Yeni İş Kurarken Devletten Nasıl Kredi Alınır? (HİBE VE TEŞVİK)

İş kurarken yatırım yapmak için lüzumlu finansmanı olmayanlar bankalardan kredi alıyor. İş kurma mevzusunda devlet de girişimcilere destek veriyor. Devletin verdiği faizsiz kredilerin yanı sıra Ziraat Bankası, Halkbank şeklinde bankalar tarafınca da uygun faiz oranları ile iş kurma kredisi veriliyor. Yeni iş kuracak olanlara verilen devlet destekleri ve krediler hakkında içeriğimizden detaylı informasyon alabilirsiniz.

İşyeri Açarken Devletten Iyi mi Kredi Alınır?

Ülke ekonomisinin canlanması ve ülkemizi kalkındıracak sıcak para akışlarının devamı için hükumetimiz yeni düzenlemeler yardımıyla oldukça sayıda girişimcilerimiz için teşvikler sunmaktadır. Kimi vakit affetme kredi imkanları sağlanırken bir oldukça kez de faizsiz devlet destekli kredi verilmektedir. Peki, dükkan açan, kendi işini kuran yurttaş yeni iş kurarken devletten iyi mi kredi alacak, KOSGEB işyeri açma kredisi iyi mi alınır, hangi bankalar destek sağlıyor, Ziraat bankası, Halk Bankası, Vakıfbank yeni girişimci desteği şeklinde mevzu başlıklarını değerlendirerek siz kıymetli okurlarımız için bilgiler vermeye devam edeceğiz.

Yeni İş Kurarken Devletten Nasıl Kredi Alınır?

Yeni İş Kurarken Devletten Iyi mi Kredi Alınır?

Yeni İş Kurarken Devletten Iyi mi Kredi Alınır?

2020 yılı içinde kendi iş yerinizi açmak için atılımda bulunmak istiyor fakat kafi ana paraya haiz değilseniz devletin sunmuş olduğu imkanlardan yararlanarak işletmenizi oldukça kolay bir halde açabilir ve büyük atılımlarda bulunabilirsiniz. Devletin yeni iş kuracak olan girişimcilerine KOSGEB destekli kredi imkanı verdiğini daha önceki yazılarımızda siz kıymetli okurlarımız ile paylaşmıştık. KOSGEB yeni iş kuracak olan girişimcilerimiz için affetme kredi imkanı elde etmiş olduğu şeklinde hem de faizsiz kredi imkanları da sunmaktadır. Bu kredi olanaklarından yararlanmak için ilk olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına haiz olmanız gerekmektedir. Daha sonrasında ise 18 yaşını doldurmuş olmalı ve hem de uygulamalı girişimcilik eğitimi almanız gerekmektedir. Bu biçim şeyleri yanı sıra KOSGEB şartlarına uyum elde eden girişimcilerimiz devlet destekli kredi imkanlarından oldukça kolay bir halde yararlanabilirler.

KOSGEB İşyeri Açma Kredisi Iyi mi Alınır?

Yukarıda ki paragrafta da bahsetmiş olduğumuz şeklinde yeni iş yeri açmak isteyen girişimciler için 50 bin liraya kadar faizsiz kredi imkanı elde eden bu kurum KOSGEB şartlarına uyum elde eden ve başvuruda bulunan girişimcilerimize destek vermektedir. 18 yaşını doldurmuş olan ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına haiz olan girişimci ve girişimci adaylarının uygulamalı girişimcilik eğitimi almaları gerekmektedir. Bu eğitimi başarı göstermiş bir halde tamamlayan adaylar ise girişimcilik sertifikasına haiz olacaklarıdır. Bu sertifikaya haiz olan girişimciler ise yapmak istedikleri işler üstünde iyi bir iş projesi oluşturmalıdırlar bu projeyi hazırlarken uzman kişilerden destek alabilir ve ustalaşmış bir iş planı oluşturabilirsiniz.

Hazırlamış olduğunuz bu projeler ile KOSGEB kurumuna başvuruda bulunarak iş planınızın onay almasını beklemeniz gerekecektir. Eğer başvurunuz pozitif olarak cevaplanırsa Kosgeb desteklerinden yararlanabilirsiniz. Kurum 50 bin liralık affetme krediyi tek seferde size vermeyecektir. Ilk olarak iş yerinizi açacaksınız ve iş yeriniz için lüzumlu olan demirbaşları ve üretim için lüzumlu olan aletleri almanız gerekecektir. Kurulum aşamasında yaptığınız bu tür masrafların hepsini faturalandırarak kuruma götürmeniz gerekecektir. Kurum faturalarınızı değerlendirecek ve her bir satmaca tutarında size ödeme yapmış olacaktır.

Kosgeb iş yeri açma kredileri hakkında detaylı informasyon almak için lütfen bağlantıya tıklayınız. http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/liste/3/destekler

İş Kurma Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Yeni iş yeri açacak olan girişimciler için hususi ve kamu kuruluşlu bankalar kredi imkanı sağlamaktadır. Bu bankalar kimi vakit oldukça düşük faizli kredi imkanı sağlarken kimi vakit ise sıfır faizli kredi imkanı sunmaktadırlar. Organik olarak ki bu durum bankadan bankaya değişiklik göstermiş olduğu şeklinde KOSGEB anlaşmalı olan bankalar yardımıyla de onaylanan affetme kredi desteklerinden de yararlanabilirsiniz. İş kurma kredi veren bankalar ilk olarak kamu bankaları olarak yer alırken oldukça düşük faiz imkanları ile de hususi bankalar dikkatleri çekmektedir. Şimdi sizler için bu bankaların listesini aşağıdaki yazımızda maddeler halinde değerlendirmeye alacağız.

 1. Türkiye Cumhuriyeti Ziraat bankası 
 2. Vakıflar bankası 
 3. Halk bankası
 4. Denizbank
 5. Akbank
 6. Türkiye Ekonomi Bankası
 7. Ing bank
 8. Güvence bankası
 9. QNB Finansbank
 10. Yapı ve kredi bankası

saymış olduğumuz bu banklar yeni iş yeri açacak olan girişimcilerimiz için hususi kredi imkanları sunarken hem de düşük faiz oranları ile de dikkat çekmektedir.

İş Kurma Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

İş kurma kredisi veren bankalar

Devletin Vermiş Olduğu Faizsiz Kredi İmkanı

Devletimiz iş oluşturmak isteyen girişimcilerimiz için 30 bin liralık faizsiz kredi desteği sağlayarak oldukça sayıda girişimcinin ticarete atılmasını sağlamaktadır. Faizsiz kredi imkanından yararlanmak için bankalar ile olan ilişkilerinizin oldukça iyi olması gerekmektedir. Kredi notu yüksek olan ve bankalara hiçbir borcu bulunmayan girişimciler 30.000 liralık faizsiz kredi imkanlarından yararlanabileceklerdir. Aksi durumda şu demek oluyor ki ertelenmiş kredi borcu olan, yapılandırmaya gitmiş olan ve hala kredi taksitleri bulunan girişimciler borçlarının tamamını kapatmadan faizsiz kredi imkanlarından yararlanamayacaklardır.

Esnaf ve sanatkarlarımız için sunulan faizsiz kredi imkanları hakkında detaylı informasyon almak için lütfen bağlantıya tıklayınız. http://www.halkbankkobi.com.tr/channels/Esnaf-ve-Sanatkarlarimiza-Ozel-Krediler/112

Ziraat Bankası İşyeri Açma Kredisi

Türkiye Cumhuriyeti Ziraat bankası iş yeri açma kredisi için başvuruda bulunan girişimcilere hususi avantajlı kredi imkanları sunulmaktadır. Yatırım amaçlı iş yeri açacak olan girişimciler için sunulan krediler imkanları aşağıda maddeler halinde yer verilmiştir.

 1. Kredi vadesi sürecinde yaşam, iş yeri ve mecburi zelzele sigortası yapılmaktadır.
 2. 120 aya varan vade imkanları sağlanmaktadır.
 3. Krediye mevzu olabilecek olan gayri menkul üzerine ipotek tesis edilir.
 4. Açmak istemiş olduğunuz iş yeri için ekspertiz raporunun % 75’i kadar kredi imkanı sağlanmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti Ziraat bankası iş yeri açma kredisi için lütfen bağlantıya tıklayınız. https://www.ziraatbank.com.tr/tr/Bireysel/Krediler/Pages/BireyselIsyeriKredisi.aspx

Ziraat Bankası yeni girişimci kredisi

Ziraat Bankası yeni girişimci kredisi

Halk Bankası Yeni Girişimci Kredisi

Türkiye Halk bankası  yeni iş kuracak olan girişimcilerimiz için okumuş oldukları üniversitelerden mezun olmuş oldukları bölüm üzerine yada çıraklık eğitimi veren halk eğitim merkezlerinden sertifika alan ve almış oldukları eğitimler üstünde iş kuracak olan girişimciler için 75 bin liraya kadar kredi imkanı sağlamaktadır. Bunun yanı sıra bakanın istemiş olduğu belirli şartları taşıyan girişimciler için aşağıdaki maddelere dikkat edilmesi gerekmektedir.

 • 36 yaşından gün almamış olan girişimci adayları için 75.000 liralık kredi imkanı sağlanmaktadır.
 • İlk bir yıl geri ödemesi yoktur.
 • Eşit aralıklar dahilinde 48 aylık ödeme imkanı

Tüm bunların yanı sıra tahsilli durumunda olan ve 60 ay süresince bir meslek üstünde ustalık oluşturan ve sonunda kendi iş yerini açmak isteyen girişimciler için 30.000 Türk Lirası kredi imkanı sunulmaktadır. Bununla birlikte 30 bin liralık kredi imkanından yararlanan girişimciler ilk bir yıl içinde kredi için geri ödeme yapmamaktadırlar. Bu krediden yararlanmak isteyen girişimciler ise 30 yaşını doldurmamış olmalıdırlar.

Halkbank Esnafa Özel Girişimci Kredisi

Halkbank Esnafa Hususi Girişimci Kredisi

Halk bankası yeni girişimci kredisinden yararlanmak için lütfen bağlantıya tıklayınız. http://www.halkbankkobi.com.tr/Girisimciler.aspx

Kredi başvurusu için lüzumlu evraklar;

 • Daha evvel çalışılan işyerlerine ilişkin belgeler
 • Bankadan temin edilecek olan kredi müracaat formu
 • Vergi levhası
 • Öğrenim durumunu gösteren belge
 • Taşınmazlara ilişkin belgeler
 • T.C. kimlik belgelerinin fotokopisi
 • İşletmeyi temsil etmek için görevlendirilen kişinin imza sirküsü
 • Tecim sicil gazetesidir.

Türkiye Ekonomi Bankası İş Kurma Kredisi

Türkiye ekonomi bankası yeni iş kuracak olan girişimcilerimize hususi kredi imkanı sağlarken hayalini kurmuş olduğunuz işletmenizi açmanızda destek olmaktadır. Türkiye Ekonomi Bankası 50.000 Türk Lirasına kadar kefilsiz kredi imkanı sunarken hem de çekmiş oldukları kredi için güvence gösterecek olan girişimciler için 100 bin liraya kadar da kredi imkanı sağlamaktadırlar. Üstelik banka bu krediler karşılığında bir yıl geri ödememe olanağı ile daha sonrasında ise eşit taksitler dahilinde ödeme yapmanızı sağlamaktadır. 36 ay ile 60 ay aralığında da vade imkanı elde eden bu banka yeni iş yeri açacak olan girişimcilerimizi tam anlamıyla desteklemektedir.

Ek olarak iş oluşturmak için kaymakamlıklar bünyesinde bulunan Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’ndan 15 bin TL kredi de talep edilebilir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

Denizbank Bayram Kredisi

Denizbank, Bayram Kredisi olarak her bayramda nakit ihtiyacı olanlara hususi olarak yeni kredi kampanyaları düzenleyen Denizbank, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir