PTT Emekli Promosyonu 2020 Başvuru Sayfası

Devlet tarafından zorunlu Sosyal Güvenlik Kurum pirim ödeme süresini doldurmuş kişilere emeklilik maaşı ödenir. Bu maaş ödemelerinde eskiden tamamen devlet bankaları aracılık ediyordu. Fakat günümüzde yapılan değişikliklerle PTT ve özel bankalardan da emeklilik maaşı alması gerçekleştirilmiştir. Bu konuda PTT ve özel bankalar birçok promosyon seçeneği sunar. Kişiler maaşlarını diledikleri kurumdan alma talebinde bulunabilir.

Bankalar ve PTT emeklilik maaşları ödeme konusunda müşterilerine farklı avantajlar sunmaktadır. E devlet sisteminden emeklilik maaşı alan kişiler için ayrı bir sayfa bulunmaktadır. Emeklilik maaşı hak eden kişiler e devlet sistemine girerek ilgili PTT ve özel banka olarak seçenekleri seçebilirler. Direk olarak PTT’ye gitmeden web sayfasından da emeklilik maaşı ile ilgili promosyon başvurusu yapabilir.

Ülkemizde 12 milyon civarında olan emekli vatandaşlar için belirlenen emekli maaşı belirli avantajlar ile sunulur. Bankalar ve PTT emeklilere 2.250,00 TL varan tutarlarda ödemeler ile emekli maaşını kendilerinden almaları için teşvik ederler. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan anlaşma sonrasında 1.000,00 TL ise 750,00 TL, 1500,00 TL ise 875,00 TL şeklinde farklı maaş tutarlarına farklı promosyonlar verilmektedir.

Emekli maaşına ait PTT promosyon bilgisi ve başvuruyu PTT web sitesinden yapılabilir. Ayrıca emekliler kendi e devlet şifresi ile girdikleri e devlet sisteminden de başvuru yapma hakkına sahiptir. Bu başvuru ile birlikte emekliler 750,00 TL karşılığında PTT aracılığı ile 2 yıl süreli olarak emekli maaşlarını almayı taahhüt etmiş olurlar.

Bankaların Emeklilik Promosyonları

PTT gibi özel bankalardan da emekli maaşlarını kişilerin kendi bankalarından almalarını sağlamak ve böylelikle müşteri sayılarını arttırmak amacı ile bu gibi promosyonlar yapmaktadır. Bankalar aynı zamanda emekli maaşı ile başlayan müşteri ilişkilerine, kredi kartı, kredi kullandırım ve ek hesaplar gibi farklı seçenekler ile de müşterilerinin işlem kapasitesini arttırmaktadır. Bankalar böylelikle birçok açıdan karlı çıkmaktadır.

Özel bankalarda varlıklarını sürdürebilmek için daha çok müşteri ve daha çok işlem yapılması için gayret gösterir. Emekli maaşı transferi de bankaların müşteri sayısını arttırılmasını sağlar. Ayrıca birçok özel bankada emeklilik promosyonları ile ilgili özel bir departman oluşturur. Bu departman sadece emeklilik maaşı transferi için müşteri elde etmeye çalışır.

Böylelikle bankaların geliri arttırmak ve müşteri sayılarını arttırmaları mümkün olur. Bireysel müşterilere sunulan birçok farklı ürün ile faaliyetini sürdürmektedir. Bu faaliyetler ile bankalar hem kredi, kredi kartı, yatırım hesabı, otomatik ödeme talimatı, bankalardan talep edilen birçok işlemin kendi bankalarına aktarılmasını sağlar. PTT ise aynı şekilde banka sistemi olarak çalışan yarı özel bir kuruluştur. Bu nedenle de aynı bankaların yaptığı şekilde kendilerine müşteri kazanmak adına PTT de promosyonlar sınarak kişilerin emekli maaşlarını transfer etmelerini sağlar. PTT tarafından bu tutarlar web sayfasında açıklanır.

 

ilginizi çekebilir

Kimlik Kaybetmenin Cezası 2021 Harç Tutarları ve Atmler

Belirlenen mevzuatlara göre kimlik kaybetme işlemin de herhangi bir cezai işlem uygulanmaz. Ancak kimliğini kaybeden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir