Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar TAMAMI KREDİLİ EVLER

Konut alımlarında bankalar , konutun eksper değerinin %80’i kadar kredi veriyor. Kalan meblağ için ise belirli bir peşinat yatırmak gerekiyor. Yalnız bazı bankalar evin tamamına konut kredisi veriyor. Peşinatsız ev kredisi veren bankalara başvurabilirsiniz. Ziraat Bankası, Halkbank benzer şekilde bankaların evin tamamına kredi kampanyaları bulunuyor. Bu kredilerden yararlanarak konut sahibi olabilirsiniz.

Peşinatsız Ev Almak İstiyorum

Hayalinde ki evi peşinatsız almak isteyenlerin en büyük problemi konut kredisi veren bankalar tarafınca gayrimenkulün belli bir kısmı için peşinat talep edilmesidir. Bu sebeple inşaat firmalarına ve müteahhitlere başvuran birçok alan şahıs peşinatsız ev almak isterim iyi mi alabilirim sorusunu sormaktadır. Bu içeriğimiz de peşin parası olmayanlar için konutun tamamına kredi verilir mi, yüzde yüz mortgage, kredisi veren bankalar, Halkbank, Ziraat Bankası, Yapı Kredi, Vakıflar Bankası benzer şekilde Devlet bankalarının ve hususi bankaların desteklerini kaleme aldık.

Müjdeyi sona saklamadan kredi veren bankalardan bir kısmını sıralayalım!

Peşinatsız Konut Kredisi Iyi mi Alırım?

Bankalar mevzuat gereğince satın alınmak isteyen evin en fazla %80’i oranında kredi verebilirler. 100 bin lira değerinde bir konut için bankadan maksimum 80 bin lira kredi çekebilirsiniz. Kredi teamülleri hepsine kredi verilmesine engel olur. Eğer alacağınız ev 200.000 TL. değerinde ise bu kezde 40 bin lira civarında bir peşinata gerekseme duyarsınız. Bu hesaplama aşağıda ki şekilde yapılmaktadır.

Peşinatsız konut kredisi veren bankalar adlı bağlantıda evin tamamına hepsine %100 Mortgage hakkında data alabilirsiniz.

Peşinatsız Konut Kredisi Nasıl Alırım

Peşinatsız Konut Kredisi Iyi mi Alırım?

Konut Kredisi Peşinat Hesaplama

 1. Satın alacağınız eve banka tarafınca 600 TL. karşılığında eksper gönderilir.
 2. Eksper evi inceler ve çevre, konutun niteliği ve piyasa fiyatlarına nazaran bir kıymet biçer.
 3. İncelemeyi gerçekleştiren eksper evin kıymetini bankaya bildirir.
 4. Ev kredisi veren bankalar evin değerinin %75 – %80‘ i kadar kredi verebilir. Bu kıymeti ise eksper belirler.

Ev Kredisinin Tamamını Iyi mi Alırım?

Eğer asla  peşin paranız yok ise, peşinatsız ev almanın 4 değişik yöntemi var. Bu yöntemler;

 1. Evin eksper kıymetini yüksek gösterme,
 2. İkinci bir gayrimenkulü ipotek altına aldırma,
 3. %20′ lik peşinat için gerekseme kredisi kullanma,
 4. Peşinat için gerekseme kredisi çekemiyorsanız araç ipotekli gerekseme kredisi çekerek peşinatı tamamlama

İlk yöntem ile iyi bir hesaplama yapmanız gerekmektedir. Sıfır bir konut aldığınızı düşünürsek, müteahhit ile anlaştığınız evin fiyatını banka yetkilisine bildirmelisiniz. Yetkiliye elinizde ne kadar para bulunduğunu ve bu evi satın alabilmeniz için kaç para krediye ihtiyacınız bulunduğunu söylerseniz, danışman sizi ne kadarlık bir kredinin kurtaracağını ve bunun için eksperin eve kaç para kıymet biçmesi gerektirme ettiğini söyleyecektir.

Konut kredisi veren bankalar içinde hangi bankanın peşinatı olmayanlara yüksek eksper bedeli bildirdiğini, hangi eksper ile anlaşılabileceğini evi satan müteahhitten öğrenebilirsiniz. Ev sahibi sizi doğru bankaya yönlendirecektir.

Ziraat Bankası Peşinatsız Konut Kredisi Iyi mi Alınır?

Ziraat Bankası Evim Ziraatten adlı projesi ile vatandaşı ev sahibi halletmeye devam ediyor. Banka işyeri satın alma yardımıyla birlikte aşağıda belirtilen konut kredisi çeşitlerine haizdir.

 • Ziraatçi Ev Kredisi; 120 ay vadeli 6 ayda bir yada yılda bir kez ödemeli
 • Bireysel İşyeri Kredisi; Eğer dükkan, ofis ve bu tarzda bir konut satın almak isterseniz Ziraat İşyeri Satın Alma Kredisi çekebilirsiniz. Evin değerinin yüzde 75 oranında 10 yıl vadelerle yatırımınızı gerçekleştirebilirsiniz.
 • Komisyonsuz Konut Kredisi; Dosya masrafsız
 • Geçirme Konut Kredisi; Dosya harcanması alınmayan borç kapatma kredisidir.
 • İnşaat Tamamlama Kredisi; Evin %70′ i tamamlanmış ise geri kalan kısmı için bu kredi çekilebilir.
 • İlk Yıl Yalnız Faiz Ödemeli Konut Kredisi; Ödemelerin düşük olmasını sağlamak için 2 yıl süresince çekilen kredinin bir tek faiz kısmı ödenmektedir.
 • Konut Finansmanı Kapsamında İpotekli Bireysel Finansman Kredisi; Evinizi ipotek ettirin ve bireysel gerekseme kredisi çekin.
 • Ortak Konut Kredisi; Eğer aldığınız maaş çekeceğiniz kredinin taksitlerini ödemeye yetmiyor ise, anneniz, babanız, eşiniz, kardeşiniz yada diğeri yakınlarınızdan biriyle birlikte başvurun, iki maaşı gösterip peşinatsız konut kredisi çekin.
 • Yurt Dışı Yerleşiklere Konut Kredisi; Yurt haricinde yaşayanlar ve yabancılar için Türkiye’den ev alma kredisi Evin Ziraatten!
 • Kentsel Dönüşüm Kredisi; Riskli binaların tekrardan inşası, işyeri yada yeni bina satın alma, binanın güçlendirilmesi faaliyetleri için verilir.
  • Konutlarda Devlet destekli senelik %4 10 yıl vadeli,
  • İşyerlerinde ise senelik %3 devlet destekli ve 84 ay vadeli olarak verilir.

Ziraat peşinatsız kredi alabilmenin yöntemi, yukarıda anlatılan kredilerin her biri için yüksek oranda eksper değeriyle ipotek destekli peşinatsız konut kredisine bağlıdır.

PEŞİNATSIZ KONUT KREDİSİ HESAPLAMA

FAİZ ORANINA GÖRE AYLIK ÖDEME MİKTARLARI
PARA MİKTARI VADESİ AYLIK ÖDEME KREDİNİN ADI 
200.000 120 AY 2.705,42 TL Gayrimenkul konut finansı
200.000 120 AY 3.038,34 TL Dosya masrafsız
100.000 10 YIL 1.455,60 TL Çalışanlara hususi
100.000 60 AY 1.455,60 TL Emeklilere hususi
100.000 48 AY 2.841,51 TL Peşinatsız Konut Kredisi
200.000 120 ay 2.967,37 TL Borç taşıma

Halkbank Peşinatsız Ev Kredisi

Halkbank şubelerinde parası olmayanlar içinse gene yasal kanun, tüzük ve yönetmelik hükümlerine nazaran prosedürlere uygun şekilde kredi imkanı sağlanmaktadır. Sermayesiz ev almak için Halkbank’ın kategoriye uygun mortgage finansmanlarından birini seçebilirsiniz.

Hesaplı Evim Peşinatsız Konut Kredisi; İster her ay, isterseniz 3 ayda bir ödeyin. 120 ayda yüzde 1,28 faiz oranı ile aylık 955,76 TL taksitler ile kredinizi geri ödeyebilirsiniz.

Halkbank Peşinatsız Ev Kredisi

Halkbank Peşinatsız Ev Kredisi

Canım Evim Peşinatsız Ev Finansmanı; Bu kredinin aylık ödeme miktarları ve vadesi hesaplı evime nazaran daha yüksek olup, uzun vade isteyenlere 180 aya kadar verilebilmektedir. 15 yıl sürede kredi kullanabilirsiniz.

Bu destek sunar haricinde Halk Bankası tarafınca 2/B araziler için, inşaatını tamamlamak isteyenlere hususi, yeni bir dükkan yada işyeri satın almak isteyenler için, riskli evini tadilat yaptırmak, yenilemek yada yeni bir bina satın almak isteyenler için ipotekli peşinatsız ev kredileri mevcuttur. Bu sayfadan hemen başvurun!

Peşinatsız Ev Kredisi Yapı Kredi

Yapı Kredi Mortgage alacağınız evin hepsine kredi çıkartıyor. Evin tamamına kredi çekebilmek için peşinatsız ev kredisi çekme şekilleri arasından gayrimenkul ipotekli olanı tercih etmelisiniz. Yapı Kredi Bankası ikinci evinizi de ipotek gösterdiğiniz taktirde her iki evin toplam ekspertiz değerinin yüzde 80’i ne kadar peşinatsız konut kredisi vermektedir.

peşinatsız konut kredisi yapı kredi

peşinatsız konut kredisi yapı kredi

http://www.yapikredimortgage.com/kredini_sec/yuzde_yuz_mortgage.aspx

Yapı ve Kredi Bankası Peşinatsız Ev Kredisi Başvurusu İçin Lüzumlu Belgeler;

 • Her iki eve ilişik tapu fotokopileri
 • Kimlik belgesi
 • Maaş bodrosu yada gelir belgesi
  • Maaş alanlar için: Son olarak aya ilişik bordro
  • Esnaflar için; Vergi levhası ve fotokopisi
  • Emekli vatandaşlar için; Emekli maaşı cüzdanı fotokopileri
  • Kira geliri olanlar için; Tapu fotokopisi,  kira kontratı
 • İkametgah belgesi yada son 3 aylık faturalardan herhangi biri

2020 senesinde ev kredisinin tamamını iyi mi alırım diyenler için bildiğimiz şekilleri ve bankaları sizler için sıraladık. Asla paranız olmasa da alacağınız evin %20’lik kısmını yukarıda anlattığımız yöntemlerle giderebilir, kendi evinize haiz olabilirsiniz. 2020 senesinde başlatılan peşinatsız ev kampanyalarını da değerlendirebilirsiniz. Ek olarak 2020 senesinde Ziraat Bankası ve Halkbank tarafınca yüzde 0,98 faiz oranı ile konut kredisi verilmektedir. Bu kredilerden yararlanarak 2020 senesinde bir konut sahibi olabilirsiniz.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

Ziraat Bankası Yem Kredisi (HAYVAN BAŞINA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir