Kredi Kartı Borç Yapılandırma Şartları

Kredi Kartı Borç Yapılandırma Şartları

Ziraat Bankası Birleştiren İhtiyaç Kredisi adı ile uygulamaya koyduğu yeni kredi kampanyasıyla kredi kartı borcunu ödeyemeyenlerin yüzünü güldürüyor. İlk olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘ın duyurduğu kredi kartı borç yapılandırma fırsatının bilgileri da ortaya çıkmaya başladı. Ziraat Bankası mevzuya ilişkin bir izahat yayınladı. Kredi kartı borç yapılandırma şartları belli oldu..

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ziraat Bankası aracılığı ile vatandaşa verilecek yeni kredi paketlerini duyurmuştu. Recep Tayyip Erdoğan, kredi kartı borcunu ödemekte zorluk çeken vatandaşların mevcut borçlarının daha kolay ödenebilmesi için Ziraat Bankası’nın kredi kullandıracağını belirtti.

Cumhurbaşkanı ‘nın açıklamasının peşinden Ziraat Bankası Birleştiren İhtiyaç Kredisi ile ilgili bir izahat yayınladı.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Bilgileri

Ziraat Bankası tarafınca meydana getirilen açıklamada; Birleştiren İhtiyaç Kredisi ‘nin; kredi kartlarına uygulanan aylık faiz oranlarından fazlaca daha uygun şartlar ile 24 aya kadar aylık % 1,10 ve 60 aya kadar aylık % 1,20 faiz oranlarıyla sunulacağı açıklandı. Ziraat Bankası şubelerinden başvurulacak krediden 31 Aralık 2018 zamanı itibariyle nakit ön ödeme kullanılması yada kredi kartı harcanması sebebiyle kart borcu ödeme güçlüğü yaşayan vatandaşlar yararlanabilecek. Kredi kartı borçları gecikmede olanların anapara ve faiz yükü Birleştiren İhtiyaç Kredisi ile azaltılacak.

Ziraat Bankası Birleştiren Kredi Hesaplama

Tüketici kredilerinde düzgüsel şartlarda 48 ayın üstünde kredi kullandırılamıyor. Sadece kredi kartı borç yapılandırmaları için bu kampanya özelinde BDDK’nın izniyle 48 ay olan maksimum vade bu uygulama için 60 aya çıkartıldı. Bu yapılandırmaya girecek olanlar düzgüsel bir krediye bakılırsa 12 ay daha çok vade olanağına kavuşacaklar. Düzgüsel şartlarda % 2,4 civarında olan faiz ise tam anlamıyla yarı yarıya düşürülmüş oldu. Bu imkandan yararlanmak için en mühim koşul “müşterisi olduğunuz banka tarafınca takibe alınmamış olmak”

Asgari Borcun Üstünde Ödeme Yapabilenler de Krediye Başvurabilecek

31 Aralık 2018 zamanı itibariyle kart ekstrelerini Ziraat Bankası ‘na götürenlere banka ellerine nakit miktarı vermeden direkt borçlu olduğu karta ödeme meydana getirecek. Dolayısıyla 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren meydana getirilen kart harcamaları kapsam dışı duracak. Ziraat Bankası ‘nın şirket kartlarını da bu yapılandırmaya alıp almayacağı açıklanmadı. Sadece şirket kartlarının bu uygulamanın haricinde kalacağı tahmin ediliyor.

ilginizi çekebilir

Anadolu Bank Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak, Nereye Başvurulur?

Anadolu Bank personel alımı, bankanın her yıl belirli aralıklarla açmış olduğu ve genişleyen yapısını daha …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir