Sicil Affını Uygulayan Bankalar Listesi 2020 (KESİN ONAYLI KREDİ)

Sicil affı yasası ile siz de borçlarınızdan kurtulabilirsiniz. Müracaat formunu doldurarak kati onaylı kredi alabilirsiniz. Sicil affını uygulama eden bankaların listesine içeriğimizden  ulaşabilirsiniz.

Bankalar Sicil Affını Ne Zaman  Uygulayacaklar?

Bankalarda bulunan borçlar yüzünden sicili bozulan, kara listeye düşen vatandaşlar için Kredi sicil affı yürürlüğe girmişti. 27 Ocak Tarihinin üstünden aylar geçmesine rağmen bir oldukca banka sicil affını uygulamaya koymadı. Bankalar halen daha sicil affı uygulaması ile ilgili lüzumlu adımları ve uygulamaları hayata geçirmedi. Bimer üstünden mevzu ile ilgili olarak oldukça yakınma alan sicil affı yasasının bir oldukca bankada ne zaman uygulamaya konulacağı ve ne zaman tüketicilerin taleplerine cevap verecekleri münakaşa mevzusu oldu. Kredi Sicil Affına Uyan Bankalar 2020 senesinde hangi bankalar sicil affına uyacaklarını deklare etti tüm detaylar haberimizde..

Hangi Bankalar Sicil Affını Uygulayacak?

Yalnız esnaf ve Kobiler için değil tüm yurttaşlarımızın yararlanabileceği sicil affı yasası geçtiğimiz yıllarda Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmişti. Sicil affı için belirlenen şartları yerine getiren çoğumuz sicil affından yararlanabiliyor. Bir tek Merkez Bankasının sicil affına uyan banka bulmakta güçlük çeken vatandaşlar hangi bankaların sicil affını uyguladıklarını merak ediyor.  Söz mevzusu yasa ile sicili temizlenen yurttaşlarımız sicil affı uygulama eden bankalara kısa bir süre içinde müracaat yaparak kredi alabileceklerinin bilgisini öğrenebilir. Bankaların telefon bankacılığı müracaat kanalından sicil affı şartlarını yerine getiren vatandaşlar sicilleri temizlendikten sonrasında sms ile bankalara müracaat yaparak kredi alabiliyor. Sicil affını uygulama eden bankalar ise sürekli kamu bankaları olan Ziraat ve Vakıfbank oluyor. Bankalardan kredi almak isteyenler ilk olarak KKB risk değerlendirmesi raporu sorgulama yapmalıdır. Kredi notunu öğrenmek isteyenler Ücretsiz kredi notu öğrenme sorgulama işlemini yapabilirler.

Sicil Affını Uygulama eden Bankalar

Bankalara müracaat kanalları vasıtasıyla müracaat ederek yada bankaların satın alan hizmetlerinden direk iletişime geçerek sicil affı uygulama eden bankaların hangileri bulunduğunu öğrenebilirsiniz. Yalnız hatırlatmakta yarar var kredi notunuzu yükseltmiş yada kara listeden çıkmış olsanız bile Sicil affı uygulama eden bankalardan kredi alamayabilirsiniz. Şu sebeple bankalar için sicil affı tek başına kredi vermek için kafi değildir.

Kredi Sicil Affına Uyan Bankalar 2017

Kredi Sicil Affına Uyan Bankalar 2020

Bankalar kişilerin geçmiş dönem KKB kayıtlarını silmedikleri ve daha oldukça risk değerlendirmesini dikkate aldıkları için bankaların bu tutumu tamamen bankanın mevzuatları ile alakadar olduğundan kredi verip vermeme mevzusunda bankalar Sicil affı uygulamasında imtiyazlı davranabilir. Bankalar kred başvurusunda bulunan kişilerin ilk olarak kredi notlarına bakarak risk değerlendirmesin yaptıktan sonrasında ve lüzumlu görüldüğü takdirde teminatlara bakarak kredi verip vermeyeceğinin kararını vermektedir. Bundan dolayı tek başına kafi olmayan sicil affının yanında kişilerin kara listeden çıktıktan sonrasında kredi notlarını  İYİ duruma getirmeleri dirimsel önem taşımaktadır. Kredi notunuzu yükseltmenin yollarını uygulayarak KKB risk raporunuzu yükseltebilir, bankalardan kolaylıkla kredi alabilirsiniz.

Kredi notu süratli yükseltme hilesi ile yerlerde sürünen kredi notunuzu İYİ Risk grubuna yükselterek borçlarınızı tertipli olarak ödeyerek sicil affı uygulama eden bankalara başvuruda bulunarak kredi alabilirsiniz. Bedava KKB notu sorgulaması mevzusunda sizler için hazırlamış olduğumuz şekilleri inceleyebilirsiniz.

Sicil Affı Yasasının  Şartları Nedir?

Bankalarda bulunan borcu yüzünden sicili bozulan bu yüzden kara listeye düşen yurttaşlarımız için getirilen sicil affı yasasını hangi bankalar uyguluyor en oldukça dört gözle beklenen mevzular arasındadır. Halkbank, Vakıfbank, Ziraat bankası sicil affın uyan bankalardır. Bu bankalara müracaat yaparak kredi alabilir, ihtiyacınız olan şeyleri bu krediler ile giderebilirsiniz. Naturel olarak bunun için ne olursa olsun bankaların istediği şartları yerine getirmek gereklidir. Esnaf ve sanatkarlara ilk olarak beyaz sayfa açmak için getirilen sicil affı yasasını uygulama eden bankalardan kredi almak için bankaların istediği şartları yerine getirmek bu mevzuda mağduriyet yaşamamak için önem arz etmektedir. Sicil affına uyan bankalar sicili temizlenmiş, kara listeden çıkan birçok tüketici için kredi vermeye devam edecektir.

Sicil affından yararlanabilmek için yasa yürürlüğe girmiş olduğu andan itibaren 6 ay içinde kredi ve kredi kartı borçlarının ya tamamını ödenmesi ya da borçların yapılandırması yapılması gereklidir. 

Bankalar borçları bulunan kişilerin bankalardan talep etmiş olduğu yapılandırmanın şartlarını taşıyan tüketicilere uygulama mevzusunda direnmemeli yasa ile durağan(durgun) olan ve uygulaması mecburi olan sicil affı yasasından belirtilen yapılandırma şartlarını uygulamaya koymalı ve tüketicilere sürekli destek olmalıdır. Eğer uygulama mevzusunda direnen banka var ise mevzu ile ilgili olarak CİMER‘ e yakınma edilmesi yetkililere mevzu ile ilgili informasyon verilmesi gereklidir.

Sicil Affı Yasasının  Şartları Nelerdir

Sicil Affı Yasasının  Şartları Nedir?

  • Akbank,
  • İş Bankası,
  • TEB,
  • Denizbank,
  • Ziraat Bankası,
  • Güvence Bankası,
  • Vakıfbank,
  • Yapı Kredi Bankası,
  • Denizbank,
  • Qnb Finansbank

kredi sicil affını bankacılık inisiyatifleri çerçevesinde kredi sicil affını uygularlar.

Halkbank Sicil Affı Kredisi

Bankalar içinde kamu enerjisini elinde bulunduran Halk Bankasına yapılandırma için başvuruda bulunan kişiler yapılandırma şartlarını yerine getirmeleri halinde sicil affından yararlandırıyor. Yasa yürürlüğü girmiş olduğu andan itibaren 6 ay içinde borçlarının tamamını ödeme yada borçlarını yapılandırma şartını yerine getirenlere Halk Bankası lüzumlu şartlara uyanlara kredi veriyor. Sicil affından yararlanarak kara listeden çıkarak kredi notunu yükselten kişiler kredi talebinde bulunmadan ilkin bankalardan kredi alıp alamayacağını öğrenebilmeleri için kredi notlarını öğrendikten sonrasında kredi başvurusunda bulunmalıdır.

Bankalara kredi borcu olanların yapmaları gereksinim duyulan şey 2020 yılı güncel faiz oranlarını inceleyerek borç yapılandırması yapmalarıdır. Değişik bankalara borcu olanlar da borçlarını bu şekilde tek çatı altında toplayabilir. Kara listedeyseniz, bu şekilde sicilinizi de düzeltmeniz mümkün olmaktadır. Bir tek sicilinizin temizlenmesi 5 yıl sürecektir. Yapılandırma yapmayan bankalara dilekçe yazabilirsiniz.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

2020 Farmasi Üyelik Şartları Neler? (Başvurusu)

Farmasi üyesi olarak satış yapmak istiyorsanız 2020 yılı şartlarını yazımızdan inceleyebilirsiniz. Farmasi üyeliği işlem adımlarını, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir