Kredi Kartından Provizyon Alınamadı Hatası Kolay Çözümü

Kredi kartları günümüzde çok sık kullandığımız bankacılık ürünlerinden bir tanesidir. Çoğu zaman nakit kullanmak yerine kredi kartı kullanmayı tercih ederiz. Hem alış verişlerimizde hem de nakit kullanımlarımızda kredi kartları çok avantajlı seçenekler bizlere sunmaktadır. Kredi kartları amacına uygun olarak kullanıldığında ve bütçenizi kontrol altına alarak kullandığınızda size her yönden fayda sağlayacaktır. Ancak kontrollü bir şekilde kullanım sağlayamazsanız ve bütçenizi aşarsanız bu durumda kredi kartı ödemeleriniz aksayacak ve bunun sonucunda da bankalara olan güvenirliğiniz azalacaktır. Bundan sonra da kredi notunuz yavaş yavaş düşecektir. Bu nedenle kredi kartı ödemeleriniz kontrol altında tutulmalı ve bütçenizi dikkatli bir şekilde analiz etmelisiniz. Kredi kartınızı hem alış verişlerinizde hem de nakit ihtiyaçlarınızda kolayca kullanmanız mümkündür. Tabi ki bunu kredi kartı limitiniz dahilinde yapabilirsiniz. Kredi kartını kullandığınız zaman bankaya bir kod gider ve banka size kredi kartınızın limitini anlık olarak kontrol ederek provizyon verir yani kısa size kartı kullanabilirsiniz ya da kullanamazsınız der. Provizyon aldığınızda bir sorun yoktur limit sahilinde dilediğiniz alışverişi yapabilirsiniz. Ancak provizyon almadığınız durumlarda bir sorun var demektir.

Kredi Kartından Neden Provizyon Alınamaz?

Kredi kartından provizyon alınamamasının birçok sebebi olabilir. Başlıcalarını sıralayacak olursak, anık sistem hatası olabilir. Yani bazen çok yoğun günlerde kredi kartlarında yaşanan yoğunluk sebebi ile sistem anlık hata verebilmektedir. Bu durumda birkaç defa kredi kartını kullanmayı denersiniz bir sorun kalmamış olacaktır. Anıl sistem hatası düzelecek ver kartınıza tekrar provizyon alınacaktır. Bir diğer provizyon alınamama sebebi kartınızın ödemesinde bir sorun olmasından kaynaklanmaktadır. Yani o ay kart ödemenizi geciktirdiyseniz bankanız limite kapatabilir ve size provizyon vermeyebilir. Bu durumda alışverişte sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bu şekilde yaşanan ödeme sorunları bankaların provizyon vermemesine sebep olmaktadır. Provizyon hatası alındığında da alışverişiniz maalesef tamamlanamaz.

Provizyon Alınamaması Hatası

Birçoğumuzun çok sık karşılaştığı bu hatalar bazen banka kaynaklı sorunlardan yaşanabilmektedir. Bu durumda eğer yoğun bir güne denk geldi iseniz maalesef biraz beklemek zorunda kalabilirsiniz. Provizyon hatası aldığınız durumda eğer ödeme kaynaklı bir sıkıntınız yok ise yapmanız gereken tek bir şey var o da bankayı aramaktır.

Provizyon Hatası Çözümleri

Provizyon hatası aldığınızda eğer sorun hemen çözülmüyorsa bu durumda bankanıza aramanız en etkili yol olabilir. Eğer provizyon hatası anlık bir sorundan kaynaklı ise bu durumda banka size bir çözüm önerisi sunacaktır. Ancak bazen kartın çizilmesi gibi durumlarda yaşanabilmektedir. Bundan kaynaklı bir provizyon hatası alıyorsanız bu durumda kartınızın yenilenmesi gerekmektedir. Yine bu durumda da bankayı aramak en etkili çözümdür. Bankayı bankada kayıtlı olan cep telefonunuzdan ararsanız sizinle çok daha hızlı bir iletişim sağlanacaktır. Buna dikkat ederseniz işleminiz de daha kolay çözülür.

ilginizi çekebilir

KOSGEB Adıyaman

Adıyaman ilimizde KOSGEB ve iş ortakları tarafınca Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ücretsiz bir şekilde verilmeye devam …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir