Salma Tavukçuluk Hibe Kredileri 2020 Destekleri

Kanatlı sektörüne girerek etkinlik göstermek isteyenlere devlet tarafınca destek veriliyor. Salma tavukçuluk hibelerinden yararlanmak isteyenler şartları taşıyor ise başvurularını yapabilirler. Tavukçuluk maliyetli bir iştir. Hayvan alımı, işletme kurulumu, yem giderleri vb. derken yatırım yapmak için yüksek meblağlara gerekseme vardır. TKDK tarafınca tavuk çiftliği projelerine destek verilmektedir. Verilen desteklere ve proje örneklerine içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

Salma Tavukçuluğa Devlet Desteği

2020 senesinde tavuk çiftiliği oluşturmak isteyen yurttaşlarımız için kredi veren oldukca sayıda hususi ve kamu kurum bankalar bulunurken hem de devlet destekli kurumlar tarafınca da 2020 senesinde affetme kredi imkanları verilmektedir. Salma tavukçuluk için affetme kredi imkanı elde eden kurum ve kuruluşlar projeleriniz kapsamında affetme desteği vererek hayalinizdeki çiftliği kurmanıza destek olurken hem de ülke ekonomisine de hareket katmaktadır. Bugün makalemizde siz kıymetli girişimcilerimiz için özgür sistem salma tavuk çiftliği kredisi iyi mi alınır, devlet destek veriyor mu, Kırsal kalkınmayı destekleme kurumu tarafınca tavuk çiftliği teşvikleri, salma tavukçuluk desteği, organik köy tavuğu yetiştiriciliği destekleri mevzularına yer verdik.

Salma Tavukçuluk Hibe Kredileri

Salma Tavukçuluk Affetme Kredileri

Özgür Sistem Tavukçuluk Kredileri

Tavuk çiftliği oluşturmak isteyen girişimcilerimiz için oldukca sayıda kamu ve hususi kuruluşlu bankalar kredi imkanı vermektedir. Bu bankaların yanı sıra devlet destekli kurumlar tarafınca da affetme kredi imkanları sağlanmaktadır. Tavuk çiftliği oluşturmak kolay benzer halde görünmüş olsa da aslen bir o denli yorucu ve maliyetli bir iş olmaktadır. Ustalaşmış bir tavuk çiftliği oluşturmak istediğiniz zaman maliyetiniz oldukça yüksek olacağı için finansmana oldukça gerekseme duyacaksınız ve bunun için aklınıza ilk olarak devlet destekleri gelmiş olsa da kafi finansmanı sağlayamadığınız için çareyi banka kredilerine müracaat yaparak bulabilirsiniz.

Tavuk Çiftliği Oluşturmak İçin Devlet Destek Veriyor mu?

Tavuk çiftliği oluşturmak için devlet destek vererek oldukca sayıda girişimcimize ön ayak olmaktadır. Tavuk çiftliği oluşturmak oldukca kolay benzer halde görünmüş olsa da oldukça zor bir iş olmaktadır. Bunun yanı sıra tavuk çiftliği kurmanız için 2000-3000 hatta 5000 tavuk ile yola çıkabilirsiniz. Bu kadar oldukca tavuk yetirmek için yüksek oranlarda finansmana ihtiyacınız olacaktır. Finansman ihtiyacınız olan şeyleri karşılamak için devlet desteklerinden yararlanabilirsiniz. Peki devletin destek vermiş olduğu kurum ve kuruluşlar hangileridir?

 1. KOSGEB (ürünlerin paketlenmesi vb.)
 2. Gıda Ziraat ve Hayvancılık Bakanlığı
 3. TKDK (Ipard)

saymış olduğumuz devlet kurumlarına müracaat yapmak için ilk olarak kaliteli bir iş projesi hazırlamanız gerekmektedir. Daha sonrasında ise sizden istenen şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Tüm şartlara uyum elde etmiş olduğunuzda projeniz dikkate alınacak ve onay görmüş olduğu taktirde ise affetme kredi imkanlarından yararlanmanız sağlanacaktır.

TKDK tarafından verilen tavuk çiftliği kredisi nasıl alınır?

TKDK tarafınca verilen tavuk çiftliği kredisi iyi mi alınır?

TKDK Salma Tavukçuluk Desteği

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafınca verilen tavuk çiftliği kredisi imkanından yararlanmak için ilk olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına haiz olmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra ziraat ve kırsal kalkınmayı destekleme kurumu tarafınca onay verilmiş olan illerde ikamet ediyor olmanız gerekmektedir. Onay verilen illerde oturuyorsanız ve çiftliğinizi bu illerde kuracaksınız eğer halini kurmuş olduğunuz çiftlik için bir iş projesi hazırlamalısınız. Ve bu proje ile ziraat ve kırsal kalkınmayı destekleme kurumuna şahsen müracaat yapmanız gerekmektedir. TKDK tarafınca belirlenen sektörler üstünde durarak tavuk çiftliği kurabilir ve bu alanlar için destek alabilirsiniz. Peki TKDK tarafınca destek verilen sektörler hangileridir?

 • Kanatlı Et üreten tarımsal işletmeler
 • Kanatlı et ve et ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması
 • Yumurta üreten tarımsal işletmeler

Ziraat ve kırsal kalkınmayı destekleme kurumu tarafınca verilen hibelerden yararlanmak için lütfen bağlantıya tıklayınız. http://www.tkdk.gov.tr/Ipard/IpardProgrami

Gıda ziraat ve hayvancılık bakanlığı tarafınca 30.000 liralık affetme kredi imkanı sağlanırken hindi, ördek, tavuk, kaz ve salma tavukçuluk yapmak isteyen girişimciler istenen şartları yerine getirmiş olduklarında affetme kredi imkanlarından yararlanacaklardır. Tavuk çiftliği oluşturmak isteyen girişimcilerden istenen şartlar aşağıdaki yazımızda maddeler halinde yer alacaktır.

 • Minimum 500 tane tavuğa haiz olmalısınız.
 • Salma tavukçuluk ve yumurta tavukçuluğu projeleri hazırlamalısınız.
 • Minimum 400 tane özgür sistem kaz, ördek, hindi yetiştiriciliği projesi hazırlamalısınız.

bu şartlara uyum elde eden girişimciler iş projelerini hazırladıktan sonrasında gıda ziraat ve hayvancılık müdürlüklerine müracaat yaparak 30 bin liralık devlet desteklerinden yararlanabileceklerdir.

Ziraat Bankası Özgür Tavuk Çiftliği Desteği

Gıda ziraat ve hayvancılık bakanı yapmış olduğu açıklamada 30.000 liralık devlet desteği haricinde hayvancılık yapmak isteyen girişimciler için Türkiye Cumhuriyeti Ziraat bankası düşük faizli hayvancılık kredi imkanlarından yararlanmanızı sağlamaktadır diyerek sözlerine şu şekilde devam etmiştir. Tavukçuluk haricinde büyükbaş yada küçükbaş hayvancılık yapmak isteyen girişimcilerimiz için 100.000 liraya kadar faizsiz kredi imkanı sağlanmaktadır. Ziraat bankasının hayvancılık üstünde işletme oluşturmak isteyen girişimcilerimiz için elde etmiş olduğu kredi türleri salma tavukçuluk, bıldırcın yetiştiriciliği, et tavuğu yetiştiriciliği, yumurta tavukçuluğu, hindi ve ördek yetiştiriciliği benzer halde alanlarda iş yapmak isteyen girişimcilerimize destek kredileri vermektedir.

Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası tarafınca hayvancılık kredileri verilmektedir. Bu kredilerden yararlanarak işletmelerinizi kurabilirsiniz.

Salma tavukçuluk nasıl yapılır?

Salma tavukçuluk iyi mi yapılır?

2020 senesinde Ziraat Bankası’ndan tavuk yetiştiriciliği mevzusunda kredi almak isteyen yurttaşlarımız için yeni bir kredi fırsatı hakkında data vermek istiyoruz. Banka ve Ziraat Kredi Kooperatifleri tarafınca verilen karar neticesinde bazı tarımsal ve hayvansal mevzularda yetiştiricilerimize verilecek kredilerde faiz indirimi yapılacaktır. Damızlık koyun yetiştiriciliği için 0 faiz ile kredi verilecektir. Kanatlı sektöründe ise yatırım ve işletme dönemlerinde yatırımcılara sırayla yüzde 50 ile yüzde 25 oranlarında faiz indirimi yapılacaktır. Detaylı data için banka şubelerine gidebilirsiniz.

Salma Tavukçuluk Iyi mi Yapılır?

Son dönemlerde tavukçuluk sektöründe en oldukca kar kazandıran işlerden birisi olan salma tavukçuluk işi organik ortamlarda gerçekleşmiş olduğundan organik olarak üretim yapmanıza destek vermektedir. Salma tavukçuluk işi yapmak isteyen girişimciler iyi bir iş projesi hazırlayarak destek kredi imkanlarından yararlanabilirsiniz. Salma tavukçuluk tamamen organik ortamlarda yetiştirilen tavuk türleri ile ilgili olan bir iştir. Organik ortamda yetişen tavukların yumurtaları da organik olduğu benzer halde etleri de daha sağlıklıdır. Bu sebeple de salma tavukçuluk sektörüne giren girişimcilerimiz oldukça yüksek oranlarda kar elde etmektedirler. Tavuk çiftliği kredisi alarak da işletmenizi kurabilirsiniz.

Yumurta Tavuğu Çiftliği Oluşturmak İçin Lüzumlu Şartlar Nedir?

Devletimiz tavuk çiftliği oluşturmak isteyen girişimcilerimiz için destek sunar verirken hem de bazı şartlara uyum sağlamanızı istemektedir. Bu şartlar ise aşağıdaki yazımızda maddeler halinde yer alacaktır.

 1. Her tavukçuluk için minimum 10 santimetre ayrılmak zorundadır.
 2. Doğrusal bir yemlik için 4 santimetre ayrılmak zorundadır.
 3. Her yedi tavuk için bir folluk bulundurulması gerekmektedir.
 4. Grup follukların kullanılması durumunda ise minimum 120 tavuk için bir metre kare folluk ayrılması gerekmektedir. Köyde Tavuk Yetiştirmek İsteyenlere yönelik olarak yapmış olduğumuz araştırmalar sonrası edindiğimiz bilgileri sizler ile paylaştık. İçeriğimizden data alabilirsiniz.

Yukarıda maddeler halinde yer vermiş olduğumuz şartlara uyum elde eden girişimcilerimiz devlet desteklerinden yararlanabileceği benzer halde hem de düşük faizli kredi imkanlarından da yararlanabilirsiniz.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

SGK Geriye Dönük Borçlanma Nasıl Yapılır? (Şartları)

SGK geriye dönük borçlanma nedir, iyi mi yapılır, şartları nedir? Geriye dönük sigorta borçlanmasına dair …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir