Kredi Kartından Nakit Avans Çekme Güncel Faizleri 2020

Kredi kartlarının bir özelliği olarak artık nakit ön ödeme çekilebiliyor. Yalnız faiz oranları ile birlikte bir hesaplama yaptığımızda bu uygulama oldukca maliyetli oluyor. Karttan nakit çekilerek, geri ödeme taksitlendirilebiliyor. Vakıfbank, İş Bankası benzer halde bankaların kredi kartlarında da nakit ön ödeme özelliği bulunuyor. Şu demek oluyor ki kart, hem kredi kartı olarak kullanılırken diğeri taraftan da kredi çekmeye olanak sağlıyor. Güvence Bankası, Yapı Kredi ve Ziraat Bankası benzer halde bankalar taksitli nakit ön ödeme imkanı sağlarken belirli oranlarda faiz uygulaması yapmaktadır. Nakit ön ödeme ve taksitli nakit ön ödeme ekstrelere değişik bir halde yansıyacaktır. Sizler için taksitli ve nakit avansın ne işe yaradığını, hangi bankalardan nakit ön ödeme çekilebileceğini, nakit avansın geri iyi mi ödeneceğini ve güncel faiz oranlarını araştırdık.

Kredi Kartından Nakit Ön ödeme Iyi mi Çekilir?

Meydana getirilen bir düzenleme ile birlikte nakit ön ödeme işlemlerinden 14 gün içinde vazgeçilebilmektedir. Taksitli nakit avansta borçların hepsini kapatabilirsiniz ya da vadesi gelmemiş bir taksiti erken ödeyebilirsiniz. Bu durumda banka tarafınca indirim uygulanması söz mevzusu olacaktır. Vakıfbank hesaplama aracı ile vade ve meblağ belirleyerek geri ödeme planını görebilirsiniz.

Organik olarak nakit ön ödeme çekmek yerine, kart limitlerinizi de artırabilirsiniz. Banka bu talebinizi kabul etmezse de ikinci kredi kartı ürününe haiz olabilir ya da ek kart alabilirsiniz. Aynı bankadan birden fazla kredi kartı alabilir, avanslarınızı buralardan çekebilirsiniz.

Nakit avansı kredi kartı ürününe haiz olduğunuz bankaların ATM’ lerinden kullanabilirsiniz. Faiz oranı alışveriş faiz oranı olmakla birlikte, taksitlendirme yaptığınızda oldukca fazla işlem tutarı ve ek maliyet ödemek durumunda kalırsınız. Eğer ihtiyacınız oldukca acilse ve kısa vadede geri ödeme yapacaksanız yalnız işlem tutarı ve faiz ödeyeceğinizden nakit ön ödeme kullanabilirsiniz. Şu demek oluyor ki doğru zamanda doğru hamleyi yapmak gerekiyor. Uzun solukta geri ödeme yapacaksanız nakit ön ödeme değil, gereksinim kredi kullanınız.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

ilginizi çekebilir

Ziraat Bankası Esnafa Krediyi 8 Destek Paketi İle Veriyor

Her ne kadarda Ziraat bankası denildiği süre Ziraatçi dostu banka olarak bilsek de aslen da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir