Şekerbank Hayvancılık Kredisi (Faiz Oranları Başvuru Koşulları)

Büyük yada küçükbaş yada kanatlı hayvan (Bıldırcın, Hindi, Tavuk) veyahutta arıcılık ve deniz ürünleri (balık ve kabuklu hayvanlar) için ülkemiz de Ziraat bankasından sonrasında kredi ile destekleyen en büyük banka asla şüphesiz ki Şakerbank’ tır. Bir tek cinslerini saydığımız bu hayvanlar için kredi ile vermek ile yetinmeyen Şekerbank gereksinim duyacağınız hayvancılık ile her türlü alet ve edevat hatta iş gücü için yaptığınız harcamaları dahil kredilendirme imkanları sunmaktadır. Tarımsal yatırım kredileri adı altında sunmuş olduğu bu imkanlara ilişkin faiz oranları ve başvurusu için lüzumlu evrakları sayfamızda bulabilirsiniz.

Şekerbank Hayvan Alım Kredileri

Devletimizde etkinlik gösteren hususi şahsa ilişkin banka olan Şekerbank hayvancılık yapanları destekleyen Ziraat bankasından sonraki en iyi bankalar içinde yer verilmiştir. Her ne kadar da Ziraat bankası benzer biçimde alınması planlanan havanın değerinin % 100 desteklemez ise de %75 varan oranlarında kıymetini kredilendirmekte 60 ay vade ile geri ödeme imkanı sağlamaktadır. Kredi vadeleri alınması ve yapılması planlan hayvana bakılırsa değişim gösterse de bir bir çok için yılda bir ödeme olanakları çiftçilere sunulmaktadır. Şimdi gelin isterseniz hayvanın cinsine bakılırsa Şekerbank’ ın çiftçilerden talep etmiş olduğu şartları birlikte inceleyelim..

Damızlık Süt Sığırcılığı ve Büyükbaş Besicilik Kredisi

sekerbank-besicilik-kredisiSüt sığırcılığı ve besicilik kredisi paketi aynı şartlarda çiftçilere verilmektedir. Bir tek alınacak olan canlı büyükbaş besi ve süt hayvanına kredi olanağı sunmak ile kalmayan Şekerbank başta barınak yapımından tutunda çiftçinin hayvancılık da gereksinim duyacağı tüm demirbaş malzemeleri için kredi olanağı sunmaktadır. Bunların içinde süt hayvancılığı yapmak isteyenler için süt gizleme tankları ve sağmaları makineleri de dahildir. Şekerbank alınan bu ihtiyaçların faturasına bakılırsa kredi imkanı sunmakta olup, krediler ürünün satmaca bedelinin %75 kadar yapılmaktadır. Canlı damızlık yada büyükbaş hayvan alımları için ise 60 aya varan vadeler ve senede bir kez geri ödeme olanakları sunulmaktadır. Alınan canlı hayvanda ise ne olursa olsun ziraat ilçe müdürlüğüne küpe numaraları kayıtlı olması süt hayvan alımlarında minimum 5 baş besicilik için ise minimum 10 baş alınması şarttır. Kredi faiz oranları müracaat icra eden çiftçinin kredi skoruna bakılırsa değişim göster ise bile senelik averaj %12 civarlarındadır. Bu aylık 0,90 civarlarına karşılık etmektedir. Doğrusu 30000 TL krediyi 12 ay vadeler ile kullanırsanız toplam ödeyeceğiniz sayı 33,600 TL aylık ise 2800 TL bir ödemeniz olacaktır. (Bu hesaplama ay içinde değişilik gösterebilmektedir.) Bu krediden yararlanmak isteyen yurttaş ya kendisinin yada üstünden kredi almak istediği vatandaşın ne olursa olsun ziraatçi kayıt sistemine kayıtlı olması gerekmektedir.

Küçükbaş Süt Hayvancılığı ve Besicilik Kredisi

kucukbas-sut-hayvanciligi-ve-besicilik-kredisiKüçükbaş koyun, keçi yada kuzu alacak olan çiftçilere de uygun faiz oranları ve geri ödeme vadeleri ile kredi imkanını Şekerbank sunmaktadır. Canlı küçükbaş hayvan alacaklara en faz 12 gereksinim duydukları araç-gereç alımlı ve ahır benzer biçimde barınak yapımları için harcamalarına 60 ay şu demek oluyor ki 5 yıl vade imkanı sunan Şekerbank gene satmaca bedelinin %75 oranına kredi imkanı sunmaktadır. Şekerbank alınacak olan hayvanda ve çiftçide bazı lüzumlu belgeleri ve şartları aramaktadır. Hayvanda aranan en büyük özellik ise gene küpelerin Ziraat İlçe Müdürlüklerince kayıt altına alınmış olması gerekmektedir. Koyunda minimum 50 keçide ise minimum 25 küçükbaş alınması gerekmektedir. Şekerbank çiftçinin de kıdemine ehemmiyet vermekte ve minimum 2 yıl çiftçilik ile meşgul olmasını aramaktadır. ÇKS belgeli çiftçilere bir tek verilen bu imkandan yararlanacak olan vatandaşlar, kullanacakları kredi için senelik %11 ile %12 oranlarında kredi faizi ödemek zorundadırlar.

Kanatlı Hayvancılık Kredileri

Üzülerek söylemek gerekirse BDDK lisanslı bankamız olan Şekerbank kanatlı hayvan olarak tavuk, hindi yada ördek yada herhangi bir canlı kanatlı hayvan alımları için kredi olanağı sunmamaktadır. Lakin bu tür hayvancılık ile uğraşıyorsanız ve ekipman yada barınağımızı büyütmek yada tadilat ettirmeyi planlıyorsanız, Şekerbank dan uygun faizler de meydana getirilen harcamanın %75 oranına 60 ay yıl geri ödeme imkanları ile kredi alabilirsiniz.

  • Şerkerbank aracılık alanında etkinlik gösteren (TAB)’ a bağlı yada arıcılık alanında etkinlik gösteren tüzel kişilere 36 aya varan vade ve senede 1 kez ödeme olanakları ile kredi imkanları sunulmaktadır.

Su ürünleri yetiştiriciliği ve avcılık

Su ürünü balık avcıları ve denizlere kafes kurarak yada su boylarında tatlı su tesisleri kuran balıkçılara da Şekerbank gereksinim duydukları olta yada tekne, kafes alımları ve havuz yapımları için kredi olanakları sunulmaktadır. Bankanın bu imkanlar dahilinde sunmuş olduğu balık ve kabuklu deniz hayvanları için yapılacak olan gereksinim kredileri için satmaca bedelinin %75 desteklenmekte ve en fazla 5 yıl vade uygulanmaktadır.

ilginizi çekebilir

SGK Anlaşmalı Özel Hastaneler (İstanbul-Ankara-İzmir)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir