun ile birlikte önceki yıllarda bu kapsamda çekilen hayvan kredilerinin diğeri yıla sarkan taksitlerinde faiz indirimi uygulanacaktır. Yukarıda da belirttiğimiz benzer halde Ziraat Bankası 2020 Hayvan Kredisi almak isteyenlere Ziraat Kredi Kooperatifi ortaklaşa iş ile verilecek kredilerde %50 ile % 100 faiz indirimi uygulamasından yararlanabilirsiniz. Bu oranlar banka tarafınca belirlenir ve hesaplama bankada yapılır.

Ziraat Bankası Hayvan Kredisi Faiz Oranları Tablosu

Hayvan yetiştiricilerine verilecek olan bu kredilerin faiz oranlarında meydana getirilen indirimler yatırım öncesi ve işletme periyodu olmak suretiyle 2 başlıktan oluşmaktadır. Hayvancılık işini yapmak isteyen girişimciler yapmak istedikleri hayvancılık türlerine bakılırsa değişik faiz indirimlerinden istifade edebileceklerdir. Verilecek faizsiz kredi ve uygulanacak faiz indirimlerinin neler oluğunu belirtmek gerekirse;

Damızlık süt sığırı yetiştiriciliği: Damızlık süt sığırı yetiştiriciliği yapmak isteyen girişimcilere verilecek olan kredinin üst limiti 12 milyon 500 bin liradır. Bu kredi imkanından 750 bin liraya kadar kullanmak isteyenlere yatırım periyodu için uygulanacak olan faiz indirimi % 100 olarak belirtilmiştir. Aynı şekilde 750 bin lira krediyi işletme periyodu kredisi için kullanmak isteyenlere ise % 50 kredi faizi indirimi uygulanacaktır.

  • AYLIK FAİZ ORANI %0,41
  • YILLIK FAİZ ORANI %5
  • MAKSİMUM VADE : 84 AY
  • GERİ ÖDEME ŞEKLİ 1-3-6 ve YILDA BİR ÖDEMELİ
Ziraat Bankası 2017 Hayvan Kredisi

Ziraat Bankası Hayvan Kredisi

Damızlık etçi ve kombine sığır yetiştiriciliği

Damızlık etçi ve kombine sığır yetiştiriciliği yapanların kredi kullanabilecekleri üst limit 12 milyon beş yüz bin liradır. Bu iş için çekilecek kredilerden 750 bin liraya kadar %100 faiz indirimi uygulanmış olduğu benzer halde 5 milyon liraya kadar çekilmek istenilen krediler için de  faiz indirimi uygulanmaktadır.

Damızlık düve yetiştiriciliği

Damızlık düve yetiştiriciliği işi için yatırım dönemine ilişik verilen kredi limiti 7,5 milyon liradır. Yatırım periyodu için kullanılmak istendiğinde % 100 işletme döneminde kullanılmak istenildiğinde ise  oranında faiz indirimi ile bu krediyi kullanabilirsiniz.

Büyükbaş hayvan yetiştiriciliği

Yatırım döneminde büyükbaş hayvan yetiştiriciliği kredisi kullanmak isteyen hayvan yetiştiricilerine % 50 aynı şekilde bu krediyi işletme periyodu için kullanmak isteyenlere %  faiz indirimi uygulanmaktadır. Büyükbaş hayvan yetiştiriciliği kredisi kullanmak isteyenlere verilen kredi üst limiti ise 3 milyon liradır.

Büyükbaş hayvan besiciliği

Büyükbaş hayvan besiciliği yapanların işletme periyodu ve yatırım periyodu için verilen faiz indirimi aynı olup oranı ise % 50 ‘dir. Ziraat bankasından çekeceğiniz bu kredi için verilen üst limit ise 5 milyon lira olarak belirtilmektedir.

Küçükbaş Hayvan yetiştiriciliği (süt amaçlı)

Ziraat bankası küçükbaş hayvan yetiştiriciliği için 5  milyon liraya kadar kredi kullandırmaktadır. Bu kredi için uygulanan faiz indirimi ise % 100 olarak belirtilmiştir.

Küçükbaş hayvan besiciliği

Küçükbaş hayvan besiciliği yapanların bankadan çekecekleri yatırım kredilerinde yapılacak olan faiz indirimi oranı % 100 olarak belirtilmiştir. Ek olarak işletme kredisi adı altında çekecekleri kredilerde % 50 faiz indirimi uygulanmaktadır. Banka bu kredi türü için 1,5 milyona kadar kredi kullandırmaktadır.

Yukarıda belirttiğimiz Ziraat kredi kooperatifleri vasıtası ile Ziraat Bankası tarafınca verilecek olan küçük ve büyük baş hayvancılık yapanlara verilecek olan kredi üst limitleri ve uygulamaya süregelen kredi faiz oranları indirimleri hakkında verdiğimiz kısa bilgilerin yanında bu sektörlerin haricinde kalan hayvancılık kredileri de bulunmaktadır. Ziraat bankası Arıcılık, Kanatlı sektörü, Su ürünleri ve Hindi besiciliği adı altında diğeri hayvancılık alanlarında da kredi vermektedir. Şimdi bu tür kredilerin neler olduğu hakkında kısa informasyon vermek isterim.

Arıcılık

Ziraat bankası arıcılık yapanlara da değişik faiz indirimleri ile kredi vermeye devam edecektir. Bu alanda kullanabileceğiniz kredi üst limiti ise 1,5 milyon liradır. Arıcılık kredilerinden yatırım ve işletme dönemleri için bankanın uyguladığı faiz indirimi oranı ise % 50 olarak belirtilmiştir.

ziraat-bankası-hayvancılık-kredisi-2019

Ziraat Bankası hayvancılık kredisi 2020

Kanatlı sektörü damızlık yetiştiriciliği

Kanatlı hayvan sektöründe damızlık üreticiliği yapanla için Ziraat bankası 7,5 milyona kadar kredi vermektedir. Bu kredide uygulanan yatırım ve işletme dönemleri için faiz indirim oranları ise % 100 olarak verilmiştir.

Su ürünleri yetiştiriciliği

Ziraat bankası su ürünleri yetiştiricilerine 5 milyon liraya kadar kredi vermekte ve yatırım döneminde bu krediyi kullananlara % 100 faiz indirimi işletme döneminde bu krediyi kullanmak isteyenlere ise % 50 kredi faizi indirimi yapmaktadır.

Hindi besiciliği

Hindi besiciliği için verilen kredi üst limiti 1 milyon liradır. Bankadan kullanacağınız hindi kredisi için yatırım döneminde % 50 işletme döneminde ise % 75 faiz indiriminden yararlanabilirsiniz.

Bu sektörlerden herhangi birini seçin ve bankaya şahsen müracaat yapın. İsterseniz aylık taksitlerinizi görmek için Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi Ödeme Planı bağlantısını ziyaret edin.

Ziraat Bankası 2020 Hayvancılık Kredileri

Ziraat Bankası ve Ziraat Kredi Kooperatifleri tarafınca tarımsal işletmelere düşük faizli kredi kullandırılmasına dair karar resmi gazetede yayınlanmıştır. 2020 senesinde ziraat ve hayvancılık faaliyetleri için kredi kullanmak isteyenlerin Ziraat Bankası şubelerine giderek kredi başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Krediler yatırım ve işletme dönemlerine ilişik olarak verilecek olup 100 bin TL’ ye kadar olan kredilerin faizsiz olduğu görülmektedir. Tebliği incelemek için tıklayınız.

Faiz oranları ve en doğru hesaplamayı Ziraat Bankası şubelerinden öğrenebilirsiniz.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

6 Ay Ödemesiz 10 Bin TL Tatil Destek Kredisi

2020 yılının yıpratıcı gündeminden uzaklaşıp dinlence yapmak isteyenler için kamu bankaları 6 ay ödemesiz 10 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir