Memurlara Faizsiz Kredi ve Kamu Personeli Kampanyaları

Bankalar tarafınca memurlara, emeklilere, {{özel sektör}} çalışanlarına, esnaflara, ziraat işçilerine bakılırsa birçok kredi paketi oluşturulmuştur. Bir tek devlet memurlarına, polise özetlemek gerekirse kamu çalışanlarına hususi faizsiz gerekseme kredisi bulunmamaktadır. Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası benzer şekilde bankaların kamu çalışanlarına hususi verdiği krediler bulunmaktadır. Bir tek söylediğimiz benzer şekilde bu krediler faizsiz değil düşük faizli olmaktadır. İçeriğin devamında sizlere memura verilen krediler hakkında bilgiler vereceğiz.

Memura Faizsiz Kredi

657 sayılı kanun hükmüne organik olarak olarak çalışan Devlet memurlarına ve tüm kamu personellerine bazı bankalar tarafınca faizsiz, düşük faizli, ertelemeli ve uzun vadeli kredi kampanyaları düzenlenmektedir. Öğretmen, Asker, Doktor, Polis, İnfaz ve Koruma Memuru, İşçi, Yazman, Yazman, Temizlik Görevlisi, Teknisyenlerin yararlanabildiği bu kampanyalara genel olarak kamu personeli kredisi adı verilmektedir. Ziraat Bankası Çiftçilere, Halk Bankası Esnafa destek verdiği benzer şekilde, bazı bankalar da memurlara hususi avantaj paketleri düzenlerler. Hatta kimi süre bu paketler yardımıyla faizsiz kredi olanağına kavuşmak mümkündür.

Memura Faizsiz Kredi 

Memura Faizsiz Kredi

Devlet Memurlarına Faizsiz Kredi Hangi Bankalar Veriyor?

Nerede ise birçok bankadan Devlet memurları için faizsiz kredi almanın en kolay yolu, kredili mevduat hesaplarıdır. Bu hesaplarda bulunan düşük meblağlı paralar, sıfır faizli olarak çekilebilir. Bir tek bunların dezavantajları bireysel krediler benzer şekilde 48 ay değil, 12 ay ödemeli olmalarıdır. Bunun haricinde yalnız ve yalnız bilhassa Ziraat, Vakıf, Halkbank benzer şekilde kamusal bankaların kampanyaları beklemek gerekir. Bilhassa Vakıfbank memurlara;

 • Konut ve işyeri satın alma,
 • Sıfır kilometre yada ikinci el otomobil alımı,
 • Eğitim, Esenlik, Dinlence, Balayı benzer şekilde bireysel harcamaların finansmanı için,

En uygun işyar kredisi vermektedir. Devlet memurlarına hususi bir araç finansman kampanyası düzenlenmiş, vadeler azami faizler minimum seviyeye indirilmiştir.

 Memurlara faizsiz otomobil kredisi kampanyalarını inceleyerek, hayalinizde ki otomobil modelini seçebilirsiniz.

Halk Bankası Sıfır Faizli Kredi

Halkbank, memurlar haricinde tüm vatandaşa 3 değişik proje programı ile halen faizsiz kredi vermeye sürdürmektedir. Bir tek bu destek girişimci esnafı ilgilendirdiğinden memurlar bu desteği yalnız eşlerinin yada yakınlarının üzerine çekebilirler. Şu sebeple bilinmiş olduğu suretiyle 657 sayılı DMK’da bu hususta yasak getirilmiştir.  Bu yasak aşağıda yazılı olan kanun maddesi ile anlatılır.

657 sayılı Kanunun 28. maddesinde ; “Memurlar Türk Tecim Kanununa bakılırsa(Tacir) yada (Esnaf) sayılmalarını  gerektirecek bir faaliyette bulunamaz, tecim ve sanayi müesseselerinde vazife alamaz, ticari mümessil yada ticari vekil yada kollektif sirketlerde ortak yada komandit sirkette komandite ortak olamazlar.”

Bir tek eşinin yada yakınının üzerine işyeri açan, girişimci teşvik belgesi alıp, KOSGEB’e başvuran yüzlerce işyar bulunmaktadır. Memurun eşinin esnaf olması ise yalnız eş yardımından faydalanmasını engellemektedir.

Kamu Personeline Hususi Krediler

Ziraat Bankası

Ziraat ise ÇKS Belgesi bulunan ve bu işi meslek edinmiş çiftçilerimize düşük faiz pozitif yanları sunarak finansman sağlamaktadır. Memurun ziraatçi olması ise, ticari faaliyette bulunmasını ortaya koyuyor ise, yukarıda ki fıkra itibariyle gene yasaktır. Bu yüzden faizsiz tarımsal memur kredisi çekmek isteyenler, gene bu desteği yakınlarının üzerine almaktadırlar. En düşük kredileri müşterilerine sunan Ziraat Bankası’ ndan kredinizi alabilirsiniz.

Denizbank Sıfır Faizli Işyar Kredisi

Denizbank tarafınca 2020 senesinde kamu çalışanlarına kredi verilmeye devam edecektir. Kredinin faiz oranı yüzde 1,75 olarak belirlenmiştir. 60 aya varan vadeler ile kredi çekebilirsiniz. Kredi başvurusunda bulunmak için tıklayınız.

Kredi Tutarı (TL) Vade (ay) Aylık Faiz Oranı (%) Aylık Taksit Tutarı (TL) Kredi Tahsis Tutarı (TL) Sigorta ve Vergi Dahil Ücretler Toplamı  (TL) Aylık Toplam Maliyet Oranı (%) Senelik Toplam Maliyet Oranı (%)
10.000 12 1,75 951,41 50,00 130,70 2,4690 29,6283
10.000 24 1,75 534,72 50,00 184,60 2,4193 29,0312
10.000 36 1,75 398,66 50,00 237,93 2,4020 28,8237

Kamu Personeline Faizsiz Konut Kredileri

Bazı bankalar tarafınca kamu çalışanlarına hususi olarak sunulan konut kredileri bulunmaktadır. Bu kredilerden yararlanabilirsiniz. 2020 senesinde Halkbank ve Ziraat Bankası tarafınca yüzde 0,99 faiz oranı ile kredi verilecektir. Bu konut kredisinden yararlanmak isteyenlerin anlaşmalı olunan inşaat firmalarından konut alımlarını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Devlet memurlarına banka kredileri

Kamu Personeline Hususi Finansman İmkanları

 1. Polislere hususi finansman,
 2. Öğretmenler gününe kampanya,
 3. Askeri personele avantaj
 4. Doktor ve sağlık çalışanlarına fırsat,
 5. Hakkaniyet personeline uygun finansman,

En oldukca düzenlenen işyar kampanyaları içinde yer almıştır. Yeni evlenen ve yuva kuran kamu personeline ise memurlara faizsiz evlilik kredisi adı altında nikah, balayı, dinlence benzer şekilde harcamalarına finans sağlanmaktadır.

Memurlara kredi veren diğeri bankala bankalar;

 1. Akbank,
 2. INGBank
 3. İş Bankası,
 4. Yapı ve Kredi Bankası,
 5. Güvence Bankası,
 6. Türkiye Ekonomi Bankası,
 7. Vakıflar bankası,
 8. HSBC

Müracaat için lüzumlu evraklar ve belgeler;

 1. Kamu çalışanı bulunduğunu gösteren kimlik kartı,
 2. Maaş bordrosu (eğer maaş bankası ise bodro istenmez)
 3. Halen fiilen görevde bulunduğunu gösterir, kamu kurumundan alınacak yazı.

Kamu çalışanlarına hususi verilen kredilere müracaat yaparak ihtiyacınız olan şeyleri kısa sürede giderebilirsiniz.

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

ilginizi çekebilir

Konut Kredisi Yapılandırma Müjdesi Geldi – Son Dakika

Daha ilkin yüksek faiz oranları ile konut kredisi kullanmış oldukca sayıda vatandaşın heyecanla beklediği Konut …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir