TKDK Büyükbaş Hayvan Hibesi Nasıl Alınır?

Ziraat ve kırsal kalkınmayı destekleme kurumu tarafınca verilen affetme krediler yardımıyla oldukça sayıda büyük baş, küçük baş, kümes hayvancılığı ve kanatlı hayvan çiftlikleri kurularak ziraat alanı güçlendirilirken bununla beraber ülke ekonomisi de canlanmaya yüz tutmuştur. Kırsal kalkınma destekleri kapsamında verilen affetme mevzularını, tkdk affetme desteklerini, müracaat tarihlerini, affetme oranlarını ve proje örnekleri ile ilgili detaylı bilgiyi içeriğimizden inceleyebilirsiniz.

TKDK Tarafınca Verilen Büyükbaş Hayvan Hibesi Iyi mi Alınır?

TKDK şu demek oluyor ki uzun adı ile Ziraat ve kırsal kalkınmayı destekleme kurumu tarafınca verilen affetme krediler yardımıyla devletimizde bulunan bir oldukça il ve ilçede büyükbaş hayvancılık, küçük baş hayvancılık, kümes hayvancılığı, kanatlı hayvancılık, et ve süt ürünlerinin üretim tesisleri benzer halde projelerin onaylanarak kabul görmesi durumunda oldukça sayıda girişimcimize devlet desteği verilerek affetme kredi imkanları tanınmış ve bu alanda bir oldukça işletme kurulmuştur. Sığır çiftliği kredisi imkanlarından yararlanmak için ilk olarak onay verileceğine inandığınız güzel bir iş projesi oluşturmanız gerekmektedir. Daha sonrasında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına haiz olmanız gerekmektedir. Tüm bunların yanı sıra ziraat ve kırsal kalkınmayı destekleme kurumu tarafınca onay verilen il ve ilçelerde ikamet ediyor olmanız gerekmektedir. Bu şartlara uyum elde etmiş olduğunuz taktirde TKDK müracaat yapabilir ve projenizin onaylanmasını bekleyebilirsiniz. Projeniz onaylanmış olduğu taktirde sığır çiftliği kredisini çekebilirsiniz.

TKDK Tarafından Verilen Büyükbaş Hayvan Hibesi Nasıl Alınır?

TKDK Tarafınca Verilen Büyükbaş Hayvan Hibesi Iyi mi Alınır?

Müracaat Iyi mi Yapılır?

Türkiye Cumhuriyeti Ziraat bankası tarafınca verilen düşük faizli hayvan kredilerinin yanı sıra Ziraat ve kırsal kalkınmayı destekleme kurumu tarafınca affetme hayvan kredisi imkanları sunulmaktadır. Ziraat ve kırsal kalkınmayı destekleme kurumu Avrupa birliği kapsamı tarafınca oluşturulan IPARD programları yardımıyla destek verilen illerde kurulan hayvan çiftlikleri yada et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri işletmeleri için onay gören projelerin yüzde yetmiş oranında affetme destek kredileri verilerek ziraatçi girişimcilerimizin sayısı artarken bununla beraber ülke ekonomisinin de hareketlenmesi amaçlanmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası hayvan kredisi hakkında data almak için lütfen bağlantıya tıklayınız. Hayvansal üretim kredileri

TKDK desteklenen iller

IPARD programlarından yararlanmak için lütfen bağlantıya tıklayınız. http://www.tkdk.gov.tr/Ipard/IpardProgrami

Ziraat ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun Onay Vermiş Olduğu İller

IPARD programları yardımıyla büyük baş hayvancılık, küçük baş hayvancılık, kümes hayvancılığı benzer halde çiftliklerin kurulması için ziraatçi girişimcilerimize yüzde yetmiş oranında affetme destek sunar verilmektedir. Fakat bu desteklerden yararlanmak için ziraat ve kırsal kalkınmayı destekleme kurumunun onay vermiş olduğu illerde ikamet ediyor olmanız yada çiftliğinizi bu iller içinde kurmuş olmanız gerekmektedir. Peki onay verilen iller hangileridir. Şimdi sizler için aşağıda maddeler halinde onay verilen illerin listesini paylaşacağız.

 1. Afyonkarahisar
 2. Amasya
 3. Balıkesir
 4. Çorum
 5. Diyarbakır
 6. Erzurum
 7. Hatay
 8. Isparta
 9. Kahramanmaraş
 10. Kars
 11. Konya
 12. Malatya
 13. Ordu
 14. Samsun
 15. Sivas
 16. Şanlıurfa
 17. Tokat
 18. Trabzon
 19. Van
 20. Yozgat
 21. Ağrı
 22. Aksaray
 23. Ankara
 24. Ardahan
 25. Aydın
 26. Burdur
 27. Bursa
 28. Çanakkale
 29. Çankırı
 30. Denizli
 31. Elazığ
 32. Erzincan
 33. Giresun
 34. Karaman
 35. Kastamonu
 36. Kütahya
 37. Manisa
 38. Mardin
 39. Mersin
 40. Muş
 41. Nevşehir
 42. Uşak

Saymış olduğumuz bu iller içinde ikamet eden yurttaşlarımız hayvan çiftlikleri ve et ve süt ürünleri için kurmuş oldukları üretim atölyeleri için proje hazırlayarak affetme kredi desteklerinden yararlanmak için müracaat yapabileceklerdir. Projesi onaylanan çiftçilerimiz ise yüzde yetmiş oranına kadar affetme desteklerinden yararlanabileceklerdir.

Ziraat ve kırsal kalkınmayı destekleme kurumu tarafınca verilen destek sunar ve Örnek projeler hakkında data alabilirsiniz.

tarımsal-kalkınmayı-destekleme

Destek verilen sektörler

TKDK Tarafınca Desteklenen Sektörler Hangileridir?

Ziraat ve kırsal kalkınmayı destekleme kurumu tarafınca desteklenen sektörler 3 ana başlık altında toplanmıştır Bu sektörlerden yararlanabilmek için onay verilen illerde ikamet ediyor olmanız gerekecektir.Desteklenen sektörler ise şu şekilde yer almıştır. Çiftlik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi ve iş geliştirme, Tarımsal işletmelerin fiziki varlıklarına yönelik yatırımlar, Ziraat ve balıkçılık ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması ile ilgili fiziki varlıklara yönelik yatırımlar bu üç sektör üstünde proje oluşturarak affetme kredi desteklerinden yararlanmanız mümkün olacaktır.

TKDK Affetme Destek Müracaat Süreci Iyi mi İlerler?

Ziraat ve kırsal kalkınmayı destekleme kurumu tarafınca verilen affetme kredilerden yararlanmak için aşağıdaki yollar izlenmelidir.

 1. Destek başvurusu ilanını görmüş olduğunuzda çağrı rehberini ve ilanını bilgisayarınıza indirmelisiniz.
 2. Müracaat şartlarını en ince ayrıntısına kadar incelemelisiniz.
 3. TKDK formatına uygun olan makine ve ekipman alımları için teknik proje hazırlamanız gerekmektedir
 4. İhtiyacınız olan makine ve ekipmanlar için bir oldukça yerden teklif almalısınız.
 5. Uygun iş planlarını inceleyerek projenizi ona bakılırsa doldurmalısınız.
 6. Doldurma kılavuzunda yer edinen resmi belgelere bakılırsa evraklarınızı tamamlamalısınız.
 7. Müracaat formu ve harcamalarını, mevcut varlıklar listesini web ortamında şu demek oluyor ki web üstünden doldurunuz.
 8. World yada Excel formatına uygun olan teknik şart nameleri bilgisayarınıza indiriniz.
 9. Müracaat harcama ve varlık tablosunun çıktısını sistemden almalısınız.
 10. Müracaat formunu ve eklerinizi, iş planı ve teknik projelerinizi bu şartlara uygun olacak şekilde doldurmalısınız.
 11. Müracaat için hazırlamış olduğunuz projenizi yedek ve orjinal olacak şekilde hafıza kartınıza yükleyiniz. IPARD II programı ile ilgili detaylı data alabilirsiniz.

TKDK tarafınca verilen desteklerden yararlanamıyorsanız bankalar tarafınca verilen hayvan kredisi güncel kredi kampanyalarını inceleyebilir ve başvurularınızı yapabilirsiniz.

Yukarıda listesini vermiş olduğumuz adımları yerine getirdikten sonrasında ziraat ve kırsal kalkınmayı destekleme kurumuna şahsen yada temsilciniz yardımıyla müracaat yapmış olduğunuzda projeniz dikkate alınacak ve detaylı bir halde incelenecektir. Başvurunuz onaylanmış olduktan sonrasında Destek kredilerinden yararlanabilir ve hayalinizdeki işletmenizi kurabilirsiniz. Eğer projeniz onaylanmaz ise Türkiye Cumhuriyeti Ziraat bankası Hayvancılık kredisi için başvuruda bulunabilirsiniz. Bu sayede düşük faiz oranları ile ihtiyacınız olan kredi imkanından da yararlanabilirsiniz.

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

ilginizi çekebilir

Hacizli Eve Kredi Verilir Mi? Hangi Bankalar Verir?

Herhangi bir nedenden dolayı icra yolu ile haciz konularak ipotek altına alınmış eve kredi verilir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir