Sıfır Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar 2020

Faizsiz ev almak isteyenler için bankalar dönem dönem konut kredisi düzenlemektedir. Ek olarak devlet tarafınca faizsiz ev kredisi imkanın da sunulduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Konut kredilerinin vadeleri diğeri kredi türlerine gore daha yüksek olurken, faizlerde meydana getirilen indirimler sonrası makul seviyelere inmeye adım atmıştır. İçeriğimizden faizsiz kredi veren bankalar hakkında lüzumlu bilgileri alabilir ve örnek kredisi hesaplamalarını inceleyebilirsiniz.

60 AY VADELİ SIFIR FAİZLİ KONUT KREDİSİ İMKANI

Emlak GYO önderliğinde meydana getirilen proje kapsamında geçtiğimiz yıllarda %25 peşinat katkı oranı ödemesi gerçekleştiren müşterilere 60 ay vadede sıfır faizli konut kredisi imkanı sağlanmıştı. Düzgüsel şartlarda bankalardan konut kredisi çeken yurttaş BBDK mevzuatı gereğince minimum %20 oranında peşinat ödemesi gerekiyor. Bu oranda 200 bin liralık bir ev almak isteyen yurttaşlarımız 40 bin lira peşinat ödemesi gerekiyor. Bu kampanya yardımıyla %20 olan oran %10 seviyesinde başlıyor ve azca faiz ödemek isteyenler sıfır faize kadar faiz indirimi sağlayabiliyor. Kampanya 2016 senesinde da uygulanmıştı ve konut satışlarında patlama yaşanmıştı. Uygulamadan birçok vatandaşımızın faydalanması beklenirken, faiz ödemek istemeyen vatandaşta bu sayede faizsiz konut kredisi çekmiş olacak.

60 AY VADELİ SIFIR FAİZLİ KONUT KREDİSİ İMKANI

60 AY VADELİ SIFIR FAİZLİ KONUT KREDİSİ İMKANI

PEŞİNATA GÖRE FAİZ ORANLARI BELİRLENECEK

Projede 4 kademeli katkı oranı doğrusu peşinat sistemi uygulanıyor. Peşinat oranına gore ev kredisi faizleri şekil alırken İnşaat firmasına ödenecek peşinata gore ödeyeceğiniz aylık faiz oranı şekilleniyor %10 ile %25 içinde 4 ödeme modeli olup, bunlar aşağıda ayrıntıları ile anlatılmıştır.

 1. %10 peşinat modeli; 1. katkı oranı sisteminde ev almak isteyen müşteriler %10 oranında peşinat ödüyorlar. Bu müşteriler  60 ay vade yapmaları durumunda %0,53 ile %0,57 içinde aylık faiz öderken, 120 ayda %0,70 ile %0,78 içinde, 240 ay 20 yıl vadede ise %0,95 ve %1,01 içinde faize denk geliyor. En yüksek faiz oranı 240 ay vadede %10 peşinatta uygulanıyor.
 2. %15 peşinat modeli; Eğer %15 oranında katkı oranı ödeyecek kadar paranız var ise, faiz birazcık daha düşüyor ve 60 ayda %0,33-38 içinde, 10 yılda %0,59 ile %0,72 içinde 20 yıl vade seçeneğinde ise %0,88 – %,0,93 içinde vade ödemeniz gerekiyor.
 3. %20 peşinat modeli; %20 peşinat ödeyen müşteriler 3. kademeden faydalanıyor ve 5 yıl vadede %0,13 ile %0,45 aralığında, 120 ayda %0,48 ile %,0,61 aralığında ve son olarak da 240 ay vadeli konut almak isteyenler ise %0,80 ve %0,86 içinde faiz ödüyorlar.
 4. %25 peşinat modeli; Eğer konutu satın almak için konutun değerinin %25’i oranında paranız var ise, en talihli sizsiniz bu sebeple 60 ay vadeli sıfır faizli konut kredisi alabiliyorsunuz. Yalnız 60 ayda karşınıza çıkacak taksitler yüksek ise 120 ayı tercih edebilir ve bu kez %0,36 dan başlamış olan ve en yüksel %0,49 oranında faiz ödeyebilirsiniz. Yalnız bu da kafi değilse son olarak 20 yıl vadeli aylık %0,73’den başlamış olan ve %0,79 aralığında faiz oranını seçebilir, bu oranlar ile konut kredisi çekebilirsiniz.

Bu oranlar şuan Türkiye’de uygulanan en düşük faizli konut kredisi oranlarının oldukca daha altında olup, katılım bankalarınca ödenen katkı paylı sistemden daha azdır. Proje dahilinde sıfır faizli konut kredisi veren bankalar ise aşağıda listelenmiştir.

 1. Güvence Bankası
 2. Halkbank
 3. İş Bankası,
 4. Vakıf katılım,
 5. Vakıfbank,
 6. Ziraat Bankası,
 7. Akbank,
 8. Albaraka,
 9. Ziraat Katılım Bankası

Proje anlaşmaya varılan yukarıda yazılı 9 banka tarafınca finanse edileceği söylenmektedir. Aşağıda ki çizelgede aylara gore faiz oranları listelenmiştir. Asla peşinatı olmayan vatandaşımız da bu proje haricinde Peşinatsız konut kredisi seçeneklerini değerlendirebilir.

sıfır faizli konut kredisi veren bankalar

Ev almak için bankaları araştıran ve faizlerin düşmesini bekleyen müşterilerimiz bu projeye müracaat yaparak Emlak GYO tarafınca satışa sunulan evlerden satın alabilir ve bu vadelerle ev sahibi olabilirler.

Bu projenin faiz oranları TOKİ tarafınca satışa sunulan evlerden daha da uygun olup, sıfır faizli konut kredisi veren bankaların içinde size en uygun vade ve katkı oranı oranını tercih edebilir ve derhal başvurunuzu yapabilirsiniz. Emlak GYO tarafınca başlatılan kampanya bitmiştir. Yalnız yeni bir kampanya başladığında sitemiz üstünden duyurmaya devam edeceğiz.

Konut Kredisi 2020 Güncel

Döviz kurunun artması ile birlikte faiz oranları da oldukca yükselmişti. Yalnız hükumet tarafınca bazı tedbirler alınarak faiz oranlarında indirime gidildi. Meydana getirilen yüzde 10 indirim sonrası bankalar faiz oranlarını yavaş yavaş aşağılara çekmeye başladılar. Halkbank ve Ziraat Bankası tarafınca meydana getirilen açıklamaya gore anlaşmalı olunan inşaat şirketlerinden yapılacak olan konut alımlarında faiz oranlarının yüzde 0,98 oranlarına inmiş olduğu duyurulmuştur.

Faiz oranlarının artması ile birlikte konut stoklarında da artış yaşanmıştı. Bankaya borcu olan inşaat şirketlerinin borçlarının ödenmesini sağlamak ve oluşan konut stokunun eritilmesi amacı ile başlatılan kampanyaya dahil olarak siz de yeni yılda konut alımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

 • TEB: %1,13
 • Türkiye İş Bankası: % 0,95
 • Denizbank: %1,09
 • Vakıfbank: %0,93
 • Akbank: % 0,97
 • Ziraat Bankası : %0,94
 • Şekerbank % 1,19- 1,29 – 1,39
 • ING: % 0,99
 • Güvence: % 0,99
 • Yapı Kredi: % 0,99 benzer halde faiz oranları ile konut alımlarınızı yaparak siz de ev sahibi olabilirsiniz.
Konut Kredisi 2019 Güncel

Konut Kredisi alabilir ve bütçenize gore bir ödeme planı ile ev sahibi olabilirsiniz.

Konut Kredisi Müracaat Evrakları

Konut kredi başvurusunda bulunmak için aşağıdaki evraklar ile banka şubelerine gitmelisiniz. Bu evraklara ek olarak banka sizden güvence ya da kefil talep edebilmektedir.

 • Bankadan temin edilecek olan kredi müracaat formu
 • T.C. kimlik belgesi, geçişlik ya da sürücü belgesi
 • Gelir durumunu gösteren belge
 • Faturadır.

Bankalardan alınacak olan konut kredisi gelende konutun ekspertiz değerinin yüzde 80′ i kadar olmaktadır. Yalnız peşinatsız konut kredisi veren banka şubeleri de mevcuttur. Konut kredilerinin vadeleri genel olarak 120 ay, 240 ay olmaktadır.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

Anadolu Bank Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak, Nereye Başvurulur?

Anadolu Bank personel alımı, bankanın her yıl belirli aralıklarla açmış olduğu ve genişleyen yapısını daha …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir