Sicili Bozuk Olan Esnafa Kredi Veren Bankalar

Sicili bozuk olan esnafa kredi veren banka şubeler var mı? Kara listede olanlara kredi imkanı tanınıyor mu? benzer şekilde sorularınıza cevap vermek amacı ile bu içinde ne olduğu hazırladık. Sicili bozuk olanlar kredi notuna bakmayan bankalara giderek kredi ve kredi kartı başvurusu yapabilirler. Ziraat Bankası, Denizbank benzer şekilde bankalar tarafınca sicili bozuk olanlara kredi verilme ihtimali vardır. Sicili bozuk olanlara kredi çıkarılır şeklinde şahısların yayınladığı ilanlara ise saygınlık etmemeniz gerekiyor.

KKB NOTUNA GÖRE BANKA KREDİLERİ

Kredi notu düşüklere sicil notuna bakmayan bankalar 800 puana kredi kartı vermektedirler. Kara listede olanlara kredi imkanları her geçen gün zorlaşmaktadır. Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar hangileri konusunu kaleme aldık.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar Hangileri

Gündemde olan yasa tasarısının Resmi Gazete’de yayınlanması ile yürürlüğe girecek ve bu kapsamda, birçok esnaf ve vatandaşımızın sicili temizlenecek. Kredi sicil affından yararlanan esnafımız, asla kredi kullanamayan biri benzer şekilde sicili temiz olacak ve bu kapsamda 800 puana Sicili Bozuk Olan Esnafa Kredi Veren Bankalar vesilesiyle kredi kullanabilecek.

Sicili bozuk esnafa kredi veren bankalar

Sicili bozuk esnafa kredi veren bankalar

Sicilim Bozuk Hangi Banka Kredi Verir?

Binlerce esnafımıza ümit olacağı değerlendirilen sicilini bozan bankalara kredi başvurusu yapabilecek olan esnafın, kara listeye düşmesine sebep olan borcu tespit etmesi gerekiyor. Borcun yapılandırması için bankaya başvuran yada 6 ay içinde kredisinin tümünü kapatan esnafımız, KOSGEB’ in vereceği 50 bin lira faizsiz krediden de yararlanabilecek. Bunun için yasal şartların oluştuğu görülürken, başka bir bankaya yada finansal kuruluşa borcu olmayan yurttaş KOBİ kredilerinden de faydalanabilecek.

  1. 2020 yılı içinde esnafa verecekleri destek sunar için bu sayfayı ziyaret edin.
  2. Yeni iş oluşturmak isteyen girişimcilere sağlanan 150 bin lira destek ve affetme için alın.
  3. 50.000 TL. tutarında 1 YIL ÖDEMESİZ faizsiz kredi verilecek.
  4. Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifinin verdiği 2020 yılı kredilerini inceleyin.

Kara Listede Olana Kredi İmkanı

Sicil affı öncesinde kredi notu düşük olan esnaf ve sanatkar, bankalardan ticari yada bireysel kredi çekemediği için, tefecilere yada oldukça yüksek faizli kredi veren kişilere başvurmakta idi. Hatta bazı esnafların satın aldıkları malları uzun vadeli alarak, ucuz fiyata peşin satmakta ve bu şekilde borçlarını ödeme yoluna gitmekte idi. Bu uygulama yardımıyla esnafımız borcun ödenmesi için süre kazanırken, yalnız günü kurtarmakta, günden güne kara listenin altına inmekte idi. Bu yasa, borç para alabileceği kimsesi olmayan, yapılandırma kredisi kullanmasına rağmen, 5 senelik sicil temizleme süresi sebebiyle halen bankalarca kötü sicilli olarak görülen esnafımız için bir umut olacak.

Kara Listede Olana Kredi İmkanı

Kara listede olanlara kredi imkanı

YASAL TAKİPTE OLAN ESNAFA KREDİ

İcralık yada avukatlık durumda olan, yasal takibe süregelen esnaf yada sanatkarlarımız için Avukatlık icralık olanlara kredi veren bankalar sicil affı ile daha rahat bir halde finansman sağlayabilecekler. Bunun 3. kişilerin kefil olmasına yada taşınmaz ipoteğine de gerekseme kalmayacak. Yürürlüğe girmekte olan esnaflarımız, sicillerinin bozulmasına mevzu olan borcu ödeyememeleri durumunda, bankalardan tekrardan kredi çekemeyecekler. Bu kapsamda, 6 aylık süre içinde, eş ve dosttan bulabildikleri kadar borç bulmaları ve altı aylık süre dolmadan sicil yasası için başvuruda bulunmaları tavsiye ediliyor.

Bu yasanın pozitif yanları, ileride yüksek faizli İcralık olanlara kredi kartı veren bankalar olsa da, 5 senelik bekleme süresine takılmadan, borçsuz harçsız bir yurttaş benzer şekilde sicilinizin temizlenmesi için yararlı olmasıdır. Sicili temiz olan; sicil yasası ile birlikte;

  • Bankaların verdiği KOBİ ve diğeri ticari kredilerden çekebilecek.
  • KOSGEB Sıfır faizli kredi başvurusu yapabilecek.
  • Yapılandırma ve borç kapatma finansman imkanlarından yararlanabilecek.
  • 2020 senesinde Halkbank ve Kefalet Kooperatifince kredi verilecek.
  • Ulusal Ziraat ve Benzeri esnaflarında başvurabileceği projelere dahil olabilecek.
  • Sicili Bozuk Olan Esnafa Kredi Veren Bankalar‘dan kredi çekebilecek.

Kara listede olanlara tavsiyemiz Kredi borcu yapılandırması yaparak borçlarını temizlemek olmalıdır. Bu işlem ileride de bankların kapısını kolayca çalmanıza vesile olacaktır.

finansekstra.com olarak, 2020 senesinde tüm esnaflarımıza, kredi sicil affından yararlanmak için başvuruda bulunmalarını, borçlarını 6 ay içinde kapatmalarını yada yapılandırmaları tavsiye ettiğimiz benzer şekilde, Devletin 2020 senesinde vereceği diğeri teşvikler içinde güncel olarak sitemizi takip etmelerini tavsiye ederiz.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

Evde Bakım Maaşı Şartları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir