Mikro Kredi Nasıl Alınır? Kimlere Verilir?

Mikro kredi iyi mi alınır? Kimlere veriliyor? Şartları Nedir? Hangi işleri yapmak gerekir? Aynı mahallede ikamet eden ve iş oluşturmak amacıyla bir araya toplanan 5 bayana ve ev hanımlarına çeşitli kuruluşlar tarafınca verilen küçük çaplı krediye mikro kredi adı verilmektedir. Akbank mikro kredi vermektedir. Antalya, İstanbul şeklinde illerde mikro kredi yardımıyla para kazanan pek oldukça yurttaş bulunmaktadır. Mikro kredi öğrencilere verilmez. Bu kredi yalnızca ev hanımlarına verilmektedir. Isterseniz bu kredi için gereksinim duyulan şartları, evrakları ve müracaat aşamalarını inceleyelim.

Mikro Kredi Nedir? Iyi mi Alınır?

Aslolan olarak 1976 senesinde Bangladeş’te süregelen mikro kredi yoksullukla savaşım için başlatılmış bir sistem olarak yaşamımıza giriş yapmıştır. Mikro kredi sisteminin başlamasının temel amacı yoksulluğun ve dar gelirlilerin sayısının azalmasıdır mikro kredi projesi bilhassa de hanımefendilere yönelik bir oluşturulan bir projedir. Mikro kredi sistemi fonlar ile finanse edilmektedir. {{Özel sektör}} ve devlet tarafınca fonlar ile finanse edilen mikro kredi iş oluşturmak isteyen dar gelirli hanımefendilerin iş fikrini hayata geçirmeleri için oluşturulan kredi fonlama sistemidir. Mikro kredi ile iş oluşturmak isteyen hanımefendilere para tahsis edilmektedir. Tahsis edilen para da mikro krediden yararlanan hanımefendilerin haftalık olarak paralarını geri ödemesi ile finansörlere geri kazandırılmaktadır.

Kamu yada hususi bankaların mikro kredi ile ilgili kredi yoktur. Bankaların verdiği küçük miktarlı krediler sebebiyle  ev hanımlarına mikro kredi veren bankalar denilmektedir.

Mikro Kredi Kimlere Verilir?

Mikro kredi dar gelirli ev hanımlarını kendi işlerine başlatıp aile bütçelerine katkıda bulunmalarını sağlamak için geliştirilmiş bir sistemdir. Bu sistemde hanımefendilere mikro kredi olarak verilen 100 lira ile bin lira arasındaki parayı mikro krediden alıp, 3 günlük bir eğitimden sonrasında derhal bu parayı yedi gün içinde alıp işinizi başlatabilirsiniz. Mikro kredi ile hanımefendilere kefilsiz, koşulsuz ve şartsız olarak bin liraya kadar nakit para finanse edilmektedir. Mikro kredi almak için tek gereksinim duyulan şey aynı semtte oturan 5 tane hanım dost olarak bir araya gelmeniz istenmektedir. Bir siz artı 4 hanım toplamda 5 kişi ile birlikte ekip kurarak mikro kredi finanse eden kuruluşa müracaat yaparak kefilsiz koşulsuz şartsız kredinizi alabilirsiniz.

Mikro Kredi Nedir? Kimlere Verilir?

Mikro Kredi Iyi mi Alınır?

Toplamda 5 dost hanım bir araya gelmiş olarak her biri biner liraya kadar ilk sermayeyi alabilir, parayı aldıktan sonrasında isteğe bağlı olarak isterlerse ayrı ayrı yapmak istediğiniz işleri yaparak, isterse beraber yapmak istedikleri işleri biraraya gelmiş olarak cesaretle kararlılıkla yapmaları amacıyla mikro krediden yararlanabilmeleri için lüzumlu finansman desteği sağlanmaktadır. Mikro Kredi veren Kaymakamlık hakkında data için tıklayın!

Bayanlara Mikro Kredi Desteği

Mikro krediyi almak işin en zevkli tarafıdır. Aynı semtte oturan 5 hanım biraraya gelmiş olarak mikro kredi merkezini arayarak yapmak istediğiniz işi yetkililere anlatmak suretiyle mikro kredi başvurusu yaparak ilk ana para olan 100 lira ile 1000 lira içinde ilk ana para alınabilmektedir. Mikro kredi şartları yaparken istenilen işi anlatıp mikro kredi veren kuruluşun itimatını kazanınca, şartsız koşulsuz kefilsiz olarak yalnız karşılıklı güven ile paranızı alabilirsiniz. İlk ana para derhal yedi gün içinde verilmektedir. Mikro krediye başvuran hanımefendilerin dar gelirli bulunduğunu belirtmek için bir belgeye gerekseme yoktur. Mikro kredi sisteminde esasen sistem o şekilde çalışıyor ki eve görüşmek için gelen gözetimciler hem mikro krediyi almak isteyen hanımefendileri dinliyor hem de oturulan evin durumuna bakarak kişinin dar gelirli olup olmadığını anlayarak belgesiz olarak krediyi finanse ediyorlar. Mikro kredi sistemine başvuruda bulunan hanımefendileri dinleyerek komşularından da kişinin yapmak istediği işi dinleyerek tamamen insani duygu ve gözlemler ile karşılıklı güvene dayalı bir sistem işletilmekte ve dar gelirli hanımefendilerin iş sahibi olmaları için para finansmanı sağlanmaktadır. Mikro kredi alınırken bir belge ve bir kayıt gerekmiyor. Genel olarak aynı mahallede oturan insanların yaşam koşulları beş aşağı beş yukarı birbirine benzer özellikte olduğundan aynı mahallede oturma şartı da sırf bu yüzden koyulmuştur.

Aynı semt ve mahallede oturan 5 hanımefendi dost bir araya geliyorsunuz mikro krediden para almak için hazırsınız fakat ne zaman hazırsınız dar gelirliyseniz, bu sebeple dar gelirli hanımefendilere öncelik veriliyor, ikinci olarak da yapmak istediğiniz bir iş var ise mikro krediden kolaylıkla yararlanabiliyorsunuz. Mikro Kredi Iyi mi Alınır? Genel Müdürlüğü İletişim Bilgileri

Ev Hanımlarına Mikro Kredi Şartları Nedir?

Mikro krediden ilk ana para parasını alarak iş kuran yoksul hanımefendilerin sayısı her geçen gün artış göstermektedir. Mikro krediden para alıp iş kuran bir fazlaca hanım kazanılmış olduğu para ile evini geçindirmeye başlamışlardır. Dolayısıyla sistem sorunsuz bir halde işlemekte ve yoksul hanımefendilere iş kazandırmaktadır. Yoksul bayanlar mikro kredi ile ne tür işler kurmaktadır? Ilk olarak hanımefendilerin el yatkınlıklarının özetlemek gerekirse bir becerisinin olması lazımdır. Beceri diyince derhal dolma yapmak, ütü yapmak ilk akla geliyor. Hanımefendilerin el becerileri yalnız bunlar ile kısıtlı değil o denli oldukça iş başlatıyorlar ki bu bayanlar bunlardan bazılarına örnek vermek gerekirse; örneğin yoksul bayanlar mikro krediden ilk paralarını alarak terzilik yapıyorlar, manav açıyorlar, bisiklet dükkanı, tuhafiye, lokanta, boyacılık, inek bakıcılığı, halı dokuma şeklinde türlü türlü işleri yapmaktadırlar.

Ev Hanımlarına Mikro Kredi Şartları Nelerdir?

Ev Hanımlarına Mikro Kredi Şartları Nedir?

Bayanlar Mikro kredi ürünleri elden ödenen 1.000-3000 TL. ücretten ibarettir.

Mikro kredi telefon kampanyası ise daha ilkin başlatılan bir tek nerede ise devam etmeyen bir kampanyadır.

Mikro kredi ile iş yaparken birazcık değişik ve yaratıcı iş fikirlerini hayata geçirmek lazım, yalnız ben yiyecek yaparım, elimde yalnız dikiş gelir nakış gelir demek yerine değişik iş kollarında işyeri açmak gerekiyor. Mikro kredi alan kadınlarımızın yapmış olduğu işlerin çerçevesi hakikaten oldukça büyük, hanımlarımız mikro kredi alarak tatlıcılıktan, iç çamaşır satışına kadar bu yelpazede iş kollarını yapabilmektedirler.

Mikro Kredi Nereden Alınır?

  • KADEV; Bekar Sokak No.17 Beyoğlu-İstanbul TEL: 0212 292 26 72
  • Türkiye grameen mikro finans programı; Kaptan paşa Sokak No: 29/5 Gaziosmanpaşa ANKARA Telefon:  Numarası 0312 436 90 90
  • İsrafı Önleme Vakıfları: Büyükesat Mahallesi, Kaptanpaşa Sk., 06700 Çankaya/Ankara Tel: 03124369090

Mikro Kredi Iyi mi Geri Ödenir?

Mikro kredi alan bayanlar birbirlerine destek olmaktadırlar. Birbirlerine alan şahıs olarak kendi aralarında birbirlerine destek olarak işlerini yürütüyorlar. Mikro kredi alan bayanlar birbirlerinden alışveriş yapma imkanı sunarak birbirlerine destek olma imkanı da sunmaktadır.

Mikro kredi de ilk aşamada hanımefendilere 100 lira ile 1000 lira içinde işinizi kurmanız için ilk para verilmektedir. Mikro kredi veren kuruluş paranın geri ödemesini ise her 100 lira için haftalık olarak iki buçuk lira istemektedir. Özetlemek gerekirse verilen her 100 lira için geri ödeme olarak haftalık 2.5 lira evinize gelip eğitim edilme yöntemiyle geri ödenmektedir. Eğer 1000 lira alındıysa bu durumda 25 lira haftalık olarak alınmaktadır. Mikro krediyi geri ödeyemezseniz ne olur? Mikro krediyi bir çok vakit geri ödeyemeyen olmamaktadır.

Bayanlar kulübü sitesinden mikro kredi ile ilgili birçok paylaşım bulabilirsiniz. Yüzde yüze yakın çoğumuz geri ödemeleri kolaylıkla yapabilmektedir. Zira ilk başta verilen 3 günlük eğitim, içtenlik, kararlılık, talep, cesaret tamamı birleştiği zaman 5 hanımla birlikte oluşturduğu hem cesaret hem kararlılık ile mikro kredinin de yardımlarıyla bu sistemde ger ödemeler yüzde yüze yakın bir başarı ile devam etmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

Konut Kredisi Yapılandırma Müjdesi Geldi – Son Dakika

Daha ilkin yüksek faiz oranları ile konut kredisi kullanmış oldukca sayıda vatandaşın heyecanla beklediği Konut …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir