Ziraat Bankası Dijital Kredisi Nasıl Alınır? Hesaplama Faiz Oranları

Evraksız, formalitesiz ve kefilsiz olarak kredi çekmek isteyenlerin çoğunlukla müracaat yapmış olduğu yol dijital krediden geçer.  Dijital kredinin sizlere elde etmiş olduğu avantajlar doğal olarak bunla da kalmamaktadır. Şube üstünden kullanılacak olan tüketici kredisine nazaran faiz oranları oldukça daha uygundur. Üstelik, dijital kredi yardımıyla başvurunuzu hafta sonu dahil yapa biliyorsunuz ki. Bir oldukça ayrıcalığı sizlere elde eden dijital kredi banka çalışanlarının yükünü de ek olarak azaltmaktadır. Her iki kesim tarafı içinde oldukça avantajlı olan bu imkanların başvuruları peki iyi mi yapılır? Şartlarının yanı sıra faiz oranlarının hesaplamaları nedir? Merak ediyorsanız, kesinlikle doğru yerdesiniz.

Ziraat Bankası Dijital Kredi Şartları Nedir?

Ziraat Bankası İnternet bankacılığı üstünden müşterilerine dijital kredi vermektedir. Müracaat şartlarına uygun olan hepimiz bu krediden yararlana bilirler. İl ayrımı gözetmeksizin hafta sonu dahi müracaat yapabilme olanağı elde eden dijital kredinin şartları nedir? diye soruyorsanız oldukça doğru yerdesiniz. Eğer 50.000 TL kadar acil bir nakit ihtiyacınız var ise yalnız aşağıda yer verdim 3 şarta haiz olması yeterlidir. Yüksek miktarlarda bireysel kredi müracaat yapmak isteyenler ise Ziraat Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi de bahsetmiş olduğum imkanlara müracaat etmesini önerilir. Fakat yok! bana 50.000 TL yeter deyip, seçimini Ziraat’ın dijital kredi fırsatlarından yana kullanmak isteyenler var ise şu şartlara uygun ihtimaller içinde yeterlidir.

 • En mühim aranan şartın başlangıcında Ziraat bankasının maaş müşterisi olmanız gerekiyor. Bu ağır koşul öteki dijital kredi veren bankaların asla birinde yoktur. Eğer ki! Ziraat maaş müşterisi değilseniz ve illa dijital kredi kullanmak istiyorsanız size 4 İşlemle ENPARA’dan Gelir Belgesiz Kredi Alabilirsiniz seçeneğini değerlendirmenizi tavsiye ederim.
 • İkinci aranan koşul ise pozitif yönde bir kredi notuna haiz olmanızdır. Bu koşul tüm tüketici dahil olmak kredi paketlerinden aranan temel bir şarttır. 1 Kredi Notu Ne Kadar Olmalı 2 En Yüksek Kredi Puanı Kaçtır? da kredi çekebilmeniz için lüzumlu puan aralıklarına yer verdiğimi belirtmek isterim. ENPARA dahil olmak suretiyle tüm dijital kredi veren bankaların temel şartlarından olan bu puan aralığın kaç olduğu o içeriğimiz de bulabilirsiniz.
 • Kredi kullanım üst limitine takılmıyor olmalısınız. Ne Kadar Kredi Alabilirim? Kalan Borcum, Kullanabilir Limitim Ne? de gene bu sorunuzun yanıtı verdim.

Ziraat bankası tarafınca verilen dijital kredisi müracaat için aranan bu 3 temel koşul budur. Eğer aranan bu şartlara uygun iseniz aşağıda belirtmiş olduğum faiz oranlarıyla kredinizi kullana bilirsiniz.

Ziraat Bankası Dijital Kredi Faiz Oranları Ne Kadar?

Ziraat bankası dijital kredi faiz oranları öteki uyguladığı banka müşterilerine nazaran daha düşüktür. Kredinin geri ödeme vadesi ise aynıdır. Maaşını Ziraat’den alan çalışan ve emeklilere uygulanan kredi faiz oranı üstünden dijital kredi verilir. Çoğu zaman tüm vadeler için uygulanan dijital kredinin faiz oranı aynıdır. Tek bir oran üstünden tüm vadeler için uyguladığı dijital kredinin faiz oranı ise bu ay için şu şekilde yer verilmiştir.

 • Aralık ayı için 36 aya kadar tüm vadelerde Ziraat bankasın dijital kredisinin faiz oranı aylık %1.75 oranındadır. Çekeceğiniz krediye nazaran geri ödeme vade taksit ödemleri ise şu şekilde olur.
Miktar Vade (Ay) Aylık Ödeme Toplam Maliyet
50.000 TL 8 6.854,94 TL 54.839,47 TL
18 3.364,50 TL 60.561,06 TL
29 2.319,60 TL 67.268,36 TL
35 2.031,61 TL 71.106,49 TL
36 1.993,28 TL 71.758,36 TL

Geri ödeme takviminde yer edinen 3 senelik vade için 50.000 TL dijital kredi çekebilmeniz için emekli aylığınızın minimum 3.986 TL olması icap ettiğini belirtmek isterim. Emekli maaşınıza nazaran ne kadar kredi çekebilirsiniz hesaplamasını Emekliler Bankalardan En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir? de bulabilmekte siniz. Ziraat bankası dijital kredinin bu ay ki faiz oranının ne kadar bulunduğunu paylaştıktan sonrasında şimdi bu kredinin başvurusunun iyi mi yapılması gerektiğine geçe biliriz.

Ziraat Dijital Kredi Başvurusu Iyi mi Yapılır?

Ziraat bankası dijital kredi başvurusunu 7/24 istediğiniz zaman yapa bilirsiniz. Ek olarak, krediniz onay alırsa da anında mevduat hesabınızda başvurusunu yaptığınız kredinizi görebilir, çekebilirsiniz. Ziraat bankasının dijital kredisinin başvurusu yalnız İnternet yada mobil uygulama üstünden yapılır. Bu niçin den dolayı başvuruda bulunacak olanların İnternet bankacılığı şifresine haiz olması gerekmektedir. İhtiyacınız olan dijital İnternet bankacılığı giriş şifresini de iki şekilde alabilirsiniz. Gelin isterseniz, Ziraat dijital kredi başvurusu iyi mi yapılır? uygulamalı olarak göstermeden evvel bu şifreyi iyi mi alabilirsiniz, buna değinelim.

 1. Sizlere önereceğim ilk yöntem Ziraat bankası müşterisi olduğun vakit bireysel müşteriler departmanından bu şifreyi istemeniz.
 2. İkinci yöntem ise İnternet üstünden dolduracağınız bir biçim vesilesiyle alabileceğiniz şifredir. Kişisel ve kart bilgilerinizle oluşturacağınız İnternet bankacılığı şifrenizi https://bit.ly/3kF2zVN buradaki adres üstünden gerçekleştire bilirsiniz.

İnternet bankacılığı için oluşturacağınız şifrenizle dijital kredi başvurusunu gene iki şekilde yapa bilirsiniz. Bunlarda;

 1. Ziraat Mobil uygulamasını cep telefonunuza indirerek
 2. Herhangi bir İnternet’e bağlı teknoloji aletiyle bankanın resmi İnternet sitesine giriş yaparak

Ben bu yöntemler içinde Ziraat Bankası dijital kredi başvurusu iyi mi yapılacağı için 2. yöntemi sizlere anlatmak isterim. Güvenilir olun 1. yöntemde 2. yöntemden nerede ise hiçbir farkı yoktur. Aynı adımları 1. yöntemi tercih edilecekler uygulaya bilir.

 1. İnternet sitesi üstünden Ziraat dijital kredi başvurusunda bulunacaklar ilk olarak https://bit.ly/33N6usR adresine giriş yapması gerekir. Burada karşılarına çıkan ekrana T.C. ile şifrenizi girmelisiniz.  Ekran görüntüsü aşağıda yer verilmiştir.
 2. Devam denildiği vakit cep telefonunuza gelen şifreyi oluşturulan sayfaya girmeniz gerekir.
 3. Karşımıza Ziraat bankası İnternet bankacılığı çıkacak. Sol menüden, krediler>dijital kredi sekmesini seçmeliyiz.
 4. Artık çekmek istediğimiz dijital kredi miktarını ve vadesini girebilir müracaat işlemimizi sonuçlandırabiliriz.

Ziraat dijital kredi başvurunuz saniyeler içinde değerlendirilir, onay alması durumunda ise anında hesabınıza krediniz geçer. Maaş müşterisi olmadan öteki bankalardan yalnız 11 haneli kimlik numarasıyla kredi başvurusunda bulunacaklar TC İle Kredi Başvurusu Sorgulama sayfamıza ziyaret etmeleri yeterlidir. Mevzu hakkında oluşturmuş olduğum videomuzu da izlemenizi tavsiye ederim.

 

ilginizi çekebilir

FLO Personel Alımı (Başvuru ve Şartları)

Ayakkabı mağaza zincirlerinden FLO personel alımı 2019 senesinde da birçok şubesi için yapılacak. FLO’ya iş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir