Tatil Kredisi Veren Bankalar 2020

Havaların ısınması ve Kurban Bayramı’ nın yaklaşması ile birlikte dinlence planları yapılmaya başlandı. Dinlence harcamaları için nakit sıkıntısı yaşayan insanları mağdur etmemek adına çözüm bankalardan geldi. Müşterilerine teknoloji kredilerinden tutun da evlilik kredisine kadar destek olan bankalar dinlence imgesel kuranları da unutmadı. Acaba 2020 yılı itibari ile en uygun dinlence kredisi veren banka hangisi? Hangi bankaların % kaç faiz oranı ile kredi verdiğini sizler için araştırdık.

Dinlence Kredisi

Bankalar tatile gitmek isteyen ve finansal manada mesele yaşayan müşterilerinin hayallerini ertelememeleri adına dinlence kredisi kampanyaları başlatmaktadır. Bu düzenlemeler bilhassa yazları yapılmaktadır. Nerede ise gerekseme kredisinde geçerli olan faiz ve oranları geçerlidir. Bir tek gerekseme kredilerinden daha avantajlı bir yönü vardır ki o da erteleme hususi durumunun olmasıdır. Bazı bankalar taksit erteleme seçenekleri ile müşterilerinin rahatça dinlence yapmalarını sağlamaktadır. Erteleme genel olarak 3 ay sürecince yapılmaktadır. Bir tek faiz işliyor olacağından dolayı zaman geçtikçe ödemeler de artacaktır. Bazı bankalar ise tur şirketleri ile anlaşarak daha uygun imkanlar sunabilmektedir. Bazı bankalar dinlence kredilerinde ferdi kaza sigortası yapmayı mecburi tutmaktadır. Bir tek bu şekilde kredinin çok da fazla fazla masraflı olacağını düşünmeyin. Zira faizleri birkaç puan çoğaltmak şartı ile bankalar dosya harcanması ve hesap kullanım tutarı talep etmemektedir.

tatil-kredisi

Dinlence kredisi veren pek oldukça banka bulunmaktadır.

Dinlence kredisi veren bankalar;

 • Akbank
 • Yapı Kredi
 • İng Bank
 • Fibabanka
 • Vakıfbank
 • Albaraka Türk’ tür.

Bir tek dinlence harcamalarını gerekseme kredileri vasıtası ile de karşılamanız mümkündür. Bilhassa reklamlar aracılığı ile haberdar olduğumuz tur şirketlerinin kampanyaları oldukça cazip görünmektedir. Okulların dinlence olması, Kurban bayramı tatilinin ise 9 gün olması ile aileler dinlence planları yapmaktadır.

Akbank

Dinlence kredisi sunan bankalardan biri Akbank’ tır. Akbank müşterilerine geri ödemede 3 ay erteleme imkanı sunan bankalardan biridir. Kampanya genel olarak yaz süresince düzenlenmektedir. Kredi başvurusunda bulunmak için banka şubelerine giderken;

 • T.C. nüfus cüzdanı fotokopisi ya da yeterlik fotokopisi
 • Gelir durumunu gösteren belge
 • İkametgah belgesinin hazırlanması gerekmektedir.
tatil-kredi

Akbank dinlence kredisi vermektedir.

İhtiyaç kredilerinde olduğu şeklinde vade oranı 60 ay’dır.  75 bin TL’ ye kadar kredi verilmektedir. Banka maaşlarını Akbank‘ tan alan müşterilerinden gelir belgesi talep etmemektedir. Kredi tahsis tutarı 50 TL, sigorta bedeli ise 138 TL’ dir. Ertelemeli krediler için en uzun vade oranı 33 ay olmaktadır. Kredi başvuruları şubeler aracılığı ile kabul edilmektedir.

Yapı Kredi

Yapı kredi dinlence kredisi veren bankalardan biridir. Banka müşterilerine 60 ay vade ve uygun geri ödeme imkanları sunmaktadır. Dinlence Kredi boşluk T.C. Kimlik Numarası boşluk Aylık Gelir yazılarak 4411‘ e göndererek SMS yolu ile kredi başvurusu yapılabilmektedir. Banka şubelerinden yapılacak olan başvurular için lüzumlu olan evraklar vardır. Nüfus cüzdanı fotokopisi, ikametgah belgesi ya da son üç ay içinde ve alan şahıs adına düzenlenmiş olan elektrik, su, telefon ya da doğalgaz faturaları ve gelir belgesi ile müracaat yapmak gerekmektedir. Yapı Kredi’ de daha evvel açılmış bir hesabınız var ise internet üzerinden de kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Hesaplama aracı yardımı ile çekmek istediğiniz meblağ ve vade bilgisin yazarak ödeme planı oluşturabilirsiniz.

İNG Bank

İNG bank geziloji.net  ile yapacağınız dinlence rezervasyonlarında kredinize %15 indirim uygulamakta ve 1 gece konaklama armağan etmektedir. Kredi başvurusu için lüzumlu olan belgeler;

 • T.C. kimlik belgesi fotokopisi
 • Yabancılar için oturma izni
 • İkametgah belgesi
 • Son 3 aya ilişkin ödenmiş olan ve kredi çekmek isteyen kişinin adına düzenlenmiş olan satmaca
 • {{Özel sektör}} çalışanları için maaş dökümü
 • Emekliler için hesap defteri ya da emekli maaşı dökümü
 • Çiftçiler için çiftçilik belgesidir.
ing-tatil-kredisi

İNG Bank dinlence kredisi vermektedir.

Kredi başvurusunda bulunmak için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir. Kişi üstünde yapılacak olan soruşturma pozitif sonuçlanırsa kredi verilecektir. Gelirin dengeli bir çizgide takip etmesi, kredi notunun yüksek olması da incelenecek olan durumlar arasındadır. Tertipli ödeme icra eden kişilerin kredi notları da asla kredi kullanmamış olan kişilere bakılırsa dahi yüksek olabilmektedir. 48 ay vadeli kredilerden yararlanabilirsiniz. İng Bank dinlence kredi başvurusunda bulunmak için tıklayın.

Banka tarafınca turizm kredileri de verilmektedir. 60 ay vadeli bu kredilerden yararlanmak için size en yakın İNG bank şubesini ziyaret edebilirsiniz.

Fibabanka

Fibabanka dinlence kredisi veren bankalardan biridir. Kullanılacak olan asgari kredi tutarı 3 bin TL, azami meblağ ise 20 bin TL‘ dir. Bu dinlence kredisi yalnızca Türkiye’ de yapılacak olan tatiller için geçerli olup yurt haricinde kullandırılmamaktadır.

Dinlence Kredisi 0-12 Ay 13-24 Ay
3.000-4.999 TL Faiz Oranı 1,05 1,05
Komisyon 0,50 0,50
5.000-9.999 TL Faiz Oranı 1,05 1,05
Komisyon 0,50 0,50
10.000-20.000 TL Faiz Oranı 1,05 1,05
Komisyon 0,50 0,50

Tabloda Fibabanka’ nın verdiği kredi limiti, faiz oranları ve komisyon gösterilmektedir. Maksimum 60 ay vade ile kredi verilmektedir. Kredi tahsis tutarı 15 TL’ dir. İnternet üstünden kredi başvurusunda bulunmak için tıklayınız.

Vakıfbank

Vakıfbank dinlence kredisi veren bankalardan biridir. Jolly Tour şirketi ile anlaşmalı olan banka müşterilerine dinlence ödemelerinde gerekseme duydukları nakiti karşılamaktadır. 30 gün içinde yapılacak olan dinlence ödemeleri için geçerli bir durumdur. TIK T.C. kimlik numarası boşluk aylık gelir miktarı yazılarak 5724‘e SMS gönderilmesi ile kolayca kredi başvurusu yapmak mümkün olmaktadır. Gelen onay mesajının arkasından dinlence ödemelerinizde pos cihazlarından tek çekimde ödeme yapabilirsiniz. Kullandırılacak kredi limiti 500 TL’den 3000 TL’ ye kadar ise gelir belgesi ile müracaat yapmak mecburi değildir. Bir tek 3000 TL’ yi aşayan kredilerde şubeden müracaat yaparken gelir belgesi sunulması zorunludur. 24 aya kadar vadeli olarak kredi kullandırılabilmektedir. Krediye ek olarak dosya harcanması talep edilmemektedir. Yaşam sigortası yapmak mecburi değildir. Tüzel kişiler bu kampanyadan faydalanamazlar. Kampanya bireysel gerekseme kredisi kapsamında verilmektedir.

Albaraka Türk

Albaraka Türk tatilleriniz için lüzumlu olan nakit ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile kampanya başlatmıştır. Bir tek bu kredi kampanyası tüzel kişilere verilmemekte ve yalnızca gerçek kişiler kullanabilmektedir. Kredi başvurusunda bulunmak için lüzumlu olan yaş şartı 18‘ dir. Nüfus cüzdanı ve gelir belgesi ile banka şubelerinde müracaat yapmak kafi olmaktadır. Ücretli çalışanlar için maaş bordrosu gerekmektedir. Müracaat 1 iş günü içinde sonuçlandırılmaktadır. Sigorta tahsis tutarı oranı binde 5’ tir. Bankanın tur finansmanları için belirlediği kar oranı 2.1‘ dir. Kredi kar oranı ile verilmekte ve faiz alınmamaktadır. Hesaplama aracı ile belirlediğiniz tutarı girerek hangi koşullarda kredi çekebileceğinizi ve örnek ödeme planını görebilirsiniz.

tatil-kredisi2

Albaraka Türk kar oranı ile dinlence kredisi vermektedir.

Bankaların düzenlemiş olduğu bu kredi kampanyaları bireylere verilmekte olan gerekseme kredilerinin bir türevi niteliğindedir. Bu yüzden dinlence kredisi vermeyen bankalar ile bağlantı kurarak da daha uygun olmaları koşulu ile kredi alabilirsiniz. İhtiyaç kredileri için de bankaya gelir belgesinin ibraz edilmesi gerektirme ettiğini unutmayınız.

Dinlence Kredilerinin Avantajları

 • Geri ödenmesi kolaydır. Bazı bankaların 3 aya kadar ödemeleri erteleyeceğinden söz ettik.
 • Acil nakit ihtiyacının karşılanmasına vesile olabilirler.
 • Anlaşmalı tur şirketleri üstünden daha uygun fiyatlar ile dinlence yapabilirsiniz.
 • Ödeme planı yapılırken gelir durumu göz önünde bulundurulmakta ve bu sebeple uygun imkanlar sunulmaktadır.

Kredi alamıyor yalnız tatile de gitmek istiyorsanız acil nakit bulma yöntemleri hakkında data alabilir ve tatile gidebilirsiniz.

Ek olarak web üstünde oldukça uygun fiyat ve koşullarda dinlence imkanı sunan birçok tur şirketinin ilanları yer almıştır. Bu ilanları inceleyerek ve bankalardan da kredi alarak güzel bir dinlence geçirebilirsiniz. İyi tatiller diliyoruz. 

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

Genç Çiftçi 2020 Başvurusu Ne Zaman?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir