KOSGEB Siirt

Oldukça fazla bir nüfusa haiz olmasa da Siirt de bayağı fazla ilçe bulunmaktadır. Dolayısı ile esnaflar bir fazlaca bu ilimizde fazladır. Özellik ile Kurtalan ve Baykan ile Pervari ciddi sayıda genç girişimci barındıran ilçelerindendir. KOSGEB girişimcilik eğitimleri de bu yüzden daha oldukça Siirt merkez bu ilçelerde sıklık ile düzenlenir. Kent de ve ilçelerinde beli tarihlerde düzenlenen kursları çoğunluk ile İŞKUR üstlenmektedir. Başlama tarihleri ise şu şekilde belirlenip, kursiyerlere bildirilir.

Siirt girişimcilik kurslarının başlama tarihleri hakkında

Merkezde yer edinen 3. Komanda Tugayı yardımıyla esnaflar güzel işler yapmaktadır. Özellik ile bölgesel yiyeceklere yönelik işletmeler güzel kazançlar elde etmektedir. Kendi işini devlet destekli olarak kuracak olan Siirtliler öteki ilçelerinde de hem yöre halkı hemde asgari nüfusunun da varlığı yardımıyla potansiyel nüfusu göz önünde bulundurarak bir oldukça iş fikri üretmektedir. Üretilen bu iş fikirlerin KOSGEB desteklenen sektörler içinde yer alması halin de ise bağışlama alabilmektedirler. Doğal olarak açılacak olan işletme için bağışlama almanın ilk şartı olan girişimcilik belgesini alıp öteki başvurularını yapmaları durumunda bu teşvikler den yararlana bilirler. Siirt ili ve Eruh, Pervari ve Baykan şeklinde ilçelerinde bu eğitimler ücretsiz bir şekilde yöredeki yeni girişimcilere verilir. Eğitimlerin başlama tarihleri ise https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=56 bu adres üstünden bildirilir.

Direkt eğitim başvurularını iyi mi yapa bilirsiniz ?

KOSGEB iş yeri açma bağışlama olanaklarından yararlanmak için en önce Siirt ili yada ilçelerinde düzenlenen girişimcilik eğitimleri için başvuruda bulunmanız ardında da 4 günlük kursları başarıya ulaşmış bir halde tamamlamanız gerekir. Eğitim müracaat için ister tarihlerin yer almış olduğu sayfada yer edinen kursları düzenleyen birimlere direkt yapabilirsiniz. İsterseniz de tarihlerin yer almış olduğu sayfanın izahat kısmında aksi bir ibare yoksa başvurunuzu e-Devlet üstünden gerçekleştire bilirsiniz. e-Devlet üstünden müracaat da bulma seçeneğini kullanacak olan Siirtli girişimciler direkt doldurmaları ihtiyaç duyulan müracaat formlarına https://edevlet.kosgeb.gov.tr/EHizmetler/TumHizmetler bağlantısından ulaşabilmektedirler. Sayfaya erişim sağladıktan sonrasında  menüsüne giderek karşılarına çıkan formu doldura bilirler.

Siirt KOSGEB Merkez Müdürlüğünün adres detayları nedir ?

Siirt ilimizde bir tane KOSGEB’e ilişik Merkez müdürlüğü mevcuttur. Bu müdürlük adresine yörede esnaflık meydana getiren KOBİ’ lerimiz ve destek programları hakkında informasyon almak isteyen tüm yurttaşlarımız başvuruda buluna bilirler.

Adres: Bahçeli evler mahallesi Gaffar OKAN caddesi numara 6 – Siirt

  • Tel: 0-484-290-15-15
  • Faks: 0-484-290-15-14

ilginizi çekebilir

TIR, Kamyon Gibi Ağır Vasıta Alacaklara Kredi Veren Bankalar

Ticari yaşam bir tek dükkan yada herhangi bir sektöre ilişik ürün üretimi ile sınırı olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir