Ziraat Bankası 70 Yaş Üstü Kredi Hesaplama

Hangi kredi kampanyasından yararlanmak isterseniz isteyin 65 yaşı geçtiğinizde bankalar tereddüt edecektir. Organik olarak her bankada ayrı bir yaş sınırı bulunmaktadır. Ziraat Bankası 65, 70, 75 yaş üstüne kadar kredi verebilir. 80 yaşına kadar kredi veren bankalar da yok değildir. Emekli kredileri ile Ziraat, Denizbank, Halkbank, Vakıfbank emekli müşterilerinin de finansman gereksinimlerini karşılamaktadır. İçeriğimizde Ziraat Bankası ve diğeri bankaların kredi şartlarından bahsedecek ve bu şartlar dahilinde örnek kredi hesaplamaları yapacağız.

Ziraat Bankası 65- 70- 75 Yaş Üstü Kredi

Ziraat Bankası bildiğimiz şeklinde bir kamu bankasıdır. 18 yaşını tamamlamış müşterilerine kredi verebilmektedir. Organik olarak her banka şeklinde Ziraat Bankası’ nın da kredi vermek için bazı şartları bulunmaktadır. İstenen evraklar ile bankaya kredi başvurusu yaptığınızda banka bir süreliğine hakkınızda soruşturma başlatır. Meydana getirilen incelemeler sonucu kredi notunuzun düşük olduğu ya da sicilinizin kötü olduğu tespit edilirse banka kredi başvurunuzu reddedebilecektir. İkinci kural olarak bankaya bir gelir bilgisi sunmalısınız. Gelir durumunuz banka tarafınca kredinin geri ödenmesi adına bir güvence ifadesi olmaktadır.

Bu amaçla emekliler talihli kişilerdir. Bundan dolayı tertipli gelirleri olduğundan bankalar kredi verme mevzusunda pek tereddüt yaşamazlar. Düşünecekleri tek durum yaş kriteri olacaktır. Kredinin geri ödemesi mevzusunda kaygı yaşayacak olan bankalar kredileri belirli bir yaşa kadar vermektedirler. Yaş sınırı aralığı 65 ila 80 olmaktadır. Bu yaş aralığı önceki yıllarda daha düşüktü. 65 yaş ve altına kredi verilirken 2 tane de kefil şartı aranıyordu. Yalnız yeni düzenlemeler ile birlikte bu yaş yukarı çekildi. Organik olarak yaşı bu seviyeye ulaşmış kişilerin bankaya esenlik raporu sunması gerekiyor. Bilhassa kanser şeklinde ciddi hastalıklara haiz banka müşterilerinin esenlik raporlarında bu durumları belirtilmelidir. Kredi almaları ise yalnız kefil gösterilmesi yolu ile mümkün olmaktadır.

Ziraat Bankası 65- 70- 75 Yaş Üstü Kredi

Ziraat Bankası 65- 70- 75 Yaş Üstü Kredi

Ziraat Bankası Kredi Şartları

Ziraat Bankası’ nın kredi verirken tek dikkat etmiş olduğu şey yaş sınırı olmamaktadır. Meydana getirilen incelemede kişinin daha evvel kredi kullandığı görülür ve bu krediyi geri ödeme performansında bir problem olduğu tespit edilirse banka kredi vermeyecektir. Gene şahsın akli dengesinin yerinde bulunduğunun doktor raporu ile kanıtlanması gerekmektedir. Kredi vadeleri maksimum 48 ay özetlemek gerekirse 4 yıl olabilmektedir.

Kredi çekebilmek için şartları şu şekilde özetleyebiliriz;

 1. Yaşınızın 70 yaş altında olması gerekmektedir.
 2. Yaş sınırını aşanlardan kefil ya da güvence göstermeleri istenecektir.
 3. Gene yaş sınırını aşanlar bankaların ipotekli kredi kampanyalarından yararlanabilir.
 4. Maaşınızın 10 katı tutarında kredi çekebilirsiniz.
 5. Kredi notunuzun 1300 olması gerekiyor.
 6. Ciddi bir rahatsızlığınızın olmaması gerekiyor.
 7. Akıl sağlığınızın yerinde bulunduğunu kanıtlamalısınız. Bunun için kurul raporu gerekecek.

Emekli Kredisi İçin Lüzumlu Evraklar

Ziraat Bankası’ ndan emekli kredisi alabilmek için T.C. kimlik fotokopisi, emekli maaş dökümü, ikametgah belgesi ve esenlik raporu gerekmektedir. Ek olarak yaş sınırı geçmeniz durumuna banka ek belgeler, kefil ya da güvence talep etmek hakkına haizdir. Ek olarak kredi başvurunuzun kabul edilip edilmemesi bankanın iradesindedir. Ciddi bir rahatsızlığınızın olmadığını da bankaya kanıtlamanız gerekiyor. Esenlik raporunun teşekküllü bir esenlik kurumundan alınması gerekiyor. Akli melekelerin yerinde bulunduğunu kanıtlamanız, banka için temel kriter.

Emekli Kredisi Hesaplama

Banka İsmi Yaş Sınırı
Ziraat Bankası 70 yaş
İNG Bank 70 yaş
Türk Ekonomi Bankası 70 yaş
Vakıfbank 80 yaş
Aktifbank 80 yaş
Denizbank 80 yaş
PTT Bank 80 yaş

Yalnız belirli oranda bir mal varlığına sahipseniz 12 ay vadeli olarak kredi kullanabilirsiniz. Kredi vadelerinin yaş durumunuza nazaran belirlendiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Sözgelişi 78 yaşındaki bir Denizbank müşterisi yalnızca 2 yıl vadeli olarak kredi çekebilir. Ya da 67 yaşındaki bir İNG Bank müşterisinin kredisinin vadesi maksimum 3 yıl özetlemek gerekirse 36 ay olacaktır. Bu durumda Ziraat Bankası kredilerinin de müşterinin 70 yaş durumu baz alınarak hesaplanacaktır.

Aslına bakarsanız kredi süresi uzayınca faiz oranları da ilave edilerek borç artacağından, kişinin ödeme gücü göz önünde bulundurularak fazla vadelerden kaçınılmaktadır. Ziraat Bankası’ nın emekli kredilerinin vadesi maksimum 60 ay olabilmektedir. Faiz oranı ise 1,53′ tür.

 • 20 bin TL kredi çektiğinizde
 • 12 ay vadeli olarak 1.872,20 TL
 • 24 ay vadeli olarak 1.037,88 TL
 • 36 ay vadeli olarak 764,14 TL olarak geri ödeme yaparsınız.
Kredi Türü Kredi Tutarı Faiz Oranı % Harcama % Taksit Tutarı
Tüketici Kredisi 5 bin TL 1,53 % 24.712 138,19 TL
Tüketici Kedisi 10 bin TL 1,53 % 24.712 276,37 TL
Tüketici Kredisi 20 bin TL 1,53 % 24.712 552,74 TL
Konut Kredisi 100 bin TL 1,53 % 24.712 2.763,71 TL

Ziraat Bankası emekli müşterilerini Emeklinin Artısı Ziraat’ te adlı kampanyası ile desteklemektedir. Belirli şartlar dahilinde verilecek olan krediler tüketici kredisi ve konut kredisi olmaktadır. Ziraat’ ın kredilerinden yararlanabilmeniz için aşağıdaki şartlara haiz olmanız gerekmektedir. İlk ve eğer eğer olmazsa olmaz şart, emekli maaşınızı bu bankadan almanız olacaktır.

Sözgelişi Tüketici kredisinin faiz oranı  yüzde 1,53′ tür. Kredi vadesi ise maksimum 60 ay (5 yıl) olmaktadır. 100 TL kredi tahsis tutarı alınmaktadır. 30 bin TL kredi çektiğinizde geri ödeme yapacağınız taksit tutarı aylık 829,11 TL olacaktır.

emekli-kredisi-hesaplama

Emekli Kredisi Hesaplama

10 bin TL tüketici kredisi çektiğinizi farz edelim. Senelik maliyet oranı % 24.712 olacaktır. Aylık ödeme yapacağınız taksit tutarı ise 276,37 TL ‘ dir.

5 bin TL tüketici kredisi çektiğinizde de geri ödeme tutarınız 138,19 TL olacaktır.

Ziraat Bankası kredi hesaplama aracı

Organik olarak ki belirli bir yaşa gelmiş banka müşterilerine yaşam sigortası da yapılacaktır. Belirttiğimiz faiz oranlarından yönerge ürünlerine, Ziraat’ ın banka kartı Combo’ ya haiz olanlar ya da kredili mevduat hesabı olanlar faydalanabilecektir. İnternet bankacılığı üstünden müracaat yapanlar da eşya, konut sigortası, kasko, yangın sigortası, Dask, Bes ve Azg ürünlerinden 2 tanesini daha evvel satın almış olanlar faiz oranlarından yararlanabilecektir.

Konut kredisi almak isteyen emekli banka müşterileri ise kredili mevduat hesabı olanlar, combo kart ya da yönerge ürünleri bulunanlar faydalanabilecektir. Yeni başvuran ya da daha evvel banka müşterisi olanların web bankacılığı üstünden işlem yapmaları durumunda ise gene sigorta ürünlerinden 3 tanesine haiz olmaları gerekiyor. Bundan dolayı emekli konut kredisinin kredi limiti ve vade oranı daha yüksektir. Organik olarak yaş sınırına takılıyorsanız konut kredisi almanız daha zor olacaktır. Bu sebeple tüketici kredilerine başvurabilirsiniz. Eğer 70 yaşını geçmişseniz, banka tarafınca kefil ve güvence talep edilecektir. Ya da bir taşınıtınız, konutunuz var ise bunu güvence olarak göstererek kredi çekebilirsiniz. Lüzumlu alanları doldurarak web üstünden de kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası’ nın emekli kredilerinden yararlanabileceğiniz şeklinde Vakıfbank, TEB, PTT, Halkbank, Kuveyttürk, Albaraka Türk, Akbank şeklinde bankaların kredilerinden de yararlanabilirsiniz. 80 yaşına kadar koşulsuz şartsız kredi alabileceğiniz tek finansal kurum ise PTT Bank olacaktır. Alabileceğiniz kredi tutarının maaşınızın on katı olabileceğini bir kez daha hatırlatalım. Yalnız kredi başvurusunun onayı Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’ nun kuralları dahilinde bankanın vereceği karara bağlı olacaktır.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

Evde Bakım Maaşı Şartları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir