TEB Personel Alımı Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak, Nereye Başvurulur?

TEB personel alımı ile beraber kariyerinize Türkiye’nin önde gelen kaliteli bankacılık şirketi ile yön verebilirsiniz. Hangi pozisyonda müracaat yapmak istediğiniz fark etmeksizin, ne olursa olsun müracaat yapmadan ilkin şirket hakkında ön data sahibi olun. Bilhassa iş başvurusunun en mühim adımlarından bir tanesi sayılan mülakat sınavlarında, ön bilgiye haiz olmanız sizi rakiplerinizden bir adım öteye taşıyacaktır.

TEB, tam adı ile Türk Iktisat Bankası, 1927 yılından beri müşterilerine hizmet veren köklü bir firmadır. Şirket kurulduğu günden bu yana yurdun çeşitli yerlerinde hizmet vermiş, kurulduktan kısa süre sonrasında ise genel merkez binasını İstanbul’a taşımıştır. Banka kuruluşunda yüzde yüz yerli ana para kullanılmıştır. Bu köklü firmada yerinizi almak isterseniz, başvuruyu iyi mi yapacağınıza dair detaylı bilgiyi yazının devamında bulabilirsiniz.

TEB personel alım zamanı senenin değişik zamanlarına denk gelmektedir. Durağan(durgun) bir tarih olmamakla beraber, müracaat yapmak isteyen adayların ne olursa olsun müracaat tarihlerini güncel olarak takip etmeleri gerekmektedir. Bunun için iki değişik türden kaynağa haiz olacaksınız. Bunlardan bir tanesi bankanın kendi resmi internet sayfası. Bu site üstünden kariyer kısmına tıkladığınız süre detaylı data sahibi olabilirsiniz. Öteki kaynak ise, işe müracaat yapmak isteyen adayların kullanabilecekleri aracı siteler. Bu siteler de size destek olacaktır.

Ne var ki, müracaat tarihlerinin açılması başvurunun pozitif yönde değerlendirilmesi için kafi olmayacak. Bankanın personel adaylarının yerine getirmelerini istediği bir ekip koşullar bulunuyor.

DİĞER BANKALARIN GÜNCEL PERSONEL ALIMLARINA TABLODAN TIKLAYARAK ULAŞABİLİRSİNİZ:

TEB personel alımı için koşullarını yerine getirmeyen adayların başvuruları dikkate alınmıyor. Öteki bir değişle personel adayının başvurusu usulen reddedilmiş oluyor. Her pozisyon için istenilen şartlar aynı değil. Bundan dolayı adayların müracaat yapacakları pozisyona nazaran araştırmasını yapması gerekiyor. Bu koşulların yanı sıra, tüm adayların dinamik, genç, mesele çözmeye odaklı ve ekip çalışmasına yatkın olan kişiler olması planlanıyor.

TEB İş Başvurusu Iyi mi Yapılır?

TEB’e iş başvurusu yapmak içi direkt online olarak bankanın resmi internet sayfasını ziyaret edin. Burada kariyer linkinin altına müracaat yapmak isteyen adaylar için hazırlanmış olan müracaat formunun doldurulması gerekiyor. Formu doldururken eksiksiz ve yanlış bilgiye yer vermediğinizden güvenilir olun. Aksi halde başvurunuz değerlendirilmeyebilir. Formu yalnızca sizden istenilen bağlantı üstünden gönderin. Firmanın e posta adresine göndermeyin. Değişik kanallardan meydana getirilen başvurular da değerlendirilmeye alınmayacaktır.

TEB İnsan Kaynakları İletişim

TEB insan kaynakları departmanı bağlantı sağlamak isterseniz firmanın değişik kontakt kanalları arasından tercih yapabilirsiniz. Isterseniz, firmanın resmi internet sayfası üstünde yer edinen kontakt sekmesine tıkladıktan sonrasında Bizlere Yazın kutusuna tıklayarak kontakt oluşturmak istediğiniz mevzuyu belirtebilirsiniz. Ben telefonla konuşmak isterim derseniz ise 0850 200 0666 nolu telefon hattı müşteriler için açık.

TEB Emek harcama Saatleri Kaç ile Kaç Içinde?

TEB mesai saatleri tıpkı öteki bankalarda olduğu benzer biçimde sabah 9 ile akşam 5:30 arasındadır. Bu saatlerin içinde personellerin 1 saatlik öğle arası mola hakkı bulunuyor.

TEB Emek harcama Şartları ve Toplumsal Haklar

TEB çalışan hakları işçi tanımına uyan hepimiz için geçerli. İşçi tanımı ise İşçi Kanunu’nda yer edinen maddeye nazaran; bir başkasının işi için beyin gücü, gövde gücü ya da el becerisi kullanarak bir sözleşmeye bağlı olarak çalışan şahıs olarak belirtiliyor. Bu tanıma uyan kişilerin;

  • Maaş hakkı
  • Hafta tatili ve senelik izin hakkı
  • Toplumsal sigorta hakkı
  • Doğum izni hakkı
  • Her insana eşit davranılması hakkı benzer biçimde temel haklar yer ediniyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Türk Iktisat Bankası (TEB) Fransız bankası BNP Paridas ve Çolakoğlu Tüm ortaklık’e aittir.

TEB’in 71 tane ilde toplamda 462 tane şubesi bulunmaktadır.

Bankanın web şubesinden, ATM’lerinden ve fiziki şubelerinden para gönderme işlemi yapılabilmektedir.

İnternet şubesinden, bankalardan, ATM’lerden yada satın alan temsilcisinden Iban numarası öğrenebilirsiniz.

TEB Bankası, Zurich A.Ş ile beraber iş koşturmacasındadır. Banka sigortanın yetkili acentesidir.

ilginizi çekebilir

İşletme Kredisi Çekme Şartları Nelerdir?

İhracat ile uğraşan firmaların son zamanlarda sordurulmuş olduğu en yaygın sual; işletme kredisi nedir? İşletme …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir