SGK Sigorta Burun Estetiğini Karşılıyor Mu 2021

Birçok kişi sağlık problemlerinden kaynaklı veya görsel açıdan burun estetiği olmak istiyor veya oluyor. Bu dönem de ameliyat olacak kişilerin merak ettiği soru da 2020-sgk-sigorta-burun-estetigini-karsiliyor-mu/ oluyor. Özel ameliyatların maliyetleri dudak uçurtacak seviye de pahalı diyebiliriz. Eğer ameliyatınız doktorunuz tarafından sağlık problemi kaynaklı görülürse sosyal güvenlik kurumu ameliyatınızı karşılar. Peki sağlık probleminden kastı nedir? Eğer burnunuz da nefes almanıza engel bir kemik büyümesi, kemik yamukluğu, burnun kırılmasına bağlı nefes alma da engel ya da burun etinde ki büyüklükten kaynaklı nefes alımın da sorun yaşayan biriyseniz ve bu doktorunuz tarafından onaylanmışsa sosyal güvenlik kurumu burun estetiği ameliyatınızı karşılamaktadır. Fakat burnunuz da herhangi bir solunum engeli yoksa ve sadece görsel açıdan sorun yaşıyorsanız doktorunuz ameliyat olmadığınız zaman sağlık sorunu yaşamayacağınızı düşünüyorsa bu ameliyatları sosyal güvenlik kurumu karşılamamakta ve kişinin ücreti kendisinin ödemesi gerekmektedir.

Daha önce sağlık problemlerinden kaynaklı burun ameliyatı olan ve burnunda ki görünümü beğenmeyenler tekrar ameliyat olduğu zaman da burun ameliyatı sosyal güvenlik kurumu tarafından değil kişi tarafından ödenmektedir. Burun ameliyatları sosyal güvenlik kurumu tarafından onaylanması için bir devlet hastanesin de çalışan doktor tarafından onaylanmalıdır. Ameliyatınız yine devlet hastanesin de gerçekleşmektedir. Sağlık sorunlarından kaynaklı burun estetiği ameliyatı olduğunuz zaman burnunuzun görünüşünde de doktorunuz ile verdiğiniz karar doğrultusun da ufak değişiklikler yapılmaktadır.

Özellikle 2020 yılın da birçok kişi tarafından yaptırılmak istenilen burun estetiği operasyonu kolay bir süreç olarak bilinmemekte ve kişiye göre ameliyat sürecin de değişiklikler yaşanmaktadır. Burun estetiği operasyonlarının özellikle kış ayların da ve serin havalar da yapılması tercih edilmektedir. İyileşme süreci kişiden kişiye değişmektedir. Ameliyattan 2 gün veya 4 gün sonrasında hastaneden doktorunuzun kararına bağlı olarak taburcu işleminiz yapılmaktadır. Hastane de yattığınız süreç de yine yatak parası gibi durumlarınız sosyal güvenlik kurumu tarafından karşılanmaktadır. Fakat bunun için de burun estetiği ameliyatınızın sağlık problemleri nedeni ile gerçekleşmiş olması gerekmektedir.

Eğer burnunuz da solunum yani nefes almak ile ilgili sorun yaşıyorsanız ve ameliyat ücretinin kim tarafından karşılanacağını öğrenmek istiyorsanız ilk olarak doktorunuz ile görüşmeli ve ameliyatınızın zorunlu bir durum olup olmadığını öğrenerek karar vermelisiniz. Eğer burun estetiği ameliyatınızı doktorunuz zorunlu görür ise 2020 yılında da ameliyatınız sosyal güvenlik kurumu tarafından karşılanmaktadır.

2020-sgk-sigorta-burun-estetigini-karsiliyor-mu/ sorusunun cevabını doktorunuza danışarak ilk olarak ameliyatınızın ne kadar gerekli olup olmadığını, sağlık problemi yaratıp yaratmadığını öğrenmelisiniz. Dediğim gibi ameliyatınız zorunlu görülürse eğer 2020-sgk-sigorta-burun-estetigini-karsiliyor-mu/ sorunuzun cevabı evet sosyal güvenlik tarafından ameliyatınız ve ameliyat sürecinde ki hastane ücretiniz ödenmektedir. Eğer ameliyatınız zorunlu değilse ameliyat, hastane ücreti ve kaldığınız sürece yatak ücreti hasta tarafından ödenmesi gerekmektedir.

ilginizi çekebilir

Kimlik Kaybetmenin Cezası 2021 Harç Tutarları ve Atmler

Belirlenen mevzuatlara göre kimlik kaybetme işlemin de herhangi bir cezai işlem uygulanmaz. Ancak kimliğini kaybeden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir