Yapı Kredi Bankası İcralık Araç Satışı 2020 İlanları

Nakit gereksinim duyan müşterilerine bankalar kredi imkanı sunuyor. Yalnız bazı banka müşterileri ne yazık ki kredi borçlarını bazı sebeplerden dolayı ödeyemiyor. Faiz oranı ile birlikte biriken borçlar içinden çıkılamaz bir hal alıyor ve banka avukatı vasıtası ile kişiye bildirimde bulunuyor. Yalnız borcunu ödemekte güçlük çeken kişi ihtara pozitif yönde cevap veremediği için bu borca karşılık güvence gösterdiği gayrimenkul ya da taşıta icra yolu ile el koyuyor. Bankalar bu gelir unsurlarını satarak hem şahısların borçlarını kapatmış hem de tahsilat işlemi gerçekleştirmiş oluyor.

Yapı Kredi İcralık Araç Satışı

Bir oldukça banka şeklinde Yapı Kredi de edinmiş olduğu konut, taşıt, arsa, konut, otel, yapınak, tarla ve iş yeri satışı yapmaktadır. Satılan bu menkul ya da gayrimenkuller icra yolu ile elde edilmiştir. Borçlarını ödeyemeyen banka müşterilerinin borçlarına güvence olarak gösterdiği unsurla icra marifeti ile el konulmuştur. Banka kredileri ve kredi kartları kullanımı son zamanlarda oldukça artmıştır. Kredi notunun düşük olması, yüksek meblağlarda kredi çekilmesi ya da sicilinin kötü olması sebebi ile banka müşterileri genel olarak ipotekli kredilere başvurmaktadır. İpotek olarak gösterilen mal varlığına satılamaz şerhi konulmaktadır. Borçların ödenmemesi halinde bu mal varlıkları satışa çıkarılarak borç kapatılmaktadır. Bu işlemi neredeyse tüm bankalar yapmaktadır. Yalnız her bankanın şartları birbirinden farklıdır. Aynı olan tek bir şey var ki o da araçların satış usulüdür. İcralık 2. el araçlar ihale yöntemi ile satılmaktadır.

yapı kredi icralık araç

Yapı Kredi bankasından 2.el araç alabilirsiniz.

Banka Hacizli Araçların İhalesi

Bankalar güvenilir kuruluşlardır. Şahıslardan alınan araçlar genel itibarla sorunlu olmaktadır. Aracın kilometresi düşürülmekte, hasar tespiti yapılmamaktadır. Yalnız bankaların eksperleri araçları incelerler. Hasar var ise bu biçim şeyleri rapor şekline getirirler. Diğeri pozitif yönde yanı ise aracın fiyatıdır. Bu şekilde alınan araçlar piyasa değerinin daha altında olmakta ve eksper tarafınca bizzat fiyatlandırılmaktadır. Yapmanız gereksinim duyulan tek şey almak istediğiniz aracı belirlemek olacaktır.

Bankaların web sayfalarında bu araçlar açık olarak gösterilmektedir. Hasar durumları çekilen görseller yardımı ile daha net görülebilir. Yalnız talep etmeniz durumunda bankalar araçları bizzat görmenize izin vermektedir. Yapı Kredi Bankası devletin ihale yönetmeliğine bağlı değildir. Bu sebeple araçların ihale yöntemi ile satılmasında kendi kurallarını banka politikası çerçevesinde belirleyebilmektedir. Aracı satıp satmamakta özgürdür. Fiyatı kendisi belirleyeceği şeklinde, satışı gerçekleştireceği kişiye de kendi iradesi ile karar verebilmektedir.

Fiyatlar Iyi mi Belirlenir?

Bankalar tarafınca fiyat belirlenirken piyasa incelemesi yapılmaktadır. Sunulan ihale bedeli muhammen karşılık adını almaktadır. Yalnız aracın gerçek fiyatı ihale sonucu en yüksek fiyat teklifinde bulunan kişinin önerilmiş olduğu fiyat olacaktır. Örneğin araç 40 bin TL ile ihaleye sunuldu ise, ihale bitiminde en yüksek meblağı veren kişinin teklifi 50 bin TL ise, aracın gerçek satış fiyatı 50 bin TL olacaktır.

Araçların yayınlandığı sayfada teklif ver seçeneği bulunmaktadır. Bu seçenek yardımı ile oluşturulan teklif formunu doldurarak fiyat önerisinde bulunabilirsiniz. Teklif formunda ad, soyad, adres, telefon, faks, e-posta, T.C. kimlik numarası, teklif ve güvenlik kodu alanları bulunmaktadır. Bu alanları doldurarak web üstünden teklif verebilirsiniz.

İhale bitiminde eğer kazanan sizseniz ödemeyi bankaya peşin yapmanız gerekiyor. Yalnız nakit ödemekte güçlük çekiyorsanız bankanın 2. el araç alımı ile ilgili verdiği krediden faydalanabilirsiniz. Banka 10 yaşa kadar olan 2. el araçlara taşıt kredisi vermektedir. Organik olarak kredi alabilmeniz için sicilinizin temiz olması ve kredi notunuzun yüksek olması gerekiyor.

Almak istediğiniz menkul ya da gayrimenkul hakkında iyi bir araştırma yapmanız gerekiyor. İnternet üstündeki hasar kayıtlarını iyi inceleyiniz. Satış işlemi gerçekleştikten sonrasında, banka hiçbir surette mes’uliyet kabul etmemektedir. Teklifiniz sonucu ihaleyi kazanan talihli siz iseniz, forma yazmış olduğunuz kontakt bilgilerinden size en kısa sürede dönüş yapılacaktır.

icralık-araç-satışı

Birçok banka icralık araç satışı yapmaktadır.

İcralık Araç Satışı Gerçekleştiren Diğeri Bankalar

TEB: %20 güvence bedeli ile araç satışı yapmaktadır. Araç bedelinin yanında KDV, tellal tutarı ve damga vergisi de yatırmanız gerekiyor.

Ziraat Bankası: Banka %6 güvence bedeli ile müşterilerine 2.el araç satışı gerçekleştiriyor. Banka KDV mükellefi olduğundan satmaca kesilmiyor. Ödemeniz gereksinim duyulan tek fazladan meblağ ise devir işlemleri esnasında ödemeniz gereksinim duyulan meblağ oluyor.

Halkbank: %3 güvence bedeli ödeyerek ihaleye katılmaya hak kazanabilirsiniz. Bizzat banka şubesine giderek müracaat yapabileceğiniz şeklinde, e-mail yolu ile de ihale başvurusu yapılabilmektedir.

Vakıfbank: Vakıfbank %5 güvence ile birlikte, KDV ödemenize gerek kalmadan ihale yöntemi ile icralık araçları alabileceğiniz bankalardan bir tanesidir.

Satılık Araç İlanları

Yapı Kredi bankasının web sayfasında satışa çıkarılmış olan 4 duyuru bulunmaktadır. Bu ilanlarda araçların marka ve modelleri, tutarları, hasar kayıtları yer verilmiştir. Ek olarak ödemeniz gereksinim duyulan fazladan harcamalar ile ilgili de data verilmektedir. Bu ilanlardan 1 tanesi binek araç, 2 tanesi ise traktör ve 1 tanesi yarı römorktur.

Yapı kredi satılık araç İlanları linkinde araçlar kısmına tıklayarak güncel araçlar satışa çıktığında data alabilirsiniz.

Diğeri bankaların ihale ile satılan araçları da inceleyebilir ve bu araçları banka güvencesi ile satın alabilirsiniz. Yapı Kredi Bankasında herhangi bir güvence tutarı ödemenize gerek kalmamıştır.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

Denizbank Bayram Kredisi

Denizbank, Bayram Kredisi olarak her bayramda nakit ihtiyacı olanlara hususi olarak yeni kredi kampanyaları düzenleyen Denizbank, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir