Kredi Kartı İle SGK Prim Ödemeleri

Kredi Kartı İle SGK Prim Ödemeleri

İnternet dünyası günümüzün olmazsa olmaz uygulama ve kontakt araçlarının başlangıcında yer almıştır. Elektrik, telefon, su ve banka işlemleri derken artık ortaya çıkan yeni uygulamalarla ödemeleri de mobil bankalar üstünden kartlarla yapılmaktadır. Bu yeni güncellemelerle kredi kartı ile SGK prim ödemeleri de yapılabilmektedir. Bankalarda sıra beklemek, banka kapılarını devamlı aşındırmak artık tarih oluyor. Zira kredi kartlarınızla yapacağınız birkaç rahat işlemlerle oturduğunuz yerden ödemelerinizi kolay bir halde gerçekleştirebilirsiniz.

SGK Prim Ödeme İşlemleri

SGK prim ödeme işlemleri, Toplumsal Güvenlik Kurumu üstünden sigorta hizmeti almakta olan bir kişinin, sigortasının sürekli olabilmesi adına getirilmiş prim ödeme şartını sağlanabilmesine yarayan bir sistemdir. Eğer şahıs Toplumsal Güvenlik Kurumu tarafınca sigorta hizmeti almaktaysa o şahıs adına kuruma her ay tertipli olacak bir halde prim ödemesinin yapılması gerekir. Bu prim ödemeleriyle kişinin sigortası tertipli olarak devam eder ve emeklilik adına lüzumlu olan prim miktarı da zaman içinde dolar. Bu sebeple prim ödemelerinde yaşanmış olan gecikmeler oldukça önemlidir. SGK’ya ödenmekte olan sigorta primleri, ya o kişinin adına çalmış olduğu işveren tarafınca ödenmelidir ya da şahıs çalışmıyorsa kendi kendine de ödeme yapabilmektedir. Toplumsal Güvenlik Kurumu prim ödemeleri kısmını kolaylaştırabilmek adına, SGK’nın prim ödeme işlemini geliştirmiştir. Bunun neticesinde prim ödemelerinizi web üstünden ve de istenildiği vakit kredi kartıyla yapılabilinmektedir. Bu sebeple kişinin prim ödemeleri adına kuruma bizzat gitmesine gerek kalmaz. SGK prim ödeme işlemini kullanabilmek adına web bağlantısı olan bir bilgisayarınızın olması yeterlidir.

Kredi Kartı İle SGK Prim Ödemeleri Iyi mi Yapılır?

Kullanmakta olduğunuz kredi kartıyla bundan sonrasında SGK’nın işlemlerini de oturduğunuz yerden yapabilme olanağına sahipsiniz. Fazlasıyla büyük kolaylıklar sağlamakta olan bu bankacılık işlemi kısa sürede bankalar arası kart merkezleri ve toplumsal güvenlik kurumunun yapmış olduğu anlaşmayla uygulamalara koyuldu. Oldukça büyük bir kesim için yararlı olan bu işlemler iyi mi ve nerelerden yapılmaktadır, birde bu tarz şeyleri inceleyelim. SGK prim ödemelerini gerçekleştirebilmeniz için devletimizin tüm organlarını içermekte olan web uygulaması e – devlet sistemi üstünden ödemelerinizi gerçekleştirebilme olanağına sahipsiniz. Bununla beraber bankalarınızın SGK’nın mobil web bankacılığı hizmetinden de faydalanarak bu ödemeleriniz gerçekleştirebilirsiniz. Yapmanız ihtiyaç duyulan işlemleri ise şöyleki sıralayabiliriz; İlk ilkin e -devlet şifrenizi postane vasıtasıyla alın. Daha sonrasındaysa almış olduğunuz bu şifreyle GOOGLE üstünden e – devlet sitesine girip T.C Kimlik numaranız ve şifreniz yardımıyla sisteme giriş yapın. Sayfanızda yer edinen hizmetler kısmında bulunmakta olan toplumsal güvenlik kurumları kısmından ödemek istediğiniz prim borcunu tıklayıp, kredi kartı numaranızı girip, bankacılık hizmeti vasıtasıyla onay vererek işleminizi gerçekleştirme olanağına sahipsiniz. Ödeme yapabileceğiniz öteki bir yöntemse SGK’nın ana sayfasından yer almakta olan tahsilat sayfasına tıklayıp sorgulamak istediğiniz primin türünü seçerek sigorta sicil numaranızı girip, onay kodunu girdikten sonrasında seçtiğiniz borç türünü seçip ödeme işleminizi yapabilirsiniz. Ödemeleriniz tamamlandıktan sonrasında işlem dekontu almak için ise, tahsilat sonunda yer almakta olan dekont butonuna basarak, dekonta bas tuşuna tıklayıp almanız mümkündür.

Kredi Kartıyla Prim Ödeme Uygulaması Kimleri Kapsıyor?

Sigortaların sağlamış olduğu bu hizmetten yararlanmak isteyen kişiler, lüzumlu olan prim borçlarını ödemelidir. Toplumsal güvenlik kurumu yapmanız ihtiyaç duyulan bu işlemlerinizi kolay bir halde yapmanız adına kredi kartıyla ödeme yapabileceğinizi belirtmektedir. Kamu da çalışmakta olan kimselerin ödemeleri otomatikman yapılırken, hususi sektörde çalışmakta olan yapınak işçilerinin sigorta primlerini işverenler karşılamaktadır. Lakin sigortanızı kendiniz yatırmaktaysanız prim ödemelerini bizzat kendiniz yukarıda anlattığımız adımları uygulayarak prim borçlarınızı ödeyebilirsiniz.

ilginizi çekebilir

FLO Personel Alımı (Başvuru ve Şartları)

Ayakkabı mağaza zincirlerinden FLO personel alımı 2019 senesinde da birçok şubesi için yapılacak. FLO’ya iş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir