PTT Havale Ücretleri 2021

Bankacılık ürünleri günümüzde çok sık tercih ettiğimiz ürünlerden bir tanesidir. Hemen hemen hepimiz bankalar ile çalışmaktayız. Kimimiz kredi kartı kullanmakta kimimiz kredi almakta kimimiz hesap açtırmaktadır. Birçok işlem için bankalar bize aracılık etmektedir. Tabi ki bunları yaparken de belirli maliyetler ve belirli komsiyon ücreti almaktadır. Çoğu zaman bu komisyon ücretleri bizlere fazla gelse de yinede bankalardan vazgeçmemekteyiz. İşimizi her anlamda kolaylaştıran bankalar bunun için de kendi güvencelerini almaktadırlar. Bu, çoğu zaman çok fahiş fiyatlar olsa da yine de acil ihtiyaçlarımız için bankaları aracı kılmaktayız. Para transferleri de bankalardan çok sık yaptığımız ve ücretleri ciddi anlamda fazla olan bankacılık ürünlerindendir. Bir kişiye para göndermek istediğimizde işlem para transferi olarak adlandırılmaktadır ve bu işlemin banka şubelerinden yapılması oldukça maliyetli olabilmektedir. Bu gibi durumlarda PTT vatandaşların imdadına yetişmiş ve para transferi ücretlerini daha makul bir seviyeye çekmiştir.

Ptt Havale Nasıl Yapılır

Ptt havale ptt bank ya da ptt şubelerinden yapılabilmektedir. Eğer ptt müşterisi iseniz bu durumda ptt’nin dijital uygulaması şifresini elde edebilirsiniz. Bu uygulamadan para transferleri bölümünden ptt havale işleminizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Sistem burada sizde havale yapacağınız banka bilgisini ibanı ve kişi ad soyad bilgisini talep etmektedir. Bu bilgiler mutlaka doğru ve eksiksiz olmalıdır. Aksi halde havaleniz gideceği yere ulaşmaz. Ptt şubelerinden havale işlemi yaptırmak istediğinizde şubeye giderek havale yapmak istediğinizi belirtiyorsunuz. Bu durumda sizden bir havale gönderim formu doldurmanız talep ediliyor. Bu formda gönderim sağlayacağınız banka bilgileri, ıban bilgileri, ıban sahibi adı soyadı, gönderim tutarınız gibi bilgiler yer almaktadır. Formu kendi el yazınız ile eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Bu bilgileri doldurduktan sonra form altına kendi ad soyad bilgilerinizi yazıp imza attıktan sonra formu gişe görevlisine teslim ediyorsunuz. Bu aşamadan sonra havale işleminiz görevli tarafından yapılıyor. Formda sizin verdiğiniz bilgiler doğru kabul edilir. Bu nedenle el yazınız ile kendinizin doldurması talep edilmektedir. Bu konuda oldukça hassas davranılmaktadır.

Ptt Havale Ücretleri

Banka havale ücretlerindeki yüksek miktara nazaran ptt bu konuda biraz daha makul davranmaktadır. Şubelerden yapacağınız havale işlemlerinde 100 tl’ye kadar 7.50 tl talep edilmektedir. Bu tutardan daha yukarıda bir tutar gönderim sağlayacaksanız bu durumda 15 tl talep edilmektedir. Bu ücretler 2020 yılı için bu şekilde belirlenmiştir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi birçok bankadan çok daha uygun bir havale ücreti olmaktadır.

Ptt Havale Avantajları

Ptt kanalı ile havalede karşınızda çok daha kolay bir muhatap bulabiliyorsunuz. Özel bankalarda bu işlemler için çok daha fazla beklerden ptt de biraz daha kısa süreli olabilmektedir. Üstelik çok uygun bir tutarda havalenizi gerçekleştirmeniz mümkündür.

ilginizi çekebilir

Teknosa Personel Alımı (Başvuru ve Şartlar)

Teknosa personel alımı ile beraber Türkiye’nin önde gelen teknoloji firmalarından bir tanesinde kariyere haiz olabilirsiniz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir