Kullanıcı Bulunamadı Hatası ve Basit Çözüm Yöntemi

Tamamımız minimum 1 toplumsal medya uygulaması ile karşılaşıyoruz. Bu uygulamalar her ne kadar görkemli olarak düzenlenmişse de gene de bazı problemler ile karşılaşabiliyoruz. Bilhassa feysbuk, twitter ve instagram üstünde sıkça rastladığımız hata kullanıcı bulunamadı hatasıdır. Peki bu hata ne anlama geliyor? Bu şekilde bir hata ile karşılaştığımızda neler yapmalıyız? Çözüm yolları nedir? Sizler için araştırdık.

Kullanıcı Bulunamadı Hatası

  • Kullanıcı sizi engellemiş olabilir. Bundan dolayı kullanıcı adını yazıp arattığınızda hata verecektir. Bu şekilde bir hata ile karşılaştıysanız kişiyi adı ile arasanız dahi bulmanız mümkün olmayacaktır. Kullanıcı tarafınca engellenmiş olup olmadığınızı değişik bir hesaptan aratarak bulmak mümkündür.
  • Kişi hesabını dondurmuş olabilir. Hata ile karşılaşılmasının sebebi hesabın geçici olarak kullanıma kapatılması sebebi ile de olmuş olabilir. Toplumsal medya uygulamalarında hesap dondurma seçeneği mevcuttur. Hesabı tamamen silmek istemeyerek bir süre herhangi bir sebepten dolayı kullanıma ara vermek isteyenlerin çoğunlukla başvurduğu bir yöntemdir. Bu durumda hesabınız eylemsiz olarak kalmaz. Doğrusu hiçbir kullanıcı tarafınca profiliniz görünmez. Etken hale getirene kadar da ara çubuğuna ne kullanıcı adınızı, ne isminizi, ne e-postanızı ne de cep telefonunuzu yazan birinin sizi bulması mümkün değildir.
kullanıcı-hatası

Uygulama hatalarından biri de kullanıcı bulunamadı hatasıdır.

  • Kişi kullanıcı adını değiştirmiş olabilir. Eğer arama bölümünde kişinin kullanıcı adını yazarak o kişiyi bulmaya çalışıyorsanız ve kullanıcı adı değişikliği yapmış ise bulmanız mümkün olmayacaktır. Bu şekilde bir durumda kişinin adı ve soyadını yazarak arama yapabilirsiniz. Ek olarak bazı kullanıcılar sitelere kayıt olurken cep telefonu numaralarını yazmakta ve bunu ayarlar bölümünden her insana açık yapmaktadır. Bu şekilde bir durumda eğer arattığınız kullanıcının cep telefonu numarasını biliyor iseniz o kişiyi de bulmanız o aşama kolay olacaktır. Ek olarak bu siteler kayıt aşamasında lüzumlu bilgiler olarak sizden e-postanızı yazmanızı da isteyebilirler. Bu hata ile karşılaşanların o kişiyi bulmaları için yapmaları gereksinim duyulan arama çubuğuna e-posta adreslerini yazmak olmalıdır.
  • Tüm bu bahsettiklerimiz haricinde gene de o kişiye ulaşmanız mümkün değilse muhtemelen kişi hesabını silmiştir. Açtıkları hesaplarını kullanmak istemeyen ve tamamen ortadan kaldırmak isteyenler için uygulamalarda hesap sil seçenekleri de mevcuttur. Bu şekilleri kullanarak hesabını silmiş birini aradığınız taktirde hesabına ulaşmanız mümkün değildir. Zira geçmişte paylaşmış olduğu herşey de silinmiş olacaktır.

Şimdi uygulamalarda karşınıza çıkabilecek söz mevzusu hatalardan ve çözüm yollarından bahsedeceğiz. Peki size bir sual. Android uygulamalardan para elde edebileceğinizi biliyor musunuz? Para kazandıran uygulamalar hakkında data almak için tıklayınız.

Takipçi hilesi

Takipçi hilesi

Twitter “Üzgünüz Bu şekilde Bir Sayfa Yok” Hatası

Twitter kullanıcı bulunamadı hatası yerine üyelerine “Üzgünüz! Bu şekilde bir sayfa yok.” şeklinde bir ileti vermektedir. Twitter bir paylaşım platformudur. Daha ilkin 140 karakter olması dolayısı ile insanların yazabilecekleri şeyler kısıtlıydı. Bir tek karakter sayısının artırılması ise daha etken bir platform haline geldi. 2020 yılı itibari ile twitter artık gündemi bile etkileyebilecek güçte. Twitter’ de her gün belirlenen hastag’ ler vardır. Bu hastagler başlık manasına gelmektedir. Kullanıcılar gönderilerini bu başlıklara ilave ederek profillerinde paylaşmaktadır. Bu hastag’ lerin belirli bir sayıya gelmiş olarak listede en üste çıkması durumuna ise trend topic denilmektedir. TT olabilmek için aynı başlıktan minimum 500 tweet atmanız gerekmektedir. Bu sayı yalnız kullanıcı hesapları için tt olmak manasına gelir. Türkiye genelinde trend topic olmak için ise 600 değişik kullanıcı tarafınca başlığınızın kullanılarak tweet atılması gerekiyor.

Bu platforma kayıt olurken her insanoğlunun girmesi gereksinim duyulan bir kullanıcı adı ve İD’ si vardır. Identification kelimesi kullanıcı anlama gelir. Doğrusu sistemin sizi tanıyabilmesi için bir kimlik belirliyorsunuz. Bu kişiye hususi oluyor. Almak istediğiniz id ile bir başkası daha ilkin hesap açtıysa ne yazık ki aynı adı alamıyorsunuz. Kullanıcı adı değişirken İD’ nin değişmesi mümkün olmamaktadır. Doğrusu siz aratmak istediğiniz kişiyi www.twitter.com/eski kullanıcı adı şeklinde bulmaya çalışırsanız muhtemelen bu hata ile karşı karşıya gelirsiniz.  Ya da biri sizin hesabınızı yakalamış olsun. Muhtemelen sizin hesabı bulmanızı istemeyeceği için kullanıcı adını değiştirecektir. Bir tek İD’ nizi yazarak hesaba ulaşabilirsiniz. Reklam videosu izleyerek para kazanabilirsiniz.

twitter-hata

Twitter hatası

Twitter üstünde hesabı askıya alma, hesabı dondurma ve gene etken hale getirme ve hesap silme benzer şekilde özellikler vardır. Eğer kullanıcı bulunamadı hatası ile karşılaşıyorsanız muhtemelen  o hesap sizi engellemiştir. Ek olarak hesabını askıya almış, dondurmuş ya da tamamen silmiş de olabilir.

Belirtmemiz gereksinim duyulan bir şey var ki, o da kendi hesabınız için de aynı hatayı alma ihtimalinizdir. Bu durum hesabınızın kitlendiğini gösterir. Daha ilkin hesaba rahat bir halde giriş yapabilirken aşağıda belirtilen sebeplerden dolayı kullanıcı bulunamadı hatası ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Ürkü yapmayın! Hesabınız kitlendiyse ve bilgisayar üstünden twitter’a giriş yapıyorsanız yapmanız gereksinim duyulan ilk şey virüs taraması yapmaktır.

  • Takipçi sayınızı çoğaltmak adına sizin izniniz haricinde tweet atan bir program yüklediyseniz
  • Bot yazılımlarla takipçi sayınızı çoğaltmak istediyseniz
  • Piyasada bulunan ve android marketlerden rahatça edinebileceğiniz takipçi artıran uygulamalar yüklediyseniz bunun anlaşılması üzerine site tarafınca hesabınız kitlenmektedir. Bir tek hesap kitlendiyse gene etken hale gelmesi için birazcık zaman geçmesi gerekiyor. Para kazandıran mobil uygulamaları indirmek için tıklayınız.

İnstagram “Kullanıcı Bulunamadı” Hatası

İnstagram fotoğraf paylaşmak için düşünülmüş bir uygulamadır. Burada da twitter’ da olduğu benzer şekilde etiketler vardır. Bu etiketler yardımı ile daha oldukça kişiye ulaşmanız mümkündür. Takip durumu bu uygulamada da söz mevzusudur. Uygulamaya kayıt olmak için bir kullanıcı adı ve parola belirlemeniz gerekiyor. Belirlemek istediğiniz kullanıcı adını değişik bir kişi kullanıyorsa aynı adı alamazsınız. Doğrusu kullanıcı adları kişilerin kendilerine özgü oluyor. Eğer bu adlar ile bir kullanıcı bulmak istiyor ve bir hata ile karşılaşıyorsanız;

Bu kişi sizi engellemiş olabilir. Engellendiğiniz kullananların profillerini hiçbir şekilde göremezsiniz. Bu durumu algılamak için Instagram kullanıcısı olan değişik birinin hesabı üstünden bu kişinin kullanıcı adını yazarak aratmanız gerekmektedir.

Kişi hesabını dondurmuş olabilir. İnstagram üstünde de dondurma özelliği bulunmaktadır. Kişiler bu özellik yardımıyla uygulamayı kullanmaya bir süre ara verebilirler. Eğer aradığınız kişi hesabını eylemsiz hale getirmişse kullanıcı adını yazdığınızda bu kişiye ulaşmanız mümkün olmayacak ve kullanıcı bulunamadı hatası ile karşı karşıya kalacaksınız.

instagram-kullanıcı-bulunamadı

İnstagram kullanıcı bulunamadı hatası

Hesabı tamamen silmek de aynı hata ile karşılaşmanıza sebep olacaktır. Hesabın silinmesi demek profilinizdeki tüm içeriklerin de yok olması anlamına gelir. Bu sebeple arattığınız kişi bulunamayacağı için kullanıcı hatası alırsınız.

Eğer kullanıcı adı ve şifreniz ile hesabınıza giriş yapmak istiyor ve bu hatayı alıyorsanız sebebi tıpkı twitter’ daki benzer şekilde olabilir. Doğrusu sektörde kullanılan terimler ile ifade edecek olursak takipçi kasıyorsanız instagram hesabınıza kısıt getirecek ve girmenizi engelleyecektir. Hesabınızın etken hale gelmesi için birazcık beklemeniz gerekiyor.

Feysbuk “Kullanıcı Adı Bulunamadı” Hatası

Yukarıda bahsettiğimiz hataların benzerleri Facebook‘ ta da görülmektedir. Kimi vakit arattığımız kişiler ile ilgili kullanıcı adı bulunamadı şeklinde hatalarla karşılaşabiliriz. Bunun sebebi kişinin hesabını dondurması, tamamen silmesi ya da sizi engellemesidir. Eğer 1 saat içinde çok çok fazla kişi eklemesi yapmış olursanız Feysbuk sitesi tarafınca hesabınız kilitlenir. Bu durumda birkaç saat beklemek durumundasınız. Hesabınız kitlendiyse kendi hesabınıza giriş yaptığınızda da aynı hata ile karşı karşıya gelirsiniz.

facebook-hata

Feysbuk’ a giriş yapmak istediğinizde aradığınız kullanıcı adı bulunamadı şeklinde bir hata ile karşılaşabilirsiniz.

Hataların Çözümü

Ilk olarak herhangi bir toplumsal medya sitesinde bu şekil bir hata ile karşılaştıysanız arama yaptığınız kişinin sizi engellemediğinden güvenli olun. Değişik bir kullanıcıdan bu duruma bakabilirsiniz. Kendi hesabınız ile ilgili bir mesele var ise telefon numaranız ile giriş hayata geçirmeye çalışın. Kişinin kullanıcı adını değiştirmesi ihtimalini de göz önünde bulundurarak e-posta adresi ya da cep telefonu numarası ile arama yapın. Eğer kullanıcı gene bulunamıyorsa hesabını dondurmuş ya da tamamen silmiş olabilir. Bot yazılımlar sebebi ile hesabınız kilitlendiyse, açılması için bir süre beklemeniz gerekiyor. Bir tek web üstünden kitlenen hesap iyi mi açılır şeklinde bir arama yaparak da hesabı etken hale getirmek için birkaç uygulama bulabilir, bu biçim şeyleri indirip cihazınıza yükleyerek hesabınızı kurtarmaya çalışabilirsiniz.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

Cafe Dekorasyon Örnekleri ve Fiyatları (MÜTHİŞ DİZAYN)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir