Mahkumlar Kredi Çekebilir mi? (Denetime Çıkan veya Açık CİK)

Vatanımızda bulunan kamu ve hususi kuruluşlu bankalar krediye gerekseme duyan yurttaşlarımızın yanında olarak dönem dönem düzenlemiş oldukları avantajlı kredi imkanları ile bir çoğumuzun yarasına merhem olmaktadır. Fakat bir fazlaca banka kredi talebinde bulunan yurttaşlarımızın belli başlı şartlara uyum sağlıyor olması gerektirme ettiğini öne sürmektedir ve bankaların şartlarına uyum elde eden yurttaşlarımız ise talep etmiş oldukları kredilerden yararlanabilmektedir. Tüm bu açıklamaların arkasından sizler ile bugün Mahkumlar kredi çekebilir mi? adlı başlığı inceleyerek bilgiler vermeye devam edeceğiz.

Hükümlü Tutuklu Kısıtlaması

Son zamanlarda dikkatleri çeken konuların başlangıcında yerini alan mahkum kredileri hakkında toplamış olduğumuz bilgiler dahilinde bir fazlaca yargı giymiş olan vatandaşımızın tahliyesinden sonrasında kredi çekme imkanlarının olduğu doğrudur. Bu mevzu kafaları birazcık karıştırmış olsa da son meydana getirilen kanuni düzenlemelerin arkasından yargı giymiş olan yurttaşlarımızın da kredi imkanlarından yararlanması mümkün olacaktır.

Mahkumlar Kredi Çekebilir mi

Mahkumlar Kredi Çekebilir mi

Bir çoğumuz mahkumlara ön yargı ile yaklaşarak onlar hakkında kati ve kati karar vermişizdir. Bu sebeple de eski hükümlü yada yargı giymiş ve tahliye edilmiş olan yurttaşlarımızın iş bulması fazlaca zor olduğundan ve hiçbir gelire haiz olmadıklarından dolayı mağdur durumda kalmış olmaları göz önünde bulundurularak devlet bu mevzu hakkında bir düzenleme yapmış ve iş oluşturmak isteyen mahkumlara yada eski hükümlülere kredi çekme hakkı tanımıştır. İşkur eski hükümlü hibe desteği projesi hakkında detaylı data edinerek siz  de bu uygulamadan yararlanabilirsiniz.

Denetimdeki Hükümlü Kredisi Nedir?

Başbakanlık tarafınca düzenlenmiş olan Toplumsal riski azaltma projesi adı altında yürürlüğe girmiş olan mahkum kredisi bir diğeri adı ise hükümlü kredisi olan ve bankaların iş oluşturmak isteyen mahkumlara vermiş olduğu kredi yardımıyla fazlaca sayıda eski hükümlü kendi iş yerini kurarak geçimlerini sağlayacaklardır. Bu kredi türünden yararlanmak isteyen hükümlülerin Başbakanlığın toplumsal riski azaltma projesine müracaat yapmaları gerekmektedir. Kredi başvurusu yapmadan ilkin iyi bir iş planı çıkararak lüzumlu olan tüm bilgileri not almanızda yarar görüyoruz. Bu sayede maliyetini net bir halde hesaplayabilir ve lüzumlu olan sermayeyi ortaya çıkartabilirsiniz. Mahkum kredisinden yararlanmak isteyenlerin uyması gereksinim duyulan şarlar aşağıdaki başlığımızda yer alacaktır.

Srap Kredisi Müracaat Şartları Nedir?

Srap kredisi bir diğeri adı ile mahkum kredisi çekmek isteyen yurttaşlarımızın uyması gereksinim duyulan belli başlı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlara uyum elde eden hükümlüler talep etmiş oldukları kredi imkanlarından yararlanabilecek ve kendi iş yerlerini kurabileceklerdir. Peki hükümlülerden istenen bu şartlar nedir?

  • 1990 modelin üstünde bir taşıta haiz olmamanız gerekmektedir.
  • Üzerinize kayıtlı herhangi bir menkul yada gayrimenkule haiz olmamanız gerekmektedir.
  • Ustalık belgesine haiz olmanız gerekmektedir.
  • Bağ-kur, SGK yada Emekli Sandığından sigortalı olmamanız gerekmektedir.
Srap kredisi başvuru şartları nelerdir?

Srap kredisi müracaat şartları nedir?

Yukarıda saymış olduğumuz maddelere uyum sağlıyorsanız eğer Srap projesinden yararlanmanız mümkün olacaktır.

Mahkum Kredisinin İşleyişi Nasıldır?

Toplumsal riski azaltma projesi ile imzalanan mahkum kredilerininde diğeri krediler şeklinde belirli bir işleyişi bulunmaktadır. Bu kredi türünün işleyişi şu yönde olmaktadır. Srap kredisini çeken hükümlü krediyi çekmiş olduğu tarihten iki yıl sonrasında geri ödeme halletmeye başlayacaktır. Bankalar bu kredi türü için 8 yıl vade imkanı sunmaktadır. Banka tarafınca onaylanan kredi tutarı size nakit olarak verilmemektedir. Kredi aşamasında hazırlamış olduğunuz iş projesinde yer edinen ve iş yerinizde kullanılması lüzumlu olan makine ve teçhizatların alınarak size verilmesi ile kredi talebiniz yerine getirilmiş olmaktadır.

Bayağı vatandaşların yaşantılarını düzene koymak adına verilen krediler ve affetme destekleri hayatlarını devam ettirmeleri adına hükümlülere de sağlanmaktadır.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

Maske Cezasına Nasıl İtiraz Edilir? Başvuru Makamı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir