TEB Girişimci Kredileri (Teminat Mektubu, Kadın Destekleri)

Türkiye Iktisat Bankası kısa adı ile TEB bir oldukça alanda etkinlik gösteren yada göstermek isteyen adam hanım girişimcilere kredi olanakları sunmaktadır. Tarımdan, Franchise (bayilik) teknolojik yatırımlardan tutunda minik işletmelerin tamamına uygun faizli ve geri ödeme seçenekli olarak yanında yer verilmiştir. Sizler için tüm TEB girişimci kredileri ayrıntılarını ve başvurularını sayfamızda yer verdik.

TEB Ufak İşletme Girişimci Kredileri

Devletimizde maalesef ki yeni bir ticari hayata atılacaklara güvence sebebinden dolayı kredi olanakları pekte sunulmamaktadır. Ticari ve esnaf kredilerinden yararlanabilmek için ise en basitinden minimum 6 yada 12 aylık ticari bir geçmişe haiz olmanız gerekmektedir. Bu kadar esnaflık bir faaliyetiniz yok ise bankalardan inanının güvence mektubu bile alamazsınız (nakit para yatırarak alınması haricinde) Bu durumda olanların yaralarına merhem olmayı hedefleyen TEB bankası hizmet, imalat ve tecim şeklinde üç ana başlık altında işletme kuracak olanlara iş yeri açma kredisi imkanı sunmaktadır. Yeni ticarete başlamış olacak olan girişimciler için elde etmiş olduğu imkanlar doğrultusunda isteyene kefilsiz olarak 50.000 TL bu bara bana yetmez diyene ise göstereceği ipotek karşılığında 100.000 TL kredi imkanı sağlanmaktadır. Taksitli ticari kredisi ve Kredi Güvence Fonu (KGF) tarafınca güvence mektuplu olmak suretiyle iki şekilde sunulan kredi imkanları 36 aydan 60 aya kadar geri ödeme seçenekli ve isteyene 1 yıl geri ödemesiz kredi şeklinde verilmektedir. Mal / ürün yada ham madde alımlarında gerekseme duyacağınız güvence mektubuna kadar girişimcinin belini doğrultmasına kadar bir oldukça alanda yer edinen TEB işletme destekleri hakkında detaylı bilgiyi BURADAN alabilirsiniz.

Teknolojik Yatırım Destekleri Nedir?

2020 yılının son çeyreklerinde teknolojiye olan desteklerin arttıran KOSGEB öteki bankalar içinde esin kaynağı olmuştur. TEB de bundan esin alan bankalar arasına yer verilmiştir. Dünya genelinin teknolojiye olan merakı özellik ile Türkiye’ deki genç nüfusun bu sektöre olan ilgisi TEB bankasını harekete geçirerek kredi paketleri yapmaya itmiştir. Yazılımdan, Online projelere kadar bir oldukça alanda teknolojik etkinlik göstermek isteyenleri destekleyen TEB 150.000 TL den 350.000 TL kadar kredi imkanı sunmaktadır. Gene arzu edene 1 yıl geri ödemesiz kredi şeklinde verilen destek sunar sonrasında ise esnek ödeme olanakları ile rahat bir ödeme kolaylığı sunmaktadır. Büyük hedefleri olanlar için KGF den alacakları güvence mektupları ile 500.000 TL kadar sunulan destek kredilerinin ayrıntıları BURADA yer verilmiştir.

TEB Ziraat Girişimciler Kredileri

Kısal alanda etkinlik gösteren çiftçilerimizi de unutmayan TEB, tarımsal kredileri ile ülke ekonomisinin canlanmasına vesile olamakta dır. Çiftçinin hasat zamanında eline yalnız toplu olarak para geçtiğinin bilincinde olan banka çiftçilerimize 1 yıl geri ödemesiz kredi imkanı sunmaktadır. İşin durumuna ve türüne nazaran teminatsız şu demek oluyor ki ipoteksiz ve kefilsiz kredi sunan banka 50 bin TL den 100 bin TL kadar güvence karşılığında kredi imkanı sunmaktadır. 36 ay (3 yıl) vadeli olarak verilen bu kredi imkanlarından yararlanmak için size en yakın TEB bankasına müracaat yapmanız kafi olacaktır. TEB ziraatçi destekleri hakkında detaylı data BURADA yer verilmiştir.

Franchising Destekleri Nedir?

Her hangi bir sektörde yer almak için franchise almak isteyenlerin yanında yer edinen TEB kredi vermek ile yetinmeyip güvence mektubu da vermektedir. Güvence mektubunu özellik ile ticari geçmişi olamayana hiçbir bankanın vermediği bu zamanda TEB bankasının bu girişimci taktire şayen dir. Teknolojik alanda gerekseme duyacağınız franchise ve kredi için işin durumuna ve niteliği göz önünde bulundurularak minimum 125.000 TL güvence şu demek oluyor ki ipotek karşılığında ise 350.000 TL kadar sunulan desteklerden 36 ay yada 60 ay geri ödemeli ve isterseniz 1 yıl geri ödemesiz olarak kredileri taksitlerine geri dönüş yapabilirsiniz. Güvence mektupları da gene aynı meblağ üstünden gösterilmekte ve senelik olarak zamanlı bir halde verilmektedir. TEB franchise hakkında detaylı data BURADA dır.

TEB kadın girişimci destekleri nelerdir

TEB hanım girişimci destekleri nedir

TEB Hanım Girişimci Destekleri Var Mıdır?

Gene son zamanlarda KOSGEB’ inde hanımefendilerin daha oldukça ticari hayatta yer almaları için teşvik imkanlarının erkeklere nazaran daha ılımlı olması TEB içinde bir örnek olmuştur. Bayanları iş hayatına teşvik etmek adına Avrupa Birliği, EBRD, T.C. Emek harcama ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığı öncülüğü ile sunulan bu olanaklar ile tam 75.000 TL 36 ay geri ödemeli olarak verilmektedir. Ev hanımlarına kredi veren bankalar arasından iş hayatına teşvik etmek için bu imkanı kim bilir hiçbir finansal gurup sağlamamaktadır! Bu olanaklar hem yeni iş yeri kuracak olan hemde işletmesi çalışır vaziyette olan bayanlar için sağlanmaktadır. TEB ve destekçileri aracılığı ile sunulan bu olanaklar hakkında deyatlı bilgiyi BURADAN alabilirsiniz.

ilginizi çekebilir

Yeni Destek Paketi ile Kamu Bankaları 100 Bin TL Kredi Verecek

Yeni Destek Paketi ile kamu bankaları 100 bin TL kredi verecek.. Kamu bankaları, KOBİ ‘lere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir