Kuveyt Türk Konut ve Araç Finansmanı Kar Oranları

Kuveyt Türk Konut ve Araç Finansmanı Kar Oranları

Bankalardan kredi faiz oranlarına ilişkin indirim haberleri gelmeye devam ederken, katılım bankalarından da kar oranlarının aşağı çekildiğine dair haberler gelmeye devam ediyor. Faizsiz bankacılığın öncülerinden olan Kuveyt Türk Konut ve Vasıta Finansmanı kar oranları da indirildi.

Kuveyt Türk Konut ve Vasıta Finansmanı Kar Oranları

Vatanımızda etkinlik gösteren katılım bankalarının öncülerinden olan Kuveyt Türk Katılım Bankası da kar oranlarında yeni indirimlere giderek daha uygun finansman seçenekleri sunacağını duyurdu. Kuveyt Türk, konut finansmanında kâr % 1,14 ’e, vasıta finansmanını ise % 1,24 ’e indirdiğini deklare etti. Kuveyt Türk Katılım Bankası, ek olarak kurumsal ve ticari firmalar ile KOBİ ’lere yönelik TL finansmanında ise tüm vadelerdeki finansman oranlarında 250 baz puanlık indirime gidildiğini duyurdu.

 

Kuveyt Türk, bugün yapmış olduğu bir izahat ile finansman oranlarında değişikliğe gittiğini duyurdu. Banka, vasıta ve konut finansmanlarındaki kâr oranlarını düşürdüğünü belirtti. Açıklamada ek olarak işletmelere yönelik olarak da her vade diliminde indirim gerçekleştirildiği açıklandı. Kuveyt Türk Katılım Bankası tarafınca mevzuya ilişkin meydana getirilen açıklamaya bakılırsa, tüm vade seçeneklerinde konut finansmanı kâr oranı % 1,14 ’e, vasıta finansmanı kâr oranın ise % 1,24 ’e düşürüldü.

Kuveyt Türk Konut ve Araç Finansmanı Kar Oranları

Kuveyt Türk müşterilerinin sigorta ürünlerini kullanmaları halinde ise konut finansmanında % 1,11, vasıta finansmanında ise % 1,21’ e kadar düşürülüyor.  Kuveyt Türk, vasıta finansmanında 60 aya varan ve konut finansmanında ise 120 aya varan vade seçenekleri sunuyor. Kuveyt Türk, kurumsal ve ticari firmalar ile KOBİ ’lere yönelik TL finansmanlarında ise tüm vadelerdeki finansman oranlarında 250 baz puanlık indirim gerçekleştirdiğini de deklare etti.

ilginizi çekebilir

Yeni Destek Paketi ile Kamu Bankaları 100 Bin TL Kredi Verecek

Yeni Destek Paketi ile kamu bankaları 100 bin TL kredi verecek.. Kamu bankaları, KOBİ ‘lere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir