Kredi Kartı Puan Bonus ve Chip Paralar Nerelerde Kullanılır?

Kredi kartı, günümüzde herkes tarafından kullanılan bir ödeme aracı haline geldi. Hem taksit yapabilme olanağı olması hem de para olmadığı zamanlarda daha sonra ödeme imkanı sağlaması kredi kartının kullanımını mantıklı hale getiriyor. Kredi kartını düzenli olarak kullanan ve ödemelerine dikkat edenler için hayatı kolaylaştırıcı bir ürün olan kredi kartı, bu konuda kendini tutamayan ve yanlış şekilde kredi kartı kullananlar için çok zorlayıcı dönemlere neden olabilir. Sürekli kredi kartı ile alışveriş yapanlar, kartların topladığı puanlardan da yararlanıyor. Kredi kartınızın puan,bonus ve chip para biriktirebilmesi için kredi kartınızın anlaşmalı olduğu mağazalardan kredi kartınız ile alışveriş yapmanız gerekir. Peki, kredi kartı puan bonus ve chip paralar nerelerde kullanılır? Merak edenler için araştırdık.

Bonus Kredi Kartı Bonus Kampanyaları ve Kullanım Alanları

Kredi kartının alışverişlerden topladığı puan, bonus ve chip paralar birçok yerde kullanılabilir. Bonuscard ile biriken puanın adına bonus denir. Bonuslarınızı market, akaryakıt, giyim ve online alışverişlerinizde kullanabilirsiniz. Bonusun kullanım alanı çok fazladır. Kullandığınız puanlar ile alışverişe hiç para vermeden mağazadan ayrılabilirsiniz. En çok tercih edilen kredi kartlarından biri olan Bonuscard, dönem dönem yaptığı kampanyalar ile yüksek bonus kampanyaları da yapmaktadır. Alışveriş oranına göre kazanılan puan değişmektedir. Daha fazla puan kazanmak istiyorsanız, kampanyaları takip etmelisiniz. Bunun için bankaların mobil uygulamalarını ve alışveriş uygulamalarını indirmeniz yeterli olacaktır. Kredi kartı puan bonus ve chip paralar nerelerde kullanılır? Soruları ile ilgili bilgi arayanlar için rehber olarak yazdığımız yazımızda, chip paralar ile devam ediyoruz.

Axess Kredi Kardı Chip Para Kampanyaları ve Kullanım Alanları

Axess kredi kartı da birçok kampanya ile kullanıcılarına chip para kazandırmaktadır. Bu chip paraları giyimden, kozmetiğe, akaryakıttan, market alışverişine her türlü sektörde kullanılabilir. Kullanım alanının fazla olması kredi kartı kullanıcıları tarafından çok tercih edilen, kullanılan ve sürekli başvuru alan bir kredi kartıdır. Alışverişlerinizden kazandığınız tüm chip paraları istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Bu kullanımlarda unutmamanız gereken kampanyalar ile yüklenen chip paraların bir kullanım süresi vardır. Bu kullanım süresi dolduğunda puanlarınız silinebilir. Puanlarınızın kullanım süresini bankanızın mobil uygulamasından ya da müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz. Kredi kartı puan bonus ve chip paralar nerelerde kullanılır? Sorusunu merak edenlerin, bu kullanım sürelerine dikkat etmesi gerekir. Takip etmediğiniz kullanım süreleri nedeniyle alışveriş yapmak istediğinizde sorun yaşayabilirsiniz.

Kredi Kartlarına Alışveriş Dışında Yüklenen Puan, Bonus ve Chip Paralar

Bankalar yaptığı kampanyalar ile alışverişleriniz dışında da puan yüklemesi yapabilir. Bunun en çok karşılaşılan türü, maaş müşterisi olduğunuz bankanın her yıl size otomatik puan yüklemesi yapmasıdır. Bunun diğer kazanılan puanlardan farkı, bir kullanım süresinin olmamasıdır. Bu nedenle bu puanlar silinmez ve istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Yüklenen puanların miktarı şirketinizin banka ile yaptığı anlaşmaya göre değişmektedir. Bazen bu tutar çok yüksek ya da ortalama bir seviyede olabilir. Bu puanların yüklenebilmesi için açık bir kredi kartınız olmalıdır. Kredi kartı kullanmayan müşteriler için hak ettikleri bu tutar maaş hesaplarına yatırılır. Bu şekilde parayı nakit olarak çekebilirsiniz. Bankaların müşterisi olduğunuz ve maaş anlaşmanız olduğu için şirketiniz tarafından yapılan anlaşma ile genel olarak her yıl sonunda puanlarınız yüklenir. Peki, bu kredi kartı puan bonus ve chip paralar nerelerde kullanılır? Alışverişlerinizden kazandığınız puanların kullanıldığı her yerde, puanlarınızı istediğiniz gibi harcayabilirsiniz. Harcama yapmadan önce anlaşmalı firmaları öğrenmek için, bankanızın müşteri hizmetlerinden yardım alabilirsiniz.

 

ilginizi çekebilir

2021 PTT Engelli Kredisi Nasıl Alınır?

Öncelikle PTT engelli kredisinden faydalanmak için 2022 engelli maaşına sahip olmak gerekmektedir. PTT üzerinden parayı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir