Vakıfbank İcradan Satılık 2. El Araçlar 2020 Listesi

Bankalardan 2. el araç satın alabileceğinizi biliyor muydunuz? Kredi çekerek borçlarını ödeyemeyen ve güvence olarak da taşıtlarını göstermiş olan kişilerin araçları borca karşılık banka tarafınca satılmaktadır. Banka bu sayede borcunu tahsil etmiş olmaktadır. 2. el araç satın almak isteyenlerin tercih edeceği yöntemlerden bir tanesidir. Vakıfbank 2. el araç satışı yapmaktadır. Türk Ekonomi Bankası, Halkbank, Garanti Bankası, Ziraat Bankası, Akbank ve Finansbank da 2.el araç satışı icra eden bankalar arasındadır.

İpotekli Araç Almak Mantıklı Mı?

Banklar kredi verdiklerinde bu krediyi güvence karşılığında verirler. Ya kefil isterler ya da taşıt, arsa, konut benzer halde göç eder ya da taşınmaz mal varlıklarını ipotek ederek satılmaz şerhi konulur. Borçlu olan banka müşterisi bu borcunu ödemez ise, güvence gösterdikleri mal varlıklarına el konulur. İcra ile meydana gelen bu işlem sonrası banka bu mal varlığını satmak sureti ile borcunu almış olur.  Söz mevzusu taşıt için eksper tarafınca bir karşılık hesaplanır. Araçlar web üstünden tek tek özellikleri yazılarak satışa çıkarılır. Bu araçlara ihaleye katılmak isteyen tamamımız fiyat sunabilmektedir. Eksper tarafınca belirlenen bedeller genel olarak piyasa değerinin altında olmaktadır. Bu sebeple bankalardan araç almak mantıklı ve güvenilirdir. Ödeme şahıslara yapıldığında yaşanacak olan sıkıntıların asla biri yaşanmaz ve banka tarafınca müşteriye dekont verilir.

Vakıfbank ipotekli araç satıyor.

Vakıfbank ipotekli araç satıyor.

Aracı Iyi mi Alabilirim?

Bankaların 2. el araçlarından almak isterseniz ilk olarak internet sayfaları üstünden satışa çıkarılmış olan araçları incelemeniz ve bir karara varmanız gerekir. Almak istediğiniz aracı belirledikten sonrasında Vakıfbank şubelerine gitmelisiniz. Şubedeki görevlilere 2. el araç almak istediğinizi söyleyiniz. Araç satışları ihale usulü ile yapılmaktadır. Banka sizden bir güvence bedeli yatırmanızı ister. Ziraat Bankasında bu güvence bedeli oranı %6‘ dır. Aracın muhammen bedelinin %6’ sı hesaplanarak bulunur. Fakat Vakıfbank’ ta bu oran %5‘ tir. Özetlemek gerekirse ihaleye katılırken;

Aracın muhammen bedeli / %5 = Güvence bedeli bulunmaktadır. 50 bin TL’ lik bir araca talip olduğunuzda 2 bin 500 TL güvence bedeli yatırmanız gerekmektedir. Bu karşılık yatırıldıktan sonrasında banka tarafınca size bir dekont verilecektir. Ek olarak bir güvence sözleşmesi imzalamanız gerekir. Bu sözleşmenin tüm sayfalarını tek tek imzalamalısınız. Bu aşamadan sonrasında artık ihaleye katılmaya hak kazanmış oluyorsunuz. Banka tarafınca size bir gizyazı veriliyor. Zira ihale dijital ortamda gerçekleşiyor. Kullanıcı adınız ve şifreniz ile sisteme giriş yapmak sureti ile buradan tekliflerinizi sisteme kaydediyorsunuz. Aracın talibi olan tamamımız buradan minimum 500 TL artırım yapmak sureti ile fiyat verecektir. İhale süresi 3 gündür.

3 günün sonunda eğer en yüksek meblağı teklif eden siz olursanız araç sizin olacaktır. Eğer ihale bitimine otuz dakika kala değişik bir teklif gelirse ihale gene otuz dakika daha uzatılacak ve bu süre sonunda ihaleyi kazanan son teklifi veren kişi olacaktır. Ek olarak yatırılan güvence bedeli yalnızca bir araç içindir. Özetlemek gerekirse iki araca talip olmak istiyorsanız iki aracın da güvence bedellerini yatırmalısınız. Bu güvence bedeli tüm araçları kapsamaz. Yalnızca almayı planladığınız araçları kapsamaktadır.

ÖTV KDV indirimi sonrası araç fiyatları nı inceleyebilir ve araç alımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

İhale Başvurumu Iyi mi Yapacağım?

Yatırılan güvence bedelinin bazı şartlar dahilinde geri alınması mümkündür.
  1. Eğer ihaleye katılmışsanız yalnız sisteme girerek araç için herhangi bir teklifte bulunmamış iseniz güvence bedelinizi geri alabilirsiniz. Yalnız bankaya yazılı olarak bir dilekçe yolu ile başvurmanız gerekmektedir.
  2. Banka tarafınca ihale iptaliniz gerçekleştirilir ise güvence bedelini geri alabilirsiniz.
  3. İhaleyi kaybeden her müşteriye güvence bedeli iade edilecektir.
  4. Yalnız ihaleyi kazanılmış olmasına rağmen, takip olduğu aracı almayan banka müşterilerinin güvence bedelleri kati surette geri ödenmeyecektir. Ziraat Bankası’ nın 2. el araçları ve ürün detayları hakkında data almak için tıklayınız.

Iyi mi Teklif Verebilirim?

Size verilen gizyazı yardımı ile sisteme girerek fiyat teklifinde bulunmanız mümkündür. Gerçek kişiler sisteme T.C. kimlik numaraları ve bankanın sms yolu ile gönderilmiş olduğu gizyazı yardımı ile giriş yapabilmektedir. Yalnız tüzel kişiler sisteme T.C. kimlik numarası ile değil vergi numarası ile giriş yapmalıdır. Ziraat Bankası’ nda minimum artış kıymeti 500 TL‘ dir. Yalnız Vakıfbank’ ın artış değerleri araçtan araca nazaran değişiklik göstermektedir. Sistem üstünden otomatikman teklif artırma seçeneği bulunmaktadır. Bu seçeneği tercih etmeniz durumunda siz sisteme girmeseniz bile araç için verilen teklif algılanarak minimum artış değerinde sizin adınıza kıymet artışı yapılabilecektir.
Teklif verdiğiniz aracın ihale sonucunda satışı size yapılır ise, ödemeyi peşin olarak yapmanız istenecektir. Yalnız kredi almak isterseniz, Vakıfbank’ ın sunmuş olduğu taşıt kredilerinden de faydalanabilirsiniz. Bankanın mevcut faiz oranı üstünden vade ile birlikte çekmek istediğiniz meblağ göz önünde bulundurularak size bir ödeme planı hazırlanacaktır. Bankaya araç alımınızda herhangi bir KDV ödemesi yapmayacaksınız. Aracın maliyetine ek olarak yalnızca satış işlemleri için notere verilecek olan bedeli karşılamanız gerekiyor. Satış işlemlerinin yaptırılması karşısında belirlenen meblağ alıcıya ilişik olacaktır.

Vakıfbank Satılık 2. El Araçlar

Vakıfbank hacizli araçlar için tıklayınız.

Vakıfbank’ tan satılık 2. el araçları, araç özelliklerini ve fiyatlarını sizler için araştırdık. Tabloda araçların marka model, yıl ve tutarları gösterilmektedir. Ek olarak yukarıdaki görselde yazan iller de araçların hangi Vakıfbank şubesinde bulunduğunu göstermektedir. Araç alımı yapacakların bu illerden araçlarını almaları gerekiyor.

Tabloda anlatılmış olduğu benzer halde araçların tutarları piyasa değerinin oldukça altındadır. Ticari araçtan, binek araca, otobüsten tıra kadar pek fazlaca taşıt modeli bulunmaktadır. Sisteme giriş yaparak araçların özelliklerini detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Buradan fiyat vererek ihaleye katılabilirsiniz. İhale 3 gün içinde sonuçlanmaktadır. Vakıfbank bu işi uzmanlıkla yapıyor diyebiliriz. Zira araçların fotoğraflarında hasarlı bölgeler yakın çekim yakılarak banka müşterilerine sunulmuştur. Ek olarak Vakıfbank 2. el taşıt kredisi vermektedir. Kredi detaylarını incelediniz mi?

Güvence bedellerini yatırarak bu araçları talip olabilir ve ihale sonrası satış işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. İhaleyi kazanamazsanız güvence bedelinizi geri almayı dikkatsizlik etmeyin.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

6 Ay Ödemesiz 10 Bin TL Tatil Destek Kredisi

2020 yılının yıpratıcı gündeminden uzaklaşıp dinlence yapmak isteyenler için kamu bankaları 6 ay ödemesiz 10 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir