Tavuk Çiftliği Kredisi 100 Bin TL. Faizsiz Devlet Desteği

Tavuk çiftliği kredisi veren bankalar ve diğeri devlet kurumları tarafınca kırsal kesimde yaşayanlara salma ve yumurta çiftlikleri için geri ödemesiz kredi verilecek. Projenin içinde kanat yetiştiriciliği kategorisi de içeriyor. Bu kategoride tavuk çiftliği oluşturmak isteyen gençlerimize salma tavukçuluk, hindi yetiştiriciliği, kaz ve ördek yetiştiriciliği alanlarında tavsiye edilen projeler dahilinde belirli oranlarda destek verileceği belirtiliyor. Tavuk çiftliğinin kazancını, verilen kredileri, affetme desteği almak için lüzumlu şartları içeriğimizden öğrenebilirsiniz.

Hayvan kapasitesi fazla da olsa, kapasite sebebiyle verilen hibeler içinde kanatlı yetiştiriciliği ve tavuk çiftliği kurulumu yer almıyor. 30 Bin liralık tavuk çiftliği hibesi uygulama rehberinin B bölümünde Tavsiye Projeler başlığı altında, d paragrafında içeriyor.

Tavuk Çiftliği Hibesi Şartları Nedir?

Şartlar içinde en önemli hususlardan biri Gıda Ziraat ve Hayvancılık Bakanlığının daha ilkin Resmi Gazete’de yayımladığı bir yönetmelik var. YUMURTACI TAVUKLARIN KORUNMASI İLE İLGİLİ ASGARİ STANDARTLARA İLİŞKİN YÖNETMELİK 29183 sayılı ve 22 ARALIK 2014 tarihindeki Resmi Gazete’de yer almıştı. Gene alınacak olan hayvan cinsleri benzer şekilde detaylar için bu yönetmelikten detaylı data alınabilir.

Tavuk Çiftliği Hibesi Şartları Nelerdir?

Tavuk Çiftliği Hibesi Şartları Nedir?

Tavuk Çiftliği Kurulumu Yönetmelik İçeriği

Yumurta tavuklarının korunması yönetmeliğinde, bir tavuk çiftliğinde olması gereksinim duyulan asgari standartlar içeriyor. Bunlar;

 • Yetiştirme sistemleri,
 • Tavuk çiftliği kurulumunda alternatif sistemler,
 • Zenginleştirilmemiş kafes sistemleri ile ilgili uygulanacak hükümler,
 • Kayıt ve işletme numarası,
 • Denetim ve Denetim sistemi,
 • Aydınlatma,
 • Temizlik ve dezenfeksiyon,
 • Kafesler,
 • Uygun olmayan müdahaleler,
 • İdari yaptırımlar ve uyum zorunluluğu

ve benzeri hususlar içeriyor. Eğer Tavuk Çiftliği Kuran Gençlere 30 Bin Lira Affetme projesinden yararlanmak istiyorsanız, hangi projeyi seçerseniz seçin kuracağınız çiftliğin bu şartlara uygun olması gerekiyor.

Tavuk Çiftliği Kurulumuna 30 Bin lira Affetme Verilen Tavsiye Projeler

Bakanlık kanatlı yetiştiriciliği hibesini 3 grupta toplamış. Aşağıda yer almakta olan tavsiye proje örnekleri haricinde, isterse gençlerimiz kendi projelerini oluşturup, sisteme tanıtabilir ve bu projeler ile de müracaat gerçekleştirebilir. Yalnız Bakanlığın projeleri asgari yapılması gereksinim duyulan ve alınması gereksinim duyulan tavuk sayılarını belirtmekte bulunduğunu unutmamak gerekir.

Genç Çiftçi hibe başvurusu için hangi evraklar ve belgeler gerektirme ettiğini bağlantıya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

1- SERBEST SİSTEM YUMURTA TAVUĞU YETİŞTİRİCİLİĞİ

Bu proje için en 80 metre kare kapalı bir alan isteniyor. Bu şekilde bir kapalı alanı olup, minimum 450 tane tavuk satın almayı kabul eden gençlerimiz başvurularını gerçekleştirebiliyor. Verilen affetme bir tek tavuk satın almak için değil, kapalı alanın oluşturulması, tesis içine özgür sistem tavukçulukta lüzumlu malzemelerin alınması içinde harcanabiliyor. Salma tavukçuluk hibe ve kredileri ile müracaat için lüzumlu evrakları öğrenebilirsiniz.

Salma Tavuk Çiftliği Hibesi

Salma Tavuk Çiftliği Hibesi

2- SALMA HİNDİ ÖRDEK VE KAZ YETİŞTİRİCİLİĞİ

İkinci affetme kategorisi gene özgür sistem için ödenirken, hindi, kaz ve ördek yetiştiren çiftçilerimiz bu destekten faydalanabiliyor. Gene bu proje de tavuk çiftliği kurulumu benzer şekilde hem tesis için hemde hayvan alımı için harcama yapılabiliyor. Hindi, Kaz ve Ördek adedinin ise minimum 400 olması gerekiyor. Hayvanların barınması için ise gene 80 metre karelik bir kapalı alan affetme şartları içinde içeriyor.

hindi hibe kredisi

hindi affetme kredisi

3- BILDIRCIN YETİŞTİRİCİLİĞİ HİBESİ

Bıldırcın yetiştiriciliği yapmak isteyen gençlerimizin ise, minimum BİN tane bıldırcın satın alması ve hindi ve tavukta olduğu benzer şekilde seksen metre karelik bir alanı kapatması ve bu alan da yetiştiriciliğe adım atmak için lüzumlu olan malzemeleri alması gerekiyor.

bıldırcın hibesi

Bakanlık tarafınca tavsiye durumunda hazırlanan bu iş planları sisteme tanıtıldı ve yurttaşlarımız danışmanlık parası ödemeden bunlardan herhangi birini seçerek ön başvurularını tamamlayabilirler. Yalnız, daha değişik bir proje kapsamında affetme almak isterseniz Bakanlık buna da olanak sağlıyor. İsteyenler sisteme tavuk çiftliği kurulu affetme kredi projelerini kendileri de tanımlayabiliyor.

Aynı projenin içinde büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık sektöründe 30 Koyun 5 İnek Hibesi veriliyor. Detayları öğrenin.

Tavuk Çiftliği Kuracak Gençlerde Aranan Şartlar Nedir?

 1. Gencimizin yaş itibariyle 18-41 içinde olması ilk kriter. Bu duruma köyde ziraat ve hayvancılık ile uğraşan birçok kişi tepki gösteriyor yalnız, bu desteğin adı genç ziraatçi hibesi olduğundan meydana getirecek bir şey yok.
 2. Herhangi bir mezuniyet şartı aranmaz iken, okur-yazar olmak kafi sayılıyor. Yalnız gencimiz ziraat ve hayvancılık üzerine yüksek okul okumuş ise yada bu alanda sertifika almış olduğu kurslar görmüş ise bunlar da artı puan olarak hanesine ilave ediliyor.
 3. Gencimize verilecek affetme kendisinin ve ailesinin asgari geçim şartları yerine getirebilmesi amacıyla verildiği için hem kendisinin hemde eşinin başka bir iş yerinde sigortalı olarak emek harcamaması şartı aranıyor.
 4. Gençlerimizi üzen bir husus ise, projeye başvurmak isteyenlerin daha ilkin aynı desteğe başvurmamış olması gerekiyor. Şu sebeple affetme alan, başvurusu kabul görmeyen kişiler 2017 senesinde gene müracaat hakkına haiz değiller.

Devlet kuruluşlarından tavuk çiftliği kredisi almak için müracaat gerçekleştiren kişilere rehberlik hizmeti elde eden ve alınacak hibenin tesliminden sonrasında ödemek koşuluyla, lüzumlu malzemelerin alımını elde eden firmalar mevcut. Bu firmalar gerektiğinde iş projesi hazırlanması safhasında da, destek oluyorlar. Bu kapsamda sağlam bir firmadan danışmanlık ve rehberlik hizmeti alabilir, tavuk çiftliği kurulumu için lüzumlu olan;

 • Suluk,
 • Yemlik,
 • Ara bölme,
 • Yem makineleri,
 • Isıtıcı yada soğutucu,
 • Çadır yada prefabrikasyon kulübe,
 • Folluk,
 • Kuluçka makinesi
Tavuk Çiftliği Kuracak Gençlerde Aranan Şartlar Nelerdir?

Tavuk Çiftliği Kuracak Gençlerde Aranan Şartlar Nedir?

alımı yapılabilmektedir. İster yumurta tavukçuluğu, isterseniz beyaz et üretimi için tavuk çiftliklerine verilen teşvik, affetme ve Devlet Desteklerinden yararlanabilir, bu hususta Ziraat Bankasından da kredi desteği alabilirsiniz. Affetme başvuruları sona ermeden Tavuk Çiftliği Kuran Gençlere 30 Bin Lira Affetme desteğinden yararlanabilirsiniz.

Hangi Bankalar Kredi Veriyor?

 1. Ziraat Bankası,
 2. Şekerbank,
 3. Vakıflar Bankası,
 4. Halk Bankası,
 5. HSBC,
 6. Yapı ve Kredi,
 7. QNB Finansbank,
 8. Teb
 9. Akbank

Bu bankalardan tavuk çiftliği kredisi alabileceğiniz benzer şekilde hayvancılık faaliyetiniz için desteklere de dönem dönem başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Tavuk yetiştiriciliği mevzusunda kredi almak isteyenlere 2020 senesinde tavsiyemiz Ziraat Bankası ve Ziraat Kredi Kooperatifleri tarafınca kullandırılan düşük faizli kredilere başvurmanızdır.

Kanatlı Sektörü damızlık yetiştiriciliği

3 OCAK 2020 Resmi Gazete’ de gösterilen bildiri ile tarımsal işletmelere düşük faizli kredi kullandırılmasına yönelik verilen kredilere nazaran işletmelere yatırım ve işletme dönemleri için kredi kullandırılacaktır. Kanatlı sektörü damızlık yetiştiriciliğinde krediler yüzde 0 faizli olarak verilirken, kanatlı sektörü için sağlanan finansmanın yatırım döneminde faiz indirimi oranı yüzde 50, işletme döneminde ise yüzde 25′ tir. Yumurta mı et tavuğu mu adlı içeriğimizden sektörler ile ilgili detaylı data alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Tavuk Çiftliği Kredisi 2020 senesinde vermeye devam ediyor. Müracaat sahibi lüzumlu evraklar ve belgeler ile şahsen başvurması gerekiyor. Tkdk kanatlı yetiştiriciliğine destek sağlıyor yalnız, lüzumlu şartların yerine getirilmesi gerekiyor. Yumurta tavuk çiftliği ile etlik tavuk çiftliklerinin maliyetleri 2020 senesinde %50 oranında değişiklik gösteriyor. Hayvan sayısına nazaran prefabrik yada betonarme çiftlik maliyetleri birbirinden oldukça faklıdır.

Eğer özgür sistem gezen tavuk çiftliği kuracaksanız, hazır satılık tavuk çiftliği ilanları sayfasına bir göz atmanızı önermekteyim.

550.000 TL. TOPLAM 8.350 M2 ARSA ÜZERİNDE 850 M2 VE 600M2 ALANA SAHİP İKİ ADET KÜMES VE 120 M2 ALANA SAHİP İŞÇİ EVİ OLMAK ÜZERE TOPLAM 1.810 M2 KAPALI ALANA SAHİP TAVUK ÇİFTLİĞİDİR.

2700m2 kapalı alan bir kümes daha ruhsatı vardır iş yoğunluğundan satılıktır.

810.000 TL.  ACİL FİYAT DÜŞTÜ EYLÜLDEN SATILIK TAVUK ÇİFTLİĞİ

Eğer bu fiyatlar devasa yükseklikte diyorsanız;

 • 1.500 TL. KİRALIK ÇİFTLİK KÜÇÜKBAŞ HAYVANCILIĞA TAVUK CİFTLİĞİNE VB MÜSAİT
 • 26.500 TL. ÇANKAYA’YA 5 DK GEZEN TAVUK ÇİFTLİĞİ
 • 2100 TL. SAHİBİNDEN SATILIK FOÇA’DA TAVUK ÇİFTLİĞİ
 • 7.000 TL. Bandırma Edincik de Kiralık 3 Bina Halinde Hazır Tavuk Çiftliği
 • 10.000 TL. SATILIK FAAL DURUMDA 210.000 KAPASİTELİ YUMURTACI TAVUK ÇİFTLİĞİ

sıfırdan araç-gereç alıp çiftlik kurmaya kalacağınıza kendi sermayeniz ile bu çiftlikleri değerlendirebilirsiniz. Hayvan kredisi veren bankalar içinden en düşük faizli bankayı seçip, bu yatırım için finansman sağlayabilirsiniz.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

Anadolu Bank Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak, Nereye Başvurulur?

Anadolu Bank personel alımı, bankanın her yıl belirli aralıklarla açmış olduğu ve genişleyen yapısını daha …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir