Ticari Taksi (PLAKAYA HİBE) Kredisi Veren Bankalar 2020

2020 senesinde taksici esnafa ticari taksi alabilmek için kredi veren bankalar ve finans kuruluşları fazlaca fazladır. Taksicim diyen her esnaf, aracını yenilemek amacıyla ticari araç kredisi çekebilir. Bankalar, finans kuruluşları ile birlikte taksiciler kooperatifinden de, düşük faizli otomobil ve gerekseme kredisi alabilir.

TAKSİCİ ESNAFA KOOPERATİF VE KREDİ VEREN BANKALAR VE ŞARTLARI 2020 GÜNCEL

Esnaflarımız içinde şoförlük mesleğinden para kazanan esnaflarımız için kredi ve destek veren kurum ve kuruluşlar için, ikinci el ve sıfır kilometre taksi almak için en uygun banka kredilerini sizler için belirledik. Eğer sizde taksici esnafı iseniz, kredi ile araç almak için finansekstra.com sitemizde ki güncel Taksici Esnaf Kredisi ve Şartları içeriklerini takip edebilirsiniz.

Ticari Taksi Kredisi Veren Bankalar

 • Ziraat Bankası,
 • Türkiye Finans Katılım,
 • Akbank,
 • İş Bankası,
 • Denizbank,
 • Yapı ve Kredi Bankası,
 • Halk Bankası,
 • Türkiye Ekonomi Bankası,
 • Güvence Bankasıdır.
Ticari Taksi Kredisi Veren Bankalar

Ticari Taksi Kredisi Veren Bankalar

TAKSİCİLERE KREDİ VEREN KURUM VE KURULUŞLAR

Taksici esnafımıza kredi veren kuruluşlar içinde en popüler olan İstanbul’da bulunan İstanbul Taksiciler Esnaf Kredi Kooperatifi tarafınca verilen ve tüm Türkiye Genelinde Esnafa ve Sanatkarlarımıza verilen birleşke kredileridir.  İstanbul’da bulunan birleşke başlatmış olduğu kampanya dahilinde taksici esnafımıza 5 bin liradan 100 bin liraya kadar kredi desteği sağlamaktadır. Devlet Destekli Esnaf Kredisi adıyla verilen kredinin en düşük vadesi 12 ay iken, 48 aya kadar da verilebilmektedir. Krediden yararlanmak isteyen taksici esnaflarımız aşağıda yazılı olan evrakları hazırlamak zorundadır.

 • Taksici Esnaf Sicil Belgesi
 • Başvurduğunuz yıla ilişik hesap özeti belgesi
 • Esnaf Odası Etkinlik Belgesi
 • 2 Tane Güncel Fotoğraf
 • Vergi Levhasının fotokopisi
 • Yeterlik Ruhsat Fotokopisi (Taksiye ilişik)
 • İkametgah Belgesi
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi

Bu belgeleri hazırlayan esnaf ve sanatkarlarımız, İstanbul Esnaf ve Kredi Kooperatifine başvuruda bulanabiliyor. Birleşke tarafınca taksicilerimiz için sağlanan bu kredi aslına bakarsak Esnaf kefalet kredisi şartları içinde ek olarak belirtilmiştir.

taksici-esnafa-kredi-kooperatif-desteği

Taksici esnafa birleşke kredi desteği

Türkiye’de bulunan Tüm Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatiflerimizde taksici esnaflarımız için verilen  kredi paketi mevcuttur. Bu paketler; Sürücü esnafına taşıt onarım kredisi ve genel gereksinimler için verilen kredilerdir. Sürücü esnafına (taksicilere) ödenen taşıt kredisi sıfır kilometre araç alımları ve ikinci elde 3 yaşına kadar otomobil alımları için geçerlidir. 3 yaşın üstünde ikinci el taksi alacak olan esnafımız bu krediden faydalanamazlar.

Türkiye Finans Ticari Plaka Finansmanı

Türkiye Finans hem taksi, hemde taksi durağı hattı almak isteyen müşterilerine kredi desteği sağlıyor. Kredi vadesi ise 12 ay ile 36 ay içinde değişmektedir. Detaylı data için Türkiye Finans şubelerini ziyaret edebilir, 0850 222 22 44 nolu numaradan data alabilirsiniz.

Vade Faiz Oranı Tahsis Tutarı (%) Senelik maliyet (%)
12 Ay %1.00 0.50% 16.49
24 Ay %1.01 0.50% 16.14
36 Ay %1.03 0.50% 15.96
48 Ay %1.04 0.50%​​ 15.87

Türkiye Finans ticari plaka finansmanı ile 2020 senesinde yüzde 1.01 faiz oranı ile kredinizi çekebilirsiniz.

Ziraat Bankası Taksicilere 5 Yıl Vadeli Plaka Kredisi

Devlet bankalarından olan Ziraat, yeni taksi almak isteyen taksicilerimize hususi hazırlamış olduğu kredi paketi ile yolcu taşımacılığı yapmak amacıyla kredi vermektedir. Bu kredi desteği sıfır araç alımı için kullanılabileceği benzer halde 60 aya varan taksitlerle taksinin bakım ve onarımı içinde kullanılabilmektedir. Müracaat yapabilmek için Ziraat Şubelerine şahsen başvurmanız gereklidir. Ziraat çeşitli dönemlerde verdiği plaka kredisi için müracaat gerçekleştiren taksicilerden,

 • Emek harcama belgesi,
 • Oda kayıt belgesi
 • Satın alan kimlik belgesi
 • Vergi Levhası

benzer halde belgeleri talep etmekte olup, bu kredi paketi kefilsiz olup, 3-6 ve 9 ay aralıklarla ödenebilmektedir. Bu kredinin gündemde olup olmadığı ve kampanyanın devam edip etmediği hakkında Ziraat şubelerinden data alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Taksicilere 5 Yıl Vadeli Plaka Kredisi

Ziraat Bankası Taksicilere 5 Yıl Vadeli Plaka Kredisi

İş Bankası’da diğeri bankalar da ticari araçlar için kredi veriyor.

Şekerbank Ticari Taksi Plakası Temainatlı olmak kaydıyla, paraya gerekseme duyan taksici esnafımıza taksi plakalarını güvence olarak göstermeleri kaydıyla 60 ay vadeli taksici kredisi vermektedir. Bununla beraber bu kredi haricinde şoförlerimiz Şekerbank şubelerine Esnafım kredisi, Taksitli Ticari Kredi başvurusu da yapabilirler. Başvuru formunu web üstünden doldurarak finansman talebinde bulunabilirsiniz.

Ticari plaka kredisi uygulaması ilk kez Vakıfbank tarafınca başlatılmıştır. Firmalar bankadan araç ve işletme kredisi kullanabilir. Detaylı data ve müracaat için size en yakın Vakıfbank şubesini ziyaret edebilirsiniz. Esnaf kefalet ticari araç kredisi isminde içeriğimizden TESKOMB tarafınca verilen krediler ile ilgili detaylı data alabilirsiniz. Araç kredilerinin üst limitleri 500 bin TL. dir.

Ziraat Katılım Faizsiz Taksici Kredisi

Faizsiz krediler veren katılım bankalarından olan Ziraat Katılım, Faiz ödemek istemeyen ve taksi hattı almak isteyen müşterilerine ticari taksi hattı kredisi vermektedir. Ziraat Katılım satın alınmak isteyen araç yada ticari taksi hattı için %50 oranında destek sağlayabilmektedir. Çekilen kredi, eşit, özgür ve ara ödemeli benzer halde çeşitli ödeme şekilleri ile ödenebilmektedir.

Bunun haricinde TEB KOBİ Nakdi Krediler, Halkbank Sürücü esnafı desteği, QNB Finansbank, Vakıfbank, ve Denizbank tarafınca da Taksici Esnaf Kredisi verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

Ziraat Bankası Yem Kredisi (HAYVAN BAŞINA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir