Ziraat Bankası Emekli Kredisi Yaş Sınırı 65-70-75-80-85 Üstü?

Bankalardan kredi almadan ilkin her tüketicinin aklına bana kredi verirler mi diye sorular gelmektedir. Bilhassa de bankaların yaş sınırlamalarının olması tüketicilerin akıllarına bu türden sorular getirmektedir. Her banka 18 yaş ve üstündeki müşterilerine şartları sağlamaları durumunda kredi vermektedir. Bu ya şartının üst sınırlaması da kişinin maaşını almış olduğu bankanın mevzuatlarına nazaran değişmektedir. Kimi banka 70-  75 yaşına kadar kredi verirken kimi banka da 80 ve üstündeki emekliler için kredi vermektedir. Bunun için detaylı data edinmek isteyenler başvurudan ilkin ön araştırma yapma gereği duymaktadır. Bu sorularının yanıtlarını arayan okurlarımız için bizde bir ön araştırma yaptık ve bankaların yaş sınırlamalarının ne işe yaradığını araştırdık. Ziraat Bankası Emekliye ne kadar kredi veriyor, lüzumlu evraklar neler, 65 – 75 – 80 yaş üstü faizsiz kredi imkanı var mıdır ve diğeri tüm BBDK bankalarının yaş sınırlamalarını yazımızda bulabilirsiniz.

Kamu enerjisini elinde bulunduran ve en fazlaca emeklinin maaşını almış olduğu kamu bankası olan Ziraat Bankası’ndan kredi başvurusu yapmadan ilkin yaş şartının ne işe yaradığını merak ediyorsanız yazımızdan detaylı data  alabilirsiniz.

65 Yaş Üstüne Kredi Veren Bankalar

Ziraat Bankası Emekliye Ne Kadar Kredi Veriyor?

Emekli olan yurttaşlarımız bankalarda maaşlarının 10 katına kadar kredi alabilirler Bu hakkını kullanmak isteyen emekli yurttaşlarımız kamu bankası olan Ziraat Bankasına emekli kredisi başvurusu yaparak acil nakit gereksinimlerini bu kredilerle giderebilirler. Ziraat Bankası’ ndan kredi almak içi ilk olarak şartlarını taşımak gereklidir. Ziraat Bankası Emekli kredisi ile emeklilere hususi olarak sunulan kredilerin vadeleri 12 aylık, 24 aylık, 36, 48 aylık vadeli olmak suretiyle faizsiz kredi olarak sunulmaktadır.Ziraat Bankasına emekli kredisi için başvuruda bulunmak isteyenler 12 24 ve 48 aya varan vadelerde kredi almak için nüfus cüzdanları ve emeklilik belgesi ile başvuruda bulunarak kredilerini alabilirler. Tertipli maaş alan emekliler için tüm bankaların emekli bankacılığı hizmetleri ve avantajları da vardır. Ziraat Bankası da son olarak emekli promosyon ödemelerini başlatmış ve emeklilere Mayıs ayına kadar promosyon ödemelerini tamamlayacaktır. Bundan dolayı promosyon ödemelerinizi Ziraat Bankasından almak için müracaat yaparak promosyonlarınızı da alabilirsiniz, isterseniz emekli kredisine başvuruda bulunarak da kredi alabilirsiniz. PTT Emekli kredileri hakkında da data alabilirsiniz.

Ziraat Bankasının emekliye verebileceği kredi miktarı kredi notuna ve maaş miktarına nazaran belirlenir. Bu oran 2.000 TL. olabileceği şeklinde, 20.000 TL.‘de olabilir.

Ziraat Bankası Emekliye Ne Kadar Kredi Veriyor?

Ziraat Bankası Emekliye Ne Kadar Kredi Veriyor?

Ziraat Bankası emekli kredinize müracaat yapmak için ilk olarak banka şubelerinden müracaat edebilirsiniz, isterseniz Ziraat Bankası web bankacılığı  ya da  isterseniz telefon bankacılığı kanalı ile müracaat yapabilirsiniz. İnternet ve telefon bankacılığı hizmetlerinden kredi ön başvurusu icra eden emeklilerin başvurularının cevabı olarak gelecek ön onaydan sonrasında Nüfus cüzdanı altı tane fotoğraf ve ikametgah ve emekli belgenizi yanınızda götürerek banka yetkililerine ileterek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Başvurusu tamamlanan emeklilerin çıkan kredileri direk banka hesaplarına yatırılmaktadır. İstediğiniz an kredinizi bankamatiklerden alabilir giderlerinizi bu kredi ile karşılayabilirsiniz. Emekli kredi için yaş sınırlaması ve hangi yaşa kadar emekli kredisinin verildiğini ve faiz oranlarını ve ödeme planını bankaya giderek öğrenebilir, yetkililerden detaylı data edinebilirsiniz. Yalnız Ziraat Bankası emekli kredisi onaylanan müşterilerinin kredileri anında bankamatiklerine yatarak aynı gün kredisini çekme olanağı şeklinde avantajlarının yanında 48 ay vadeli olarak kullandırdıkları duyulmuştur. Naturel olarak bu her alan şahıs için geçerli değildir. Bazı bankalar İhtiyaç kredilerinin faiz oranlarını emekli müşterisinin ödeme gücüne nazaran ayarlayarak,  emekli maaşını 15 katına kadar kredi verebilmektedir.

Ziraat Bankası’nın saymakla bitmeyen emekli bankacılığı hizmetleri ile son olarak promosyon ödemelerinizi de  T.C. kimlik numaranızın son hanesine nazaran bankanın belirttiği tarihlerde emekli promosyon ödemelerinizi de alabilirsiniz.

75 Yaşındaki Emeklilere Kredi Veren Bankalar

Yaşlılara kredi veren bankalar isminde içeriğimiz de bankaların yaş sınırlamaları belirtilmiştir.

Yaşlılara Kredi Veren Bankalar ve Yaş Sınırlaması

Her banka 18 yaş üstündeki müşterileri için kredi ürünlerini kolaylıkla diğeri şartları da sağlamaları halinde verebilmektedir. Bilinmiş olduğu şeklinde 18 yaş altındaki kişiler için iyi mi  ki kredi verilmiyor sa belirli bir yaşın üstündeki kişilere de kredi verilmemektedir. Bunun sebebi ise belirli vadelere bölünen kredinin yaş sınırlaması üstündeki kişinin ödemesini alamama şeklinde bir kaygı taşımasıdır Kendisini güvence altına almak isteyen bankalar belirli bir yaş üstünde ki kişiler içinde  kredi vermemektedir. İsterseniz hangi banka kaç yaşına kadar kredi kullandırıyor bankaların yaş sınırlamaları nedir aşağıda bu biçim şeyleri paylaşalım.

60 65 70 75 80 Yaş Üstüne Kredi Veren Bankalar

 • Vakıflar Bankası 80 yaş altındaki emekliler için 20 bin liraya kadar
 • Aktifbank 80 yaşa kadar 40 bin lira kredi miktarına kadar,
 • Denizbank yaş sınırlaması 80 yaşına kadar talebe nazaran,
 • TEB 70 yaş ve talebe nazaran istenilen miktara nazaran kredi,
 • Odeabank 70 yaşına kadar kredi veren bankalar içinde olduğu,
 • PTTBANK emekli müşterilerine 80 yaşına kadar,
 • FİBABANKA 80 yaşına kadar talebe nazaran istenilen oranda kredi,
 • ING Bank 70 yaşına kadar 15 bin lira kredi miktarına kadar,

Kredi verdikleri ve finansman sağladıkları söyleniyor. Yalnız Yaş sınırlamaları bankanın internet adresinden net olarak öğrenilebilir. En doğru data bankadan alınabilir.

Emekli müşteriler için en fazla 80 yaşına kadar kredi veren bankalara kredi başvurusunda bulunarak sizde ihtiyacınız olan şeyleri bu krediler ile karşılayabilirsiniz.

Ziraat Bankası Emekli Kredisi İçin Lüzumlu Evraklar Nedir?

 1. Nüfus fotokopisi, (düşük miktarlı krediler için kimlik yeterlidir)
 2. İpotek belgeleri (Eğer konut kredisi yada yüksek miktarlı çekiliyorsa gerekebilir)
 3. Kefil ve kefillere ilişkin belgeler (Eğer emeklinin KKB notu düşükse ve banka talep ederse gerekir)
 4. Son olarak tarihindeki elektrik, doğalgaz yada su faturalarından herhangi biri (ikamet teyit amacıyla talep edilebilir)

https://www.youtube.com/watch?v=7CZPcBbK1vY

Ziraat Bankası 75 Yaş Üstü Kredi Veriyor mu?

Bankanın kredi verme oranı, emeklinin finansman durumuna bağlıdır. Özetlemek gerekirse kişinin yaşı ve almış olduğu maaş kredi taksitlerini ödemesine engel teşkil etmeyecek seviyede ise, banka onay verebilir. Ya da kişinin yaşı uygun olmasa da, çekilecek kredi herhangi bir halde ipotek altına alınır ise kredi verilebilir. Ziraat Bankası 60, 65, 70, 75, 80, 85 yaşına kadar emekli kredisi verme yetkisi bankanın mevzuatı dahilinde bankanın vereceği onaya bağlıdır. Emekli maaşının kaç katı kredi çekilebileceğini linkte tıklayarak inceleyebilir, emeklilerin kredi limitleri ile ilgili detaylı data alabilirsiniz.

Vakıfbank Emekliye 80 Yaşına Kadar 20 Bin Lira Kredi Veriyor

Vakıflar Bankası emekli yurttaşlarımız için gereksinim, konut ve otomobil finansmanı sağlamaktadır. Eğer sizde maaşınızı PTT’den alıyorsanız Vakıfbank aracılığı ile zahmetsizce başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Emeklimize sağlanan avantajlar şunlardır.

 1. 3 yıl vade imkanı,
 2. 20 bin lira üst limit,
 3. Emeklimize en uygun faiz oranları

Başvurular PTT merkezlerinde bulunmakta olan müracaat formu ile yapılmaktadır. Eğer başvurunuz uygun görülürse ise anında para hesabınıza yatmaktadır. Emekliye 10 maaş faizsiz kredi ya da ön ödeme verilecektir. İçeriğimizden detaylı data alabilirsiniz.

Burada önemli bir husus ise, emeklinin 79 yaşlarında bulunduğunu varsayalım. Bu durumda bankadan en fazla 80 yaşını geçmeyecek şekilde kredi çekebilirsiniz. Özetlemek gerekirse vade toplamı ile beraber kredi 80 yaşını geçemez.  Bu durumda 60, 65, 70, 75,76,77,78,79 ve 80 yaşlarında ki emeklilerimiz Vakıfbanktan kredi çekebilirler. Başvurular ise PTT’den maaş alanlar için yalnız PTT işyerlerinde yapılmaktadır.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

Hacizli Eve Kredi Verilir Mi? Hangi Bankalar Verir?

Herhangi bir nedenden dolayı icra yolu ile haciz konularak ipotek altına alınmış eve kredi verilir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir