Tarım Kredi Kooperatifi Kredi Hesaplama Tablosu

Çiftçilerimize ziraat ve hayvancılık sektöründe en düşük faizli ve hasat ödemeli tarımsal kredilerin verilmesine aracılık eden Ziraat Kredi Kooperatifleri, bununla beraber üretici ve çiftçiye Ziraat Bankası aracılığı ile düşük faizli tarımsal krediler vermektedir. TKK kredisinden faydalanacak olan çiftçilerin bazı şartları karşılamaları gerekiyor.  Bu içeriğimiz de, çiftçilerimize verilen en düşük faizli ziraat kredilerini inceledik. Ziraatçi kredisi faiz oranları, hesaplama tablosu sizlerle.

Ziraat Kredi Kooperatifleri

Ziraat Kredi Kooperatifleri 1863 senesinde kurulmuş ve günümüze kadar devam etmiştir. Bu kooperatifler haiz olmuş olduğu şubeler ile ve nitelikli çalışanları ile Tarımsal alanda üretim icra eden ve bu kooperatiflere üye olan girişimcileri korumak ve gereksinimlerini karşılamaları amacı ile verilen kısa ve orta vadeli kredi imkanı elde eden kuruluşlardır. Bu kooperatifler çiftçilerin gereksinimlerini karşılamak ve işletmelerinde gereksinim duyduğu finansman desteğini sağlamak adına çeşitli emek harcamalar yapmaktadır.

Tarım Kredi Kooperatifleri 

Ziraat Kredi Kooperatifleri

Birleşke’in son uygulaması ise Ziraat Bankası ile ortaklaşa iş içinde ziraat ve hayvancılık alanında etkinlik gösteren yetiştiricilere  2020 yıllarını da kapsayacak düşük faizli işletme ve yatırım dönemlerine ilişkin kredi kullandırmaktadır. Ziraat Kredi Kooperatifi tarafınca kullandırılan kredi Ziraat Bankası aracılığı ile yetiştiricilere sunulmaktadır. 7 sene vadeli ve 2 yıl geri ödemesiz kredinin faiz oranları ise senelik %5 olmaktadır. Hayvancılık ve ziraat için verilen kredinin hesaplama tablosu ve kredi şartları için bağlantıya tıklayarak informasyon alabilirsiniz.

Çiftçiye Verilen Birleşke Kredisi Çeşitleri Nedir?

Ziraat kredi kooperatiflerinin amacı tarımsal alanda üretim icra eden ve bu kooperatiflere üye olan girişimcilerimizin gereksinimlerini karşılamak amacı ile verilen kısa ve orta vadeli kredi imkanları elde eden kuruluşlardır. Kısa vadeli kredi imkanı elde eden bu kuruluşlar Ziraat alanında üretim icra eden girişimciler için kimyevi gübre, hayvan yemi, akaryakıt, zirai savaşım amacı, tohumluk fide ve fidan şeklinde nakit gereksinimlerini karşılamaları amacı ile verilen bir senelik kredi türleri ile alakalıdır. Orta vadeli kredi imkanları ise, tarımsal alanda üretim icra eden girişimcilerin, canlı ve cansız demirbaşları için, tarımsal araçları için, meyve fidanları için verilen kredilerin dört senelik vadeler dahilinde ödenmesini elde eden ziraat kredi kooperatifi destek kredilerinden oluşmaktadır.

Ziraat Kredi Kooperatifi Kredi Hesaplama Tablosu

Tarımsal alanda üretim icra eden ve ziraat kooperatiflerine üye olan girişimcilerin gereksinimlerini karşılamaları ve daha sağlıklı üretim yapmalarını desteklemek amacı ile verilen kredi limitleri aşağıda maddeler halinde yer verilmiştir.

 1. Kooperatife üyeliği bulunan genel şahıslar için 50.000 Türk Lirası
 2. Hususi şahıs ve sözleşmeli şahıs haddi için 250.000 Türk Lirası 
 3. Merkez birliği onaylı kredi tutarı ise 1.000.000 Türk Lirası

Birleşke Kredisi Faiz Oranları Ne Kadardır?

Tarımsal kredi birleşke destek kredilerinden yararlanan girişimcilerin çekmek istedikleri kredi türlerine gore faiz oranları aşağıda maddeler halinde yer verilmiştir.

 1. Bir yıl yada altında ise %8,
 2. Bir yıl ile dört senelik faiz oranları %10,
 3. 4 yıldan uzun vadelerde ise %11 faiz alınmaktadır.

TKK Kredileri Lüzumlu Evraklar ve Teminatlar

 • 20 bin liraya kadar verilen krediler için birleşke yönetimi uygun görmüş olduğu taktirde maddi anlamda güvence istenmez fakat iki ortağın kefil olması şart koşulur.
 • 20 bin liranın üstünde verilecek olan kredi türleri için taşınmaz mal ipoteği, taşıt aracı yada traktör şeklinde araçların rehini şart koşulmuştur.
 • Kredi için başvuruda bulunan birleşke üyelerinden iki ortağın kefaleti şart koşulmuştur.
 • 20 bin lira ile 30 bin lira arasındaki tutarda kredi başvurusu meydana getirecek olan ortaklar için 2 ortak kefilin yanı sıra 1 kamu görevlisi kefil şartı da konulmuş ve toplamda 3 kefil karşılığında kredi verilmesi uygun görülmüştür.
 • 30 bin ile 40 bin lira içinde kredi başvurusunda bulunacak olan ortaklar için 2 ortak kefilin yanı sıra 2 kamu görevlisi kefilin de olması uygun görülmüştür.
TKK Kredileri Gerekli Evraklar ve Teminatlar

TKK Kredileri Lüzumlu Evraklar ve Teminatlar

Ziraat Bankası Ziraat Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası ziraat aranında üretim yapmak isteyen girişimcilerimiz için avantajlı kredi imkanları sağlamaktadır. Ziraat alanında üretim meydana getirecek olan girişimcilere düşük faiz oranları ve bununla beraber faizsiz kredi imkanları sağlanırken banka dört başlık altında kredi türlerini ayırmaktadır. Bu kredi türleri ise hayvansal üretim kredileri, bitkisel üretim kredileri, çeşitli krediler ve tarımsal amaçlı kredi türleri olarak belirlenmiştir. Saymış olduğumuz kredi türleri için uygulanacak olan faiz oranları bankalar kurulu tarafınca belirlenmektedir. Belirlenen bu oranlar dahilinde yapılacak olan indirimler ve kredi üst limitleri aşılmamak suretiyle tarımsal kredi imkanı sağlanmaktadır.

Ziraat Bankası ve Ziraat Kredi Kooperatifleri tarafınca meydana getirilen anlaşmaya gore tarımsal üretimde kullanılmak suretiyle düşük faizli yatırım ve işletme dönemlerine ilişkin kredilerin verilmesi kararlaştırılmıştır.  Resmi Gazete ile yürürlüğe giren karara ulaşmak için tıklayınız. Burada yer edinen tabloya gore yatırım ve işletme dönemleri için çiftçilerimize faiz indirimleri yapılacaktır.

Ziraat Kredisi Birleşke Şartları

Ziraat kredisi kooperatiflerinin sunmuş olduğu kredi türlerinden yararlanmak isteyen girişimcilerin ilk olarak bu kooperatiflere üye olmaları gerekmektedir. Daha sonrasında ise kredi başvurusunda bulunabilirler. Kooperatifler ortaklarına kredi imkanı sağlarken kısa ve orta vadede kredi imkanları sunmaktadır. Bu kredi imkanlarından yararlanmak için ise belirli şartlara uyum sağlamak gerekmektedir. Bu şartlar ise maddeler halinde aşağıdaki yazımızda yer verilmiştir.

 • Kısa vadeli işletme kredilerinden yararlanmak isteyen girişimciler için, Hayvancılık kredileri, Genel işletme kredileri, Kimyevi gübre kredileri, Tohumluk krediler, Tarımsal gereksinim kredileri ve akaryakıt kredileri başlıkları altında toplanmış olan kredi imkanları sağlanmaktadır.
 • Orta vadeli işletme kredilerinden yararlanmak isteyen girişimciler için, Tarımsal sulama kredileri, Tarımsal araç, gereç kredileri, Hayvancılık donatma kredileri şeklinde başlıklar altında toplanmış olan kredi imkanları sağlanmaktadır.

  Tarım Kredisi Kooperatif Şartları

  Ziraat Kredisi Birleşke Şartları

Ziraat Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Ziraat üretimi icra eden yada bu yönde atılım göstermek isteyen girişimcilerimiz için affetme kredi olanaklarının yanı sıra kamu ve hususi kuruluşlu bankaların sunmuş olduğu cazip fırsatlı kredi imkanları bulunmaktadır. Bu kredi imkanlarından yararlanmak için aşağıda listesini vereceğimiz bankaları tek tek araştırabilir ve sizin bütçenize en uygun kredi veren banka ile iletişime geçebilirsiniz.

 1. Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası
 2. Halk bankası
 3. Yapı ve Kredi bankası
 4. Akbank
 5. Garanti bankası
 6. Vakıfbank
 7. Denizbank
 8. Ing bank
 9. QNB Finansbank
 10. Türkiye Ekonomi Bankası

saymış olduğumuz bu bankaların kredi olanaklarından yararlanabileceğiniz şeklinde bununla beraber katılım bankalarına da müracaat yaparak faizsiz kredi imkanlarından yararlanabilir ve ziraat alanında gereksinim duymuş olduğunuz kredi tutarına haiz olabilirsiniz.

Denizbank tarımsal yatırım kredileri hakkında informasyon almak için lütfen bağlantıya tıklayınız. http://www.denizbank.com/bankacilik/tarim-bankaciligi/kredi-urunleri/tarimsal-yatirim-kredileri.aspx

Birleşke Kredisi Hesaplama ve Faiz Oranları

1 yıla kadar senelik faiz %8 ise aylık faiz oranı 8/12 %0,66 faizlidir.

1-4 yıl arası faiz hesaplamasına gore; %10 / 12 = 4 Yıla kadar aylık %0,83 faiz alınmaktadır.

4 yıldan uzun vadeli ziraat kredi birleşke kredisi hesaplama işlemine gore;

Senelik %11 faiz oranı aylığa bölünerek hesaplama yapıldığında %11/12= Aylık %0,91 faiz alınmaktadır.

TKK tarafınca verilen kredilerden faydalanabilirsiniz.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

Denizbank Bayram Kredisi

Denizbank, Bayram Kredisi olarak her bayramda nakit ihtiyacı olanlara hususi olarak yeni kredi kampanyaları düzenleyen Denizbank, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir