Sigortasız Çalışanlara Kredi Veren Bankalar

Günümüzde bankalardan kredi alabilmek, günden güne zorlaşmaya başladı. Artık sigortasız çalışanlara kredi veren bankalar azaldı. Bugüne dek memurlar herhangi bir bankaya kimliği ile başvurarak kredi alabiliyor iken, artık kredi notu sorgulaması ve görevde olup olmama durumu sorgulanmaya başladı. Emekli olupta, sigorta pirimine gerekseme duymayan, sigortasız çalışan, maaş bordrosu olmayan, aylık gelirini belgeleyemeyenler için bazı bankalar tarafınca düşük meblağlarda krediler halen verilmektedir. Müracaat yapmak isteyen sigortasız çalışanın, bu bankaları tercih etmesi birinci önceliktir. Finansbank, Denizbank, Güvence Bankası, Akbank benzer şekilde bankalar sigortasız olarak çalışanlara kredi imkanı sağlamaktadır. Bu içeriğimiz de sigortasız çalışan, maaş bordrosu olmayanlara kredi veren bankaları inceledik.

SİGORTASIZ ÇALIŞANLARA GELİR BELGESİZ KREDİ VEREN BANKALAR

 • Odeabank,
 • Denizbank,
 • Akbank,
 • Halk Bankası,
 • İş Bankası
 • Yapı Kredi Bankası,
 • Qnb Finansbank,
 • Ziraat Bankası,
 • Vakıfbank

benzer şekilde bankalar sigortasız çalışsan eski müşterilerine belirli şartlar dahilinde kredi vermektedirler. Bu bankalar genel olarak mini kredilerinden gelir belgesi talep etmemekle, kampanyalar dahilinde bazı kredilerinden de maaş bordrosu istemezler. Naturel olarak bu krediler için bankaların müşterinin KBB kredi notu araştırma hakları saklıdır. Doğrusu isterse banka, sürekli kredi çeken ve kredilerini tertipli şekilde ödeyen müşterilerinde bile gelir belgesi yada kefil isteyebilirler.

Maaş bordrosuz kredi veren bankalar

Maaş bordrosuz kredi veren bankalar

SİGORTASIZ GELİR BELGELİ KREDİ İMKANI

Herhangi bir meslek ile uğraşan yurttaş, sigortasız olsa da, banka şubelerine gelirini belgelendirdiğinde kredi çekebilir. Bilhassa özgür meslek erbabı diye malum kişilerde bu durum söz mevzusudur. Şu sebeple SGK yada Bağ-kur sigortası isteğe başlıdır. Kişi maddi ve ekonomik durumuna gore, istediği süre sigortasını yatırır. İstemediği süre da erteleyebilir. Bu tamamen kişiye bağlıdır. Yalnız bu kişiler, gelirlerini belgeleyebilirler. Bu sebeple konut, gerekseme, otomobil, mortgage ve ticari Kobi kredilerinin tümüne müracaat yapabilirler.

 • Odeabank Nakit Kredi (Müracaat için nüfus cüzdanı yeterlidir)
 • INGBank Mini Kredi,
 • Akbank Şubeye gitmeden acil kredi,
 • Denizbank Hoşgeldin Kredisi, (Gelir belgesiz sigortasız çalışanlar için)
 • TEB, CEPTETEB İhtiyaç Kredisi,
 • Güvence Bankası 25 bin lira limitli gerekseme kredisi
 • QNB Finansbank Hazır Kredi

Sigortasız çalışanlara kredi veren bankaların düzenlemiş olduğu kampanyalar içinde yer almakta olup, bu kredilerin miktarları düşük olması sebebiyle bazı bankalarca sigortasız çalışanlara verilebilmektedir.

İPOTEK KARŞILIĞINDA GELİR BELGESİZ BORDROSUZ KREDİ İMKANI

Türkiye’de hizmet veren kamu ve hususi bankaların tümü, ipotek karşılığında gerekseme kredisi talep eden müşterilerine 48 ay vadeli ipotekli gerekseme kredisi verebilmektedirler. Bu bankalar, müracaat sahiplerinden göç eder yada taşınmaz mallarını belirli bir eksper bedeli karşılığında ipotek altına alırlar ve sigortalı, sigortasız çalışmışlıklarına bakmaksızın evraksız kredi verebilirler. Bunun için müracaat sahiplerinin ipotek altına almak istedikleri mallarına ilişkin iyelik belgeleri ve nüfus cüzdanları ile banka şubelerine başvurmaları şarttır.

SİGORTASIZ ÇALIŞANLARA ATM CİHAZINDAN GELİR BELGESİZ KREDİ

Bankalarda mevduat hesabı olan müşteriler, banka şubesine müracaat yaparak, Halk içinde eksi bakiye diye kredili mevduat hesabı açtırabilirler. Bu hesapta kişinin kredi notu ve ödeme durumuna gore, 200 TL.’den 10 bin liraya kadar olabilir. Önemli olan kişinin daha ilkin borçlarını zamanında ödemesi ve avukatlık icralık duruma düşmemesidir. Bu durumda olmayan tüm hesap sahipleri, bu hesaplarından sigortasız çalışmalarına rağmen gelir belgesiz, şartsız, koşulsuz, kefilsiz derhal kredi çekebilirler. Bunun için iki yöntem bulunmaktadır.

 • Kampanyalar dahilinde çekilen nakit ATM kredisi,
 • Eksi hesaptan çekilen taksitli kredi

Birinci yöntem ile vadesiz mevduat kartını kullanan sigortasız çalışan, ATM aletinden kampanyaya katılmak istediğini onaylar yada alan şahıs temsilcisi ile görüşerek bu işleme onay verir. Para gene Bankaya ilişkin herhangi bir ATM aletinden çekilir ve karşılığında sigorta yada maaş bordrosu talep edilmez. Ödemeler kişinin parayı çekmiş olduğu günden adım atmak kaydıyla genel olarak 1 yıl vadelidir.

Kredili mevduat hesabından taksitle nakit ön ödeme çeken yurttaş ise, genel olarak yüksek bir faiz oranına maruz bırakılır. Şu sebeple ATM cihazlarından alınan kısa vadeli acil işleri görmek için kullanılan bu kredilerin faizleri yüksek olup, bankalar ek olarak kredi kullanım harcanması adı altında bir giderde kesebilirler. Yalnız eşten dosttan para aramak yerine acil krediye ihtiyacım var diyenler, bu eksi hesap kredilerini tercih edebilirler.

Sizde sigortasız çalışan iseniz, gelir belgesiz ve maaş bordrosuz kredi veren bankalara derhal müracaat yapabilir, süratli ve anında kredi olanaklarından yararlanabilirsiniz.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

Anadolu Bank Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak, Nereye Başvurulur?

Anadolu Bank personel alımı, bankanın her yıl belirli aralıklarla açmış olduğu ve genişleyen yapısını daha …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir