Merkez Bankası’ndan Kredilere Döviz Ayarı

Merkez Bankası'ndan Kredilere Döviz Ayarı

Merkez Bankası’ndan kredilere döviz ayarı geldi. Döviz kredileri Türk Lirası cinsinden yapılandırıldığında o tarihteki Merkez Bankası kuru esas alınacak ülkemiz genelinde etkinlik gösteren Kredi Güvence Kurumlarına sağlanan gömü desteğiyle ilgili yeni değişimler kararname ile bu sabah Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Kredi Güvence Kurumlarına sağlanan gömü desteğine ilişkin kararda değişim yapılmasına dair karar bu sabah Resmi Gazete’de yayımlandı. Piyasaya sürülen yeni kararname ile Kredi Güvence Kurumlarına sağlanan gömü desteğiyle ilgili mühim düzenlemeler yapılmış oldu. Alınan bu kadar dövizle kredi kullanan tüm şahıs ve kurumları da ilgilendiriyor.

Bakanlar Kurulu Sonucu Yürürlüğe Girdi

Resmi Gazete’de gösterilen Bakanlar Kurulu Sonucu ile yürürlüğe konulmuş olan Kredi Güvence Kurumlarına sağlanan gömü desteği kararının dördüncü maddesinin birinci fıkrasının b bendinin dördüncü ve dokuzuncu alt bentleri değiştirilmiş, aynı bende on beşinci alt bend ilave eklendi.
Eklenen yeni madde kapsamında Döviz cinsinden ve dövize endeksli kredilerin Türk Lirası (TL) cinsinden yapılandırılması halinde, yapılandırma tarihindeki Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) döviz alış kuru esas alınacak.

ilginizi çekebilir

Anadolu Bank Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak, Nereye Başvurulur?

Anadolu Bank personel alımı, bankanın her yıl belirli aralıklarla açmış olduğu ve genişleyen yapısını daha …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir