Senetle Altın Veren Kuyumcular (50 Çeyrek Gram)

Acil nakite ihtiyacı olanlara ikrazatçılar, vakıflar, zenginler, faktoringler, kuyumcular ve bireysel firmalar senet karşılığı borç para vermektedirler. Bu firmalardan bazıları sanal tefeci olarak adlandırılırken, bazıları ise yasal şartları yerine getirerek, aralarında imzaladıkları bir borç beyan taahhütnamesi ile nakit para verirler. İstanbul Mecidiyeköy, Pendik,  Ankara Millet’ ta Adana, Antalya’ da senetle altın alan var mı, sahibinden, online senetle altın iyi mi alınır, Bursa’ da kapalı çarşı, kuyumcular çarşısı senetle altın veren kuyumcular kontakt adresleri ve merak edilenler yazımızdan informasyon alabilirler. 

SENETLE BORÇ PARA VEREN YERLER

Senetle borç para veriyorum ilanlarına başvurmadan ilkin, para veren kuruluş yada kişinin ne iş yaptığını, hangi amaçla nakit para verdiğini araştırmak gerekir. Bu kuruluşların iyi yada kötü niyetli olup olmadığını bilmeden kişisel bilgilerin verilmesi, çeşitli evrakların imzalanması problem yaratabilir. Bu sebeple, aman diyelim, kişileri ve şahısları araştırmadan derhal müracaat yapmayın.

senetle altın veren kuyumcular telefon senetle kredi senetle para veriyorum senetle para veren ikrazatçı senetle altın veren kuyumcu mecidiyeköy borç para verenlerin telefon numaraları borç para veren vakıflar manisada senetle para veren kuyumcular

Senetle altın satan kuyumculardan altın alabilirsiniz.

Bu yöntem ile nakit gereksinimlerini karşılamak isteyenler için Senetle para veren kuruluşları sıralama halinde sıralamak gerekirse;

 • Kuyumcular,
 • Vakıflar,
 • Zenginler,
 • Sanal tefeciler,
 • Bozdurma cep telefonu satan telefoncular
 • İkrazatçılar,
 • Faktoringler (alan şahıs senetlerini paraya çevirirler).

Her türlü altın, döviz, bono ve para birimini bozduran sarrafların bazıları yabancı para birimlerini bozdururken bozdurma parası altında prim alırlar. Bilhassa gezinsel merkezlerde bu işlemle karşılaşılmaktadır. Kuyumcuların ve sarrafların tümü için borç para verilir ilanı verdiklerini söyleyemeyiz. Bir tek, aylık taksitler halinde güvendikleri kişilere, altın satışı yapanlar mevcuttur.

 • Kuyumcuya senet imzalayarak, aylık taksit taksit altın alan yurttaş, bu altını almış olduğu kuyumcuya yada başka bir kuyumcuya bozdurarak anında nakit imkanı sağlayabilir.
 • Herhangi bir bankadan kredi kartı olan kişiler, taksitle altın alımı yaparlar. Kuyumcular vadeli satıştan kar ettikleri şeklinde, paranın ödenmemesi şeklinde bir durum da söz mevzusu olmadığından kişinin sicili bozuk olsa bile kuyumcular kredi kartıyla altın satışı yaparlar,
  • Bilezik,
  • Takı seti,
  • Cumhuriyet Altını,
 • Üçüncü ve en sık kullanılan yöntem ise sarraflardan taahhütname ve sözleşme imzalayarak senetle borç para alma yöntemidir. Bu yöntem de kuyumcular şahsın evi olup olmadığına, borcu ödeyip ödeyemeyeceğine bakarak faiz ve kar oranı ile senet karşılığı para verirler.

Sahibinden Senetle Altın Almak İstiyorum

Sahibinden Senetle altın almak isterim  diyenler internetten sahibinden.com üstünden satışa sunulan  bilezik bilezik vb. şeklinde ilanlar üstünden senetle altım alımı yapabiliyor. Sahibinden.com üstünden satışa sunulan altın bilezik, bilezik şeklinde buradaki şeklinde tüm kuyumcularda bulunan her türden altına senetle haiz olmak isteyenler internetten verilen bu şekil ilanlara koyulan altınların senet karşılığında verilebileceğinin söylenmektedir. Bu ilanlar üstünden senetle altın alırken fazlaca dikkatli olunması ve satıcı görünümlü tefecilere karşı uyanık olunmasında yarar var.

Sizde acil yollardan anında nakit para bulmak istiyorsanız buradan aldığınız altınları satıp  nakite dönüştürmek istiyorsanız kesinlikle daha yasal yolları denemeli ve tanımadığınız kişilerle bu şekil alışverişleri yapmamalısınız.

İstanbul, Ankara, Bursa’ da kuyumculardan senetle altın almak isteyenler için tüm kuyumcuların kontakt bilgilerine aşağıda yer verilmiştir.

Millet Kuyumcular Çarşısı Senetle Altın Alan Var mı?

Ankara’ da da acil olarak para bulmanın bir diğeri yolu da senetle altın veren kuyumculardan geçiyor. Millet Kuyumcular Çarşısı senetle altın veren kuyumcular da bulunuyor. Ankara Millet’ taki senetle altın veren kuyumcuları bulmak istiyorsanız www.google.com/maps sitesine girebilir ve arama kısmına senetle altın yazarak arata yapmış olup hangi kuyumcu ile iletişime geçmek istiyorsanız adresini anında öğrenebilirsiniz. Bu şekilde yapacağınız arama ile ikamet ettiğiniz yerin yakınında bulunan senetle altın veren yerlerin açık adreslerini ve kontakt için telefon numarası bulabilirsiniz.

Senetle Altın Veren Kuyumcu Mecidiyeköy- Pendik

Acil para bulmak isteyenler ilk olarak bankaların bireysel finansman ürünlerine başvurmaktadır. Kredi notu düşük olan, bankalar ile arası iyi olmayan sicili muntazam olmayanlar bankalardan pozitif yanıt alamayan ve  bu yüzden acil olarak para bulamayan kişiler nakit gereksinimlerini karşılamak için değişik çözüm yollarına başvurmaktadır. Değişik çözüm yollarını arayanlar ilk olarak senetle altın alan var mı? yanıtını ararken senetle altın alabilecekleri kuyumcuların da araştırmasını yapmaktadır. Ülkemiz de neredeyse her yerinde senetle altın veren kuyumcular olmakla birlikte İstanbul’ un büyük illeri içinde yer edinen Mecidiyeköy ‘ de de senetle altın veren kuyumcuların nerede olduğu araştırılmaktadır. İstanbul’ da peşinatsız senetle para bulmak isteyenler bu hizmeti almak için gidecekleri yer ise İstanbul Mecidiyeköy’deki Kuyumcular Çarşısı olacaktır. Bu çarşıda senet karşılığında ya da kredi kartına taksit ile altın ve nakit para vermektedir. Özlem paşası kuyumcular çarşısının tam adresini buradan görebilirsiniz.

Senetle altın satışı oluşturan kuyumcular ise bu yöntem ile para bulmak isteyenlerden bazı kriterleri sağlamasını istemektedir. Bu kriterler ise özetlemek gerekirse kişinin ilk olarak  kimlik belgesi, ikametgah belgesi şeklinde kişinin bilgilerini talep edeceklerdir ve müracaat oluşturan kişinin e- devlet şifresi ile icra takip edeni sorgulaması yapılacaktır. Bu belgeler alışveriş yapılacak tarafların içinde güven oluşması için lüzumlu bazı belgelerdir. Senetle altın veren kuyumcular, e- devlet sistemi üstünden kişinin icra takip edeni sorgulaması yaptıklarında kişinin üstünde icra takip edeni bulunuyorsa bu durumda olan müşterilerine elden taksitle altın vermemektedir. Senet karşılığı altın alımları için icra takibinin bulunmaması ön koşuldur. Bu kriterleri elde eden kişiler kuyumcular ile iletişime geçerek senetle altın alabilirler. Aldıkları altınları bozdurarak acil nakit gereksinimlerini giderebilirler.

Gene Pendik’ senetle altın veren kuyumculara buradan ulaşabilirsiniz.

Bursa Kapalı Çarşı Senetle Altın Veren Kuyumcular

Bursa’da kuyumcuların bulunmuş olduğu kapalı çarşıda’ da senetle altın alabileceğiniz birçok kuyumcu mevcuttur. Kuyumculardan senetle altın almak isteyenler karşılıklı alışverişlerde güvene dayalı alışveriş yapacakları için kuyumcunun istediği şartları sağlamaları halinde altın alabilir, aldıkları altını bozdurarak acil nakit gereksinimlerini bu şekilde karşılayabilirler. Bursa Kapalı çarşı’ da senet karşılığında ya da kredi kartına taksit ile altın ve nakit para verilmektedir. Bursa’ sa yaşayanlar kapalı çarşı’ dan bilhassa işgören yada çalışan ve kredi notu yüksek olan bir kefil göstererek ve kredi notunuz düşük dahi olsa senet yaparak taksitli bir halde altın verebilir. Kapalı çarşının adresini buradan görüntüleyebilirsiniz.

Bankalar Senetle Borç Para Verir mi?

Bankaları da bu işin işine ekleyip, kredi çeker şeklinde senetle para verdiklerini okuduğunuz olmuştur. Bir tek gerek kamu bankaları gerek yerli ve yabancı mevduat bankalarının asla biri senet karşılığında para vermezler. Eğer kuyumcular, cep telefoncular yada tefecilere başvurmak yerine bankalardan para almak isterseniz;

Türkiye’de hizmet veren bazı vakıflar üyelerine bütçeleri dahilinde kredi olanağı sağlarlar. Devlet destekli olan vakıflar ve hususi vakıfların tümünden borç almak mümkün değildir. Örnek olarak tüm Kaymakamlıklar da bulunan Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı maddi durumu olmayanlara yardım oluşturan bir kuruluştur. Bu kuruluştan,

 1. Eğitim,
 2. Sağlık,
 3. Maddi destek,
 4. Yol parası,

vb. şeklinde ihtiyaçların giderilmesi için başvurmak mümkündür. Bazı SYD Vakıflarınca işyeri açmak isteyenlere de 15 bin liraya kadar faizsiz kredi imkanı sağlanmaktadır. Bağlantıya tıklayarak bu mevzuda geniş informasyon alabilirsiniz.

Acil Senetle Para Bulmanın Yolları

Senet karşılığında para bulmak isteyenler için senetle altın veren kuyumcuların haricinde aşağıdaki başlıklar halinde incelediğimizi yöntemler ile nakit gereksinimlerini anında karşılayabilirler. Bu yöntemler;

 • Senetle para bozduran faktoring şirketlerinden para bulma,
 • Cep telefonu Bozdurma ile nakit para bulma,
 • Çek senet işleri üstünden para bulma şekilleri ile nakit ihtiyaçlarınıza bir çözüm bulabilirsiniz.

İsterseniz şimdi de maddeler halinde bu yöntemlere göz atalım.

1)Faktoring Şirketleri

Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumuna kayıtlı bulunan ve Türkiye’de etkinlik gösteren faktoringlerden senet bozdurmak ve paraya çevirmek mümkündür. Elinde vadesi gelmemiş senet bulunan kimseler, bu şirketlere müracaat yaparak acil nakit para temin edebilirler. Bu para bulma yöntemine senet kırdırma işlemi adı verilmektedir.

Örnek olarak elinize 6 ay sonrasında ödemesi yapılacak olan ve karşılığı olan 100.000 TL. değerinde bir senetiniz var ise, bu seneti derhal paraya çevirmek için faktoring firmalarına başvurabilir, 70.000 TL, 80.000 TL. 90.000 TL. şeklinde bir tutara çevirip anında para olanağına haiz olabilirsiniz. Bireysel kredi veren faktoringler bulunmamaktadır.

ÖNEMLİ NOT: Faktoring firmaları seneti paraya çevirirken, imza sahibi firmanın durumuna, karşılığı olup olmadığına dikkat ederler.

faktoring şirketleri

faktoring şirketleri

Bu bağlantıdan Türkiye’de hizmet veren 62 tane faktoring firmasını buradan görüntüleyebilirsiniz.

2)Bozdurma Cep Telefonu Nedir?

İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Antalya, Diyarbakır, Adana, Bursa, Konya şeklinde illerimiz de senet imzalayarak pahalı cep telefonu ve tablet şeklinde ürünleri satan, bu ürünleri anına para çeviren ve bozdurarak derhal nakit elde eden mağazalar mevcuttur. Örnek vermek gerekirse;

32GB hafızaya haiz Iphone 7 marka cep telefonu şuan web ortamında 3.200 TL. fiyatla satılmaktadır. Buradan bakınız.

Senetle Satan Mağazaların fiyatı averaj 4.500 TL. civarındadır.

Bozdurma Fiyatı: 2.500 TL. dir.

Şu demek oluyor ki bozdurma cep telefonu alan bir şahıs 4.500 TL.’ye almış olduğu Iphone 7 marka cep telefonunu 4.500 – 3.200 = 1.300 TL. zarar ederek satın alır. Burada ki amaç kişinin peşin para ödemeden ürünü satın almasıdır. Firmalar da bu durumu bildiklerinden tutarları piyasaya bakılırsa 1.300 + 2.000 TL. civarında yüksek bir bedelle satarlar.

Bozdurma cep telefonu

Bozdurma cep telefonu satan yerlerden telefon alabilirsiniz.

1.300 TL. eksi ile yola çıkan yurttaş, senetle almış olduğu bu cep telefonunu ikinci el yada bozdurma telefon alıp satan mağazalara başvurarak bozdurur. Mağazaların 3.200 TL. civarında ki cep telefonuna verdikleri fiyat en fazla 2.750 TL. civarındadır.

 • Vatandaşın bu aleti 2.500 TL. anında nakite çevirdiğini düşünürseniz, 3.200 – 2.500 = 700 lirada bu satıştan zarar edecektir.
 • İlk satışı oluşturan mağaza 1.300 TL. para kazanılmış olduğu şeklinde, ikinci mağaza da, bu aleti satın alarak 700 lira kâr ile ticarete adım atar.
 • Aleti 2.500 liraya satın alan ikinci mağaza babasının oğluna bu aleti 2.800 ~ 2.900 TL.’ye peşin paraya satabilir.

Gel gelelim vatandaşın durumuna; son olarak satış yardımıyla cebine 2.500 Tl. nakit para girer.

Borç durumuna da bakacak olursak, ilk mağazaya 4.500 TL. taksitli senet imzalamıştır. Her durumda kişi 2.000 TL. zarar yaparak 2500 lira para elde etmiş olur.

Bu paranın faizi, her türlü faktoring, ikrazatçı, bankalar, vakıflar ve sanal tefecilerin faizinden ve kar paylarından fazlaca daha yüksektir. Bu alışverişi hiçbir müşterimize tavsiye etmiyoruz bir tek, para lazım olunca da, kimi vakit başka ilaç kalmıyor.

3)Çek Senet İşleri

Tefecilik her ne kadar ülkemiz de yasak olsa da, dar zamanda para ihtiyacı olanlar tabiri caizse denize düşen yılana sarılmış olur misali, borç para bulabilmek için her türlü vatandaşa başvurarak her türlü kıymetli kağıda imza atarlar. Bunun bir sonucu olarak, boş senetlere atılan imzalar, geri ödeme gücü olmamasına rağmen meydana getirilen borçlar dile gelir.

Senetle para veren yerler

Senetle para veren bölgeler

Ankara, İstanbul şeklinde illerimizde çarşıda gezerken kaldırım taşlarının üstünde, duvarlarda, bilbordlar da Senetle Kredi Verilir ve Cep Telefonu Numarası yazan kırmızı renkli reklamları görmüşsünüzdür. Hiçbir şirket ve kuruluşu kötülemek istemeyiz bir tek bu kişilerden bazılarının sanal tefecilik ile uğraştıkları, gereksinim sahiplerini tuzağa düşürerek boş senet imzalattıklarını duyduğumuzu söylemek zorundayız.

Acil Para Arıyorum Nakit Lazım Diyenlere Nacizane Tavsiyeler✔

 1. Resmi olmayan kişilerin peşinden koşmak yerine ilk olarak eğer kara listede iseniz, kredi sicil notuna bakmayan bankalara başvurun.
 2. Düşük limitlerle kredi kartı alın ve kredi kartıyla küçük meblağlı kredilere ATM cihazlarından başvurun.
 3. Banka hesabınıza ek hesap açtırarak nakit ön ödeme çekin,
 4. Eğer var ise, dayınızdan, emminizden, teyzenizden borç alın. Dostlar kötü günler için lazım.
 5. Bozdurma cep telefonu alın. EVKUR, Bimeks, Teknosa, şeklinde mağazalardan senetle telefon alın.
[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

ilginizi çekebilir

Ziraat Bankası Yem Kredisi (HAYVAN BAŞINA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir