Muhtar Maaşına Kredi 2020 Devlet Destekli

Mahalle ve köy muhtarlarının da belirli tutarlarda maaşları ve özlük hakları bulunmaktadır. Muhtar maaşları kalkıyor benzer halde bir durum söz mevzusu değildir. Muhtar maaşına kredi çekilebilir mi? Muhtarlık haricinde başka bir geliri olmayan kişilerin, bankalardan kredi başvurusu yapabilirler mi? Muhtarların eşlerine maaş veriliyor mu? İşte bireysel kredi imkanı elde eden bankaların muhtarlarımız için finansman durumları ve Muhtar Kredisi 2020 ile ilgili detaylar içeriğimiz de.

Mahalle Muhtarları ve Ödemeleri

Muhtarlarımız bilinmiş olduğu suretiyle, mahalle muhtarlarına, 5147 sayılı Muhtar Ödenek ve Toplumsal Güvenlik Yasası gereğince aylık maaş ödemesi yapılmaktadır. Maaşlar damga vergisi haricinde başka bir kesintiye naturel olarak tutulmadan ödenmektedir. Muhtar Maaşları il hususi idarelerince her ayın 15’inde muhtarlarımıza memurlarda olduğu benzer halde peşin olarak ödenmektedir. Şu demek oluyor ki göreve yeni süregelen muhtar, ayın 15’inde maaşını peşin olarak almaktadır.

Muhtar Maaşlarını Asgari Tutara Eşitledik!

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN mahalle muhtarları ile yapmış olduğu görüşmede, kademeli olarak bir artış sistemi belirlediklerini ve bu sistem yardımıyla muhtarlarımızın maaşlarını asgari tutara eşitlediklerini belirtti. Bununla birlikte mahalle muhtarlarının 613 lira olan SGK primlerinin de Devlet tarafınca karşılanma durumunu da  söylemiş oldu. Şuan itibariyle muhtarlarımız asgari ücret almakta olup, bununla birlikte sigorta primleri de Devlet tarafınca karşılanmaktadır.

Muhtar Maaşına Kredi 2019 Devlet Destekli

Muhtar Maaşına Kredi 2020 Devlet Destekli

Bankalar durağan(durgun) geliri olan yurttaşlarımıza averaj olarak gelirlerinin 10 katına kadar bireysel gereksinim kredisi vermektedirler. Bu kapsamda da muhtarlarımızda gelirleri olması sebebiyle, gerek maaş bordrosuz kredi veren bankalara gerekse maaş evrakları ile diğeri bankalara başvuruda bulunabilirler. Bankalardan asgari ücret oranında maaşlarına nazaran kredi çekebilirler. Muhtarlık maaşı durağan(durgun) bir gelir ifade eder ve muhtar bu geliri ile bankadan gereksinim kredisi alabilir.

Muhtar Maaşına Konut Kredisi

Muhtarlarımız vazife süreleri seçimlere bağlı olduğundan konut kredilerinin ise vadeleri genel olarak 10 yıl üstünden hesaplanması sebebiyle, bu süre zarfında konut kredisi çekmeleri oldukça zor olsa gerek. Yalnız muhtarların emeklilik maaşları yada başka bir gelir belgeleri bulunmaları durumunda ya da, muhtarlar kendilerine ilişik bulunan diğeri bir taşınmazı ipotek göstererek konut kredisi çekebilirler. Bu durum, diğeri çalışanlarla aynıdır.

Muhtarlarımız kredi çekmek için kamu bankalarına ve bilhassa maaş aldıkları bankalara başvurmaları durumunda kredi çekmeleri daha kolay olacaktır. (Kamu Bankaları: Vakıfbank, Halkbank yada Ziraat Bankası)

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

SGK Anlaşmalı Özel Hastaneler (İstanbul-Ankara-İzmir)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir