Senetle Acil Nakit Veren İkrazat Firmaları Resmi Yasal

İkrazatçı Nedir?

İkrazat, belirli bir güvence yada ipotek karşılığında bir kişiye verilen ödünç para anlamına gelmektedir. İkrazatçılar ise bu işi meydana getiren gerçek kişiler olarak kabul edilmektedir. Her ne kadar İnternet üzerinde bu kişiler üzerinde bir takım soru işaretleri olsa da, İkrazatçılar tamamen yasal ve etkinlik izni olan BDDK tarafınca onaylanmış kişilerdir. Şu sebeple tefeci ile karıştırılmamalıdır. Tefeciler bu işi tamamen yasa dışı icra eden kişiler olup, verdikleri para karşılığında çok daha fazlasını geri talep etmektedirler.

İnternet üzerinde dolaşan tefeci adı altında işlem meydana getiren ve kredi çıkarma karşılığında sizden ön ödeme talep eden kişilere de asla güvenmemeli, bu kişilere paranızı kaptırmamalısınız. Bu kişiler genellikle ön ödeme altında ücretler talep ederek parayı aldıktan sonrasında ortadan kaybolan kişilerdir. Dolandırıcılık yöntemlerini iyi analiz etmeli, kredi kullanmak için hiç kimseye para göndermemelisiniz.

 

İkrazat İstikraz Farkı Nedir?

Günümüzde ikrazat kelimesi istikraz kelimesi ile karıştırılmaktadır. İstikraz borç para almak, ödün almak terimini karşılarken, ikrazat ise ipotek yada belli bir malın güvence altına alınması koşuluyla borç para vermek anlamına gelmektedir.

 

İkrazat (Borç Para Veren) Firmalar

İkrazat şirketi olmasına rağmen faktoring şirketine dönüşen ikrazatçılar (kişi şirketleri) halen senet bozdurma, nakit paraya çevirme, vadeli alacakları peşin paraya çevirme işlemi halletmeye devam ederler. Sadece senetle borç para veren ikrazat firmaları yoktur.

 

Daha Ilkin Etkinlik Gösteren İkrazat Firmaları Sıralaması

 

Firma Adı Firma Adresi Firma Telefonu:

 

 • Yaygın İkrazat Gayrettepe Mahallesi, Şehit Ahmet Sok. Mecidiyeköy İş Merkezi No:114, 34387 Beşiktaş 0212 272 0 88

 

 • Uysal İkrazat Şirketi Mecidiyeköy Mahallesi, Büyükdere Cad. Akabe İş Merkezi No:78 D:201, 34330 Şişli/İstanbul – Avrupa 0212 274 79 60

 

 • Altan İkrazat Şirketi Topçular Mahallesi, Kışla Cad. Gün İş Merkezi No:41 D:15, 34055 Eyüp 0212 612 25 25

 

Senetle Para Veren İkrazatçılar İyi Mi Çalışır?

İkrazatçılar borcu ödeme yapabilecek güvendiklerine verir. Bu sebeple öncelikle sizlerden teminat, ipotek gibi şeyler de isteyebilirler. Tamamı daha detaylı olarak öğrenebilmek için ikrazatçıların direkt kendileri ile görüşmeli ve çalışma sistemleri hakkında data almalısınız. Aynı zamanda alacağınız borç para için belirli oranda faiz de ödersiniz.

Hatta bazı ikrazatçıların borç meblağı ve ödeme koşullarına karşılık daha çok faiz oranı uygulayabileceğini söyleyebiliriz. Ancak bankalarda olduğu gibi düşük tutarlı krediler ve kısa vadeli geri ödemeler için daha az faiz oranı uygulanabileceğini de söyleyebiliriz.

Bazı firmalarda faktöring şirketine dönüşmüş, bazıları ise kapanmış artık hizmet vermemektedir. Bu firmalar şunlardır;

 • Sözer İkrazat,
 • Serkan İkrazat,
 • Salih İkrazat,
 • Enes İkrazat,
 • Mehmet İkrazat,
 • Ahmet İkrazat,
 • Katar İkrazat,
 • Katar Finans İkrazat,
 • Mert İkrazat.

 

İkrazat firmaları ile iletişim kurabilmek için üstte yer edinen telefon bilgilerini kullanabilirsiniz. Ancak bu kişiler ile çalışmadan önce firmaların yasal olup olmadığını araştırmalı, İnternet üzerinde yer alan şikayetleri incelemeli ve daha önce sorun yaşamış kişilerin ne benzer biçimde sorunlar yaşadıklarını da çözümleme etmelisiniz. Keza bazı kişiler ikrazatçı adı altında bir ekip dolandırıcılık yöntemlerine de başvurabiliyor.

 

Acil Nakit Veren İkrazatçılar

Eğer nakit ihtiyacınız acil ve ikrazatçılardan herhangi bir sonuç alamıyorsanız, düşük faiz oranları ile anında kredi tasdikı veren bankaları da tercih ederek düşük tutarlı krediler kullanabilirsiniz. Zaten nakit ihtiyacınız düşük bir meblağ ise, kredi notunuzun orta seviyelerde olması ile kredi kullanabiliyorsunuz. Zira tavsiye edebileceğimiz en güvenli ve mantıklı yöntemlerin başlangıcında banka kredileri geliyor.

 

 

 

ilginizi çekebilir

Kimlik Kaybetmenin Cezası 2021 Harç Tutarları ve Atmler

Belirlenen mevzuatlara göre kimlik kaybetme işlemin de herhangi bir cezai işlem uygulanmaz. Ancak kimliğini kaybeden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir