2021 Sicil Affı Uygulayan Bankalar Kesin Kredi Onaylı Bankalar

Herkesin problemi olmuş bankalara kredi borcu olup bu borcu ödeyemeyen düşük gelirli vatandaşlar, kötü sicil mağduru olmus ve kredi almaları imkansızlaşmıştı. Yasa tasarısı Teklifi sonucu Meclisten geçen yasaya  göre 27 ocak’tan itibaren sicil affı çıkmış ve bu sicil affına binaen bazı bankalar kredi vermeye başlamıştır. Kamu bankaları uymuş Ancak bazıları bu yasaya uymalarıma rağmen hala devreye sokmamıştı. Sicil affından yararlanmanız için ise önce icra dosyalarınızı ve borçlarınız bitirmeniz gerekiyor. Daha sonra kredi başvurusu yapacağınız bankalara gerekli belgeler ile beraber başvuru yapabilirsiniz. 2017 de çıkan bu yasa ile her banka olmamakla beraber başta devlet bankaları size kredi verecektir. Özel bankalardan bazıları bu duruma uyar ancak temize çıkmanız şartıyla. Sicil affı uygulayan bankalara ilk başvuru yaptığınız da bir tür güven testi olarak size kredi değil kredi kartı vereceklerdir. Bu bağlamda kredi kartı ekstre ve borçlarınızı düzenle ödeyip geri atmamaya dikkat edin. 3 ay süre sonunda düzenli bir şekilde kurallara uyduğunuz takdirde istediğiniz miktarda kredi almak için başvuru yapabilirsiniz. Yalnız her bankaya başvuru yapmak dikkat edin ve bu konuyu iyice araştırın çünkü her banka farklı sistem de çalışmaktadır. Eğer sicil affı uyguladığı takdir de zorunlu olan “sicil affı ” yasa kurallarına uymayan ve bu konu da sorun teşkil eden bankalar ile karşılaşırsanız, BİMER’e şikayet edip hakkınızı arayabilirsiniz.

 Halk bankası

Kamu bankası olan ve bu konuda bir güce de sahip olan halk bankası, kredi notunuzu öğrendikten  ve borçlarını ödetikten sonra sicilinizi temize çıkarttığınız takdirde size kredi vermektedir. Gerekli belgeleri tamamlayıp herhangi bir halk bankasından başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ziraat bankası

Bir diğer kamu bankası olan ziraat bankası da sicil affı yasasına uyan bir bankadır.

 Vakıfbank

Vakıfbank’ta diger iki kamu bankası gibi sicil affı kapsamında kredi vermeyi kabul eden bir bankadır.

 Akbank

Kamu bankası olmayıp sicil affı kapsamında kredi veren özel bankadır

Denizbank

Kamu olmayıp sicil affı kredisi verir

Garanti bankası

Sicil affı Kredi vermesi söz konusu olup kesin olmayan diğer özel banka ise garanti bankasıdır

 İş bankası

Yine devlet bankalarından biri olan iş bankası da kapısını sicil affına mağdurlarına açmıştır.

 Denizbank

Sicil affı kredisi veren özel bankalardan biridir.

 Yapı kredi bankası

Bu bankada sicil affı kapsamında kredi vermektedir.

Qnb finansbank

Özel bankalar arasında en güçlü bankalardan biri olan bu birim, temize çıktığınız takdirde kredi vermektedir.

Teb bankası

Özel bankalar arasında en az diğer bankalar kadar geniş bir kapsama sahip olan teb bankası ‘da yasaya uyarak size kredi verecektir. Borç teminatı sağlama çıkardıktan sonra başvuru yapıp kredinizi alabilirsiniz.

ilginizi çekebilir

KOSGEB Adıyaman

Adıyaman ilimizde KOSGEB ve iş ortakları tarafınca Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ücretsiz bir şekilde verilmeye devam …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir