Orta ve Düşük Kredi Notuna Acil Para Veren Bankalar (2020)

Bankaların müşterilerini kredilendirmek adına dikkat ettikleri ilk husus şüphesiz kredi notudur. Kredi notunuz yüksek olabileceği benzer şekilde düşük ya da orta riskli de olabilir. Kredi notuna bakmayan bankalar olup olmadığı halk içinde merak edilmektedir. Acaba kredi sicili bozuk olanlara ve kredi notu 0 olanlara kredi veren bankalar var mıdır? 800 puana bankalar kredi verir mi? Ziraat Bankası, Vakıfbank benzer şekilde bankalar tarafınca kredi notu düşüklere kredi veriliyor mu? Sizler için detaylı bir araştırma yaptık. Orta halli kredi notuna haiz olanlar içeriğimizden detaylı data alarak bankalara kredi başvurusunda bulunabilir.

Orta Riskli Kredi Notu Nedir?

Bankalar ile münasebeti olmayan okurlarımız kredi notu nedir, düşük ya da orta halli kredi notları kaçtır benzer şekilde soruların cevaplarını merak ediyor. Bankaların müşterilerinin kredi başvurularını incelerken dikkat ettikleri bazı kriterler bulunuyor. Bu kriterlerin başlangıcında ise kredi notu içeriyor. Banka müşterilerinin 5 yıl bankacılık geçişleri Kredi Kayıt Bürosu adı veren bankaların da katılım elde etmiş olduğu bir sistem üstünde içeriyor. Satın alan kredi talebi ile gittiğinde 5 senelik bankacılık geçmişi önüne konuluyor. Bu sebeple bankalara gitmeden evvel kredi notuna haiz olmak gerekiyor. Kredi skoru 0 ile 1900 içinde kıymet alabiliyor. Peki bu değerler neyi ifade ediyor?

Kredi Notu Aralığı
Risk Grubu
Kredi Kullanma İhtimali 
1-699 En Riskli Oldukça Düşük
700-1099 Orta Riskli Düşük
1100-1499 Azca Riskli Gelire Bağlı
1500-1699 İyi Yüksek
1700-1900 Oldukça İyi Oldukça Yüksek

Bankalar genel olarak 1300 ve üstündeki kredi notun haiz müşterilerinin kredi verirler. Kredi notunuzun orta riskli olması durumu 700 ile 1099 içinde kredi notuna haiz olmanız anlamına gelmektedir. Orta riskteki müşterilerinin kredi taleplerini bankaların kabul etme olasılığı da oldukça düşüktür. 800 900 kredi notuna kredi veren bankalar yok değildir.

Orta Riskli Kredi Notuna Iyi mi Kredi Alınır?

Kredi notu orta halli olan yurttaşlarımızın kredi alabilmeleri için uygulayabilecekleri pek oldukça yöntem vardır. Bu şekilleri uygulayarak kredi alabilirsiniz.

 • KEFİL

Bankaların internet sayfaları üstünden eğer kredi kampanyalarını incelediyseniz, lüzumlu görülmesi durumunda kefil ya da güvence talep edilebilir şeklinde bir madde yer verilmiştir. Kredi notu orta riskli olarak kabul edilenlerden kefil göstermeleri istenecektir. Kefil kişi, borçlunun borcunu ödemediği durumda, borcu yüklenecek olan kişi olduğundan dolayı kefillerden de bazı şartları yerine getirmeleri talep edilmektedir.

Kefil

Kefil

 • Kefillerin kredi notlarının yüksek olması gerekiyor.
 • Kefil olacak kişinin evli olması durumunda kefilin eş muvafakatnamesi alması gerekiyor. Bu belgenin bankada imzalanması şarttır.
 • Kredi tutarını karşılayacak kadar gelirinin olması şarttır.
 • Minimum 6 aydır sigortalı olması gerekir.

Kefil için aranan bu şartlar bankalarda aynı olmakla birlikte, ek şart da talep edilebilir. Bazı bankalar bilhassa işyar kefil talebinde bulunmaktadır. Bankalar kefilinizi kabul etmiyor ve kredi başvurunuzu reddediyorsa acil para bulma yöntemlerini inceleyebilirsiniz.

 • TEMİNAT GÖSTERMEK

Bankaların, kredi verirken ve kredi notu, gelir benzer şekilde  şartlara dikkat etmelerinin aslolan sebebi kredinin geri ödenmesini güvence altına almaktır. Kefilin yanı sıra düşük kredi notuna haiz olan yurttaşlarımızın kredi çekmelerini kolaylaştırabilecek yöntemlerden bir tanesi de güvence göstermektir. Kredi geri ödenme riskinin azalması ve bankanın çekilen kredi tutarını geri alabilmesi ile düşük kredi notuna haiz olan kişilerin kredi başvurularının kabul edilmesi için güvence göstermek oldukça önemlidir. Güvence gösterebilmek için ise göç eder ya da taşınmaz bir mal varlığınızın olması gerekiyor. İpotek edilecek olan teminatın da şartlara uyması gerekiyor. Krediye uygun olup olmadığının sonucuna varılması ve değerleme yapılması amacı ile eksper göreve getirilecektir. Eksperin uygunluk sonucu ve verdiği fiyata nazaran bankaca güvence olarak  gösterilen mal varlığının kabul edilip edilmeyeceğine karar verilecektir. Teminatın özellikleri aşağıdaki gibidir;

teminat göstermek

Güvence göstererek de kredi alabilirsiniz.

 • Eğer güvence olarak konut gösterilecekse ve inşaat halinde ise minimum yüzde 80’lik kısmının tamamlanmış olması gerekmektedir.
 • Tapuda konut olarak geçmelidir. Kat mülkiyeti ya da kart irtifakı olmalıdır.
 • Güvence olarak gösterilecek mal varlığının sahibi kredi çekecek olan şahıs olacaktır. 
 • İpotek için evlilerden eş rızası aranır.
 • Eğer gayrimenkul ipotek edilecekse ve birden fazla kişinin üzerine kayıtlıysa hak sahiplerinin de ipoteği onaylaması gerekecektir. Bu yöntemin sağlanabilmesi için hak sahiplerinin de vekalet vermeleri ya da ipoteği onaylamak için imza atmaları gerekmektedir.
 • Güvence olarak gösterilecek olan gayrimenkulün aykırı bölümlerinin olmaması gerekmektedir.

Eğer bu şartlar sağlanmıyorsa bankalar tarafınca ipotek yapılması mümkün değildir. Bir tek borcunuzu ödemediğinizden dolayı icra takip edeni başlatılmış ise icralık olanlara kredi veren bankaları inceleyebilir ve başvurunuzu yapabilirsiniz.

 • İPOTEKLİ KREDİLER

Orta halli kredi notuna haiz olan ve yüksek tutarlarda kredi çekmek isteyen yurttaşlarımızın kredi çekebilecekleri yöntemlerden bir tanesinin güvence göstermek olduğundan söz ettik. Bankalar  müşterilerinin yüksek limitlerdeki kredi ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile ipotekli kredi kampanyaları düzenlemektedir. Düzenlenen bu kampanyalar ile haiz olduğunuz bir mal varlığı var ise ve bazı şartları taşıyorsa ipotek yaptırarak kredi alabilirsiniz.

Bankalar tarafınca düzenlenen konut, arsa, işyeri ve araç ipotekli kredi kampanyaları düzenlenmektedir. Bu kredi kampanyalarından yararlanmak için güvence olarak göstereceğiniz mal varlığının kendinize ilişik olması gerekmektedir. Ek olarak eş, çocuk, anne ya da baba benzer şekilde akrabaların mal varlıkları da rızalarının olması durumunda geçerli olmaktadır. Konut ipoteğinde gene eşin rızası aranmaktadır. Eğer bir toprak parçası ipotek olarak gösterilecek ise imarının olması gerekmektedir. Tarla tapusuna kredi veren bankaları bağlantıdan öğrenebilirsiniz.

ipotekli krediler

İpotek gösterecek bir mal varlığınız var ise ipotekli kredilerden yararlanabilirsiniz.

 • YÜKSEK GELİR

Kredi notunuz düşükse yalnız yüksek geliriniz var ise bu geliri belgeleyerek bankalardan kredi çekebilirsiniz. Kredi taksitlerini karşılayacak kadar gelirinizin olması durumunda bankalar kredi başvurunuzu kabul edebilirler. Gelirin gider tutarından daha yüksek meblağlarda olması durumunda kredinizin onaylanması da daha kolay olabilecektir. Kira benzer şekilde ek geliriniz var ise onları da belgeleyerek yüksek tutarlar talep edebilirsiniz.

800 Puana Kredi Veren Bankalar

800 puana yukarıdaki kefil, güvence ve yüksek gelir beyanı ile kredi veren banklar düzgüsel olarak ki olacaktır. Bir tek yapmanız gereksinim duyulan bir an evvel kredi notunuzu yükseltmenizdir. Bankalar kredi vermiyor ise kredi çekme yöntemleri adlı içeriğimizden data alabilirsiniz.

Aktifbank N Kolay Kredi

Düşük kredi notuna, üstelik kefilsiz olarak kredi alabileceğiniz bankaların başlangıcında Aktifbank gelmektedir. İnternet üstünden kredi başvurusu yapmanız durumunda ise herhangi bir belge talep edilmeyecektir. 2 bin TL alt limitli, 40 bin TL de üst limitli kredi çekebilirsiniz. www.nkolaykredi.com üstünden kredi başvurusu yapabilirsiniz. Sözleşme onayı için banka şubelerine dahi gitmenize gerek kalmamıştır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve 18 yaşını doldurmuş olan, istihbaratı pozitif yönde sonuçlanan banka müşterileri kredilendirilecektir.

Aktifbank N Kolay Kredi

Banka tarafınca verilecek olan kredilerin maliyet tablosu aşağıdaki gibidir

Kredi Tutarı Vade Faiz Oranı Taksit Tutarı Kredi Tahsis Tutarı Efektif Senelik Faiz Oranı
10.000 TL 12 Ay %1,89 961,23 TL 52,50 TL %,32,216
10.000 TL 24 Ay %1,89 544,90 TL 52,50 TL %31,6075
10.000 TL 36 Ay %1,89 409,41 TL 52,50 TL %31,3958
10.000 TL 48 Ay %1,89 344,05 TL 52,50 TL %31,29
10.000 TL 60 Ay %1,89 306,65 TL 52,50 TL %31,2276

Satın alan potansiyeli azca olan bankalardan daha kolay kredi çekebilirsiniz. Ek olarak;

 • İNG Bank e kredi (kefil, belge istemiyor. İnternet üstünden müracaat yapılabiliyor. 50 bin TL. kredi alabilirsiniz.)
 • CEPTETEB gerekseme kredisi (50 bin TL’ye kadar %0,89 faizle dosya harcanması olmaksızın kredi alabilirsiniz.)
 • ENPARA gerekseme kredisi (60 bin TL’ye kadar masrafsız kredi alabilirsiniz.)
 • Vakıfbank ipotekli taksitli gerekseme kredisi (taşıt, konut ve arsa  ipoteği kabul ediyor.)
 • Ziraat Bankası ipotekli finansman kredisi (Arsa, iş yeri ve konut ipoteği kabul ediyor.)
800 Puana Kredi Veren Bankalar 

800 Puana Kredi Veren Bankalar

 • Finansbank ipotekli taksitli kredi (işyeri, arsa ve konut ipoteği kabul ediyor. Bir tek ticari kredi veriyor.)
 • Akbank ipotekli gerekseme kredisi (Konut ipotekli kredi veriyor.)
 • Burgan Bank ipotekli kredi (Konut ipoteği kabul ediyor.)
 • Şekerbank sms kredi (Kredi boşluk TCKN yazın, 1953’e göndererek kredi alabilirsiniz.)
 • İş Bankası anında kredi (şubeye gitmeden 40 bin TL. kredi alabilirsiniz.)

Bir tek kredi notunuzdan ya da herhangi bir sebepten dolayı bankalar kredi vermiyorsa bağlantıya tıklayarak nakit elde etme şekilleri hakkında data alabilirsiniz.

Kredi Notumu Iyi mi Yükseltirim?

Bankalardan düşük tutarlarda da olsa bir halde kredi alabilirsiniz. Ya da değişik alternatif yollar ile finansman elde edebilirsiniz. Bir tek sizlere tavsiyemiz bir an evvel kredi notunuzu yükseltmeniz olacaktır. Kredi notunuzu yükseltmek için;

kredi notu yükseltme yöntemleri

Kredi notu yükseltme şekilleri

 1. Bankalardan borç yapılandırma kredisi alın. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafınca başlatılan kredi kampanyaları ile bankalar müşterilerine uygun faiz oranları ile kredi imkanı sunmaktadır. Bu kredilerden yararlanarak borçlarınızı kapatabilirsiniz. Böylece kredi notunuz da yükselmiş olacaktır.
 2. Borçlarınızı yapılandırdıktan sonrasında kredi kartı başvurusu yapın. Ekstrelerinizi tertipli olarak öderseniz kredi notunuz da yükselmiş olacaktır.
 3. Vadeli ya da vadesiz mevduat hesabı açın. Bankalara tertipli olarak mevduat yatırırsanız kredi notunuz terfi edecektir.
 4. Otomatik ödeme talimatı verin. Verdiğiniz otomatik ödeme talimatları da kredi notunuzun yükselmesine sebep olacaktır.
 5. Kredi çekin. Evet yanlış duymanız. Bankalar kredi çeken değil tertipli ödeme yapmayan müşterilerinin kredi notlarını düşürürler. Eğer kredi çeker ve taksitlerinizi günü gününe öderseniz bu durumda kredi notunuz da terfi edecektir.

Bu şekilleri kullanarak kredi notunuzu yükseltebileceğiniz benzer şekilde, krediye karşılık bankaya kefil ya da ipotek göstererek kredi çekebilmeniz de mümkündür. Ilk olarak kredi notu sorgulaması yapın. Eğer kredi notunuz çok da fazla fazla düşük değilse bu yöntemler ile kredi çekebilirsiniz. Fakat kredi notunuz düşükse alternatif para bulma şekilleri kullanabileceğiniz benzer şekilde borçlarınızı yapılandırarak kredi skorunuzu da artırabilirsiniz.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

Cafe Dekorasyon Örnekleri ve Fiyatları (MÜTHİŞ DİZAYN)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir