Vakıf Katılım Konut Kredisi Kar Oranı

Vakıf Katılım Konut Kredisi Kar Oranı

Vakıf Katılım Konut Kredisi kar oranı da yüzde birin altına indi. Vakıf Katılım Bankası, konut finansmanında 250.000 Lira için 180 aya kadar olan vadelerde kar oranını aylık % 0,99 seviyesine indirdi. Vakıf Katılım tarafınca mevzuya ilişkin meydana getirilen açıklamaya gore, kar oranları, 250.000 Lira – 500.000 Lira arası tutarlar için % 1,19 olarak belirlendi. Kar oranları 500.000 Lira – 1 milyon Lira arası tutarlar için % 1,29 olarak, 1.000.000 TL ve üstü tutarlar için ise  % 1,39 olarak belirlendi.

Vakıf Katılım Konut Kredisi Kar Oranı

Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, mevzuya ilişkin olarak meydana getirilen açıklamada; ülke ekonomisinin lokomotif sektörlerinden önde gelen inşaat sektörünün gelişimine katkı sağlamak amacıyla konut finansman oranını 250.000 Lira’ya kadar olan konut kredisi tutarlarında yüzde 0,99 seviyesine indirdiklerini belirtti. Göktaş, bu indirimler yardımıyla bir taraftan konut stokunun eritilmesine, bir taraftan da düşük maliyetle ev almak isteyenlere destek olmayı amaçladıklarını beyan etti.

Vakıf Katılım Konut Kredisi Kar Oranı

Tüm Dünya’da Faiz Oranları İniyor

Vakıf Katılım olarak temel misyonlarının sektörle ve ülkeyle büyümek bulunduğunu sözlerine ekleyen Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, ” Bu vizyon doğrultusunda gerçek ekonominin daha da kuvvetlenmesine katkı sağladığımız için mutluyuz. TCMB ‘nin faiz indirim kararıyla beraber piyasalarda görülen pozitif gelişmeler, ekonominin tüm taraflarının çalışmalarında ortaya koyacağı çaba ve özenle artarak devam edecek. Tüm dünyada faiz indirimleri söz mevzusu. Ülkemize yönelik ana para hareketlerinin daha da güçlenmesi için Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafınca meydana getirilen faiz indiriminin yerinde bulunduğunu düşünüyorum. ” ifadelerini kullandı.

ilginizi çekebilir

Cafe Dekorasyon Örnekleri ve Fiyatları (MÜTHİŞ DİZAYN)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir