Şekerbank Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak, Nereye Başvurulur?

Şekerbank personel alımı ile beraber Kariyerinize Türkiye’nin önde gelen bankalarından bir tanesinde yön verebilirsiniz. Başvurmak istediğiniz pozisyonun ne olduğu fark etmeksizin, başarı için müracaat yapmak istediğiniz şirket hakkında data sahibi olmanız önemlidir. Özetlemek gerekirse firmadan anlatmak gerekirse, şirket 1953 senesinde Eskişehir’de kuruldu. İlk kurulduğunda mahalli işletmelerin üretimine destek olmak amacını taşıyordu. Güncel olarak 272 yerde şubesi bulunan bankanın merkez ofisi Türkiye’de bulunuyor. İlk kurulduğunda Pancar Kooperatifleri adı altında müşterilerine hizmet veriyordu. Bu köklü firmada yerinizi almak isterseniz, aşağıda yer edinen rehberimizi okuyarak müracaat hakkında detaylı bilgilere haiz olabilirsiniz.

Şekerbank personel alım zamanı her yıl değişik tarihlere denk geliyor. Kısaca firmanın evvelde yayımlamış olduğu belirli bir takvim bulunmuyor. Bunun yerine firmanın ne süre işe alımlarını açtığını saptamak için sık sık web üstünden kariyer kısmını denetlemek gerekiyor. Sadece bu sayede güncel kalınabiliyor. Başvurular açılması müracaat yapmak için kafi olmuyor elbet. Şirket tarafınca öne sürülen yerine getirilmesi ihtiyaç duyulan şartların sağlanması gerekiyor.

Şekerbank personel alımı için koşulları yerine getirmediğiz süre ne yazık ki başvurunuz usulen red almış olacak doğrusu öteki bir değişle değerlendirmeye dahi alınmamış olacaksınız. İkinci kere müracaat yapmamak adına, ilk seferde müracaat gerekliliklerini yerine getirmiş olduğunuzdan güvenli olun. Hangi pozisyona müracaat yaptığınız müracaat gereklilikleri için mühim bir kriterdir. Her personel adayından aynı gerekliliklerin yerine getirilmesi beklenmez. Bundan dolayı posizyonunuza bakılırsa müracaat gerekliliklerini takip etmeniz gerekir.

DİĞER BANKALARIN GÜNCEL PERSONEL ALIMLARINA TABLODAN TIKLAYARAK ULAŞABİLİRSİNİZ:

Şekerbank İş Başvurusu

Şekerbank’a iş başvurusu yapmak isterseniz web yayınlarını kullanmanız gerekecek. Müracaat yaparken firmanın resmi web adresi üstünden data aldığınızdan güvenli olun. Müracaat için firmanın sitesinde yayınlanmış olan iş başvurusu formundan yararlanmanız gerekecek. Bu formu doldururken boş alan bırakmayın, yanlış ve fazladan bilgiye yer vermeyin. Müracaat formunuzu sizden istenilen yer haricinde bir yere göndermeyin. E mail üstünden ya da başka bir yer üstünden meydana getirilen başvurular değerlendirilmeye alınmayacaktır.

Şekerbank İnsan Kaynakları İletişim

Şekerbank insan kaynakları departmanı bağlantı sağlamak isterseniz firmanın Genel Müdürlük sekmesi altında yer edinen İnsan Kaynakları linkine tıklayabilirisiniz. Bu bağlantı içinde direkt yazışma kurmanızı sağlayacak yazışma formunu bulacaksınız. Buraya istek, talep, yakınma ve önerilerinizi belirtebilirsiniz. Isterseniz firmanın satın alan hizmetleri numarasını arayarak da yazışma sağlayabilirsiniz.

Şekerbank Emek verme Saatleri

Şekerbank mesai saatleri öteki banka kurumlarında olduğu benzer biçimde saat sabat 8 buçukta  başlayarak akşam 5 buçuğa kadar devam etmektedir. Personellerin mesai saatlerinin içinde 1 saat öğle arası molası bulunuyor.

Şekerbank Emek verme Şartları ve Toplumsal Haklar

Şekerbank çalışan hakları firmada işçi tanımına uyan şekilde çalışan hepimiz için geçerlidir. İşçi haklarının tümü, İşçi Kanunu maddeleri ile tanımlanmıştır. Bu hakların içinde temel olarak doğum izni, maaş hakkı, her insana eşit davranılması, senelik izin kullanılması, toplumsal sigorta hakkı, günde 11 saatten daha çok çalıştırılmama hakkı ve buna benzer daha bir fazlaca haklar benzer biçimde hakkı benzer biçimde temel haklardır. Bu haklara haiz olan kişilerin içinde dil, ırk, din, yaş ve cinsiyet noktasında ayrımcılık yapılması söz mevzusu olması imkansız.

Emek verme Bakanlığı, senenin belirli zamanlarında, her işçinin bu haklardan faydalandığını saptamak ve denetlemek için denetim faaliyetlerinde bulunmaktadır. Siz de hangi haklara haiz olduğunuzu detaylı bir halde öğrenmek isterseniz, kesinlikle İşçi Kanunu maddelerine dikkatli bir halde göz atın.

Sıkça Sorulan Sorular

2015 senesinde şekerbank, Kazkommertsbank’a satılmıştır. Bu bankanın hissesi şekerbankta %30.28’dir.

Türkiye genelinde onlarca şubesi bulunan banka, öteki tüm bankalar benzer biçimde güvenilir gözükmektedir.

1 Nisan 2019 tarihinde bankanın genel müdürlük koltuğuna Erdal Erdem Getirildi.

1997 senesinde halka arzı meydana gelen banka, bu tarihten ilkin devletin kontrolünde idi.

Şubat 2008 yılından beri firmanın genel müdürü Hasan Basri Göktan’dır.

ilginizi çekebilir

Teknosa Personel Alımı (Başvuru ve Şartlar)

Teknosa personel alımı ile beraber Türkiye’nin önde gelen teknoloji firmalarından bir tanesinde kariyere haiz olabilirsiniz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir