KOSGEB Niğde

KOSGEB Girişimcilik Destek Programından istifade ederek bağışlama almak isteyen Niğde’liler, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi almadan bu programdan yararlanamayacağınızı biliyor musunuz? Niğde TSO ve Belediyeler ile bir oldukca Meslek Odası bu kapsamda Niğde ve ilçelerinde bu kursları yeni iş yeri açmak isteyen girişimcilere tamamen ücretsiz bir şekilde vermektedir. Hatta Niğde İŞKUR kursiyerlerine yevmiye dahi verdiği bilinmektedir. Bu fırsatlar ile işletme oluşturmak isteyen tüm girişimciler için Niğde ‘de düzenlen kursların başlangıç tarihleri ile adreslerini telefon numaraları ile beraber sizler için yer verdik.

KOSGEB Niğde girişimcilik eğitim tarihlerini iyi mi öğrene bilirsiniz ?

Niğde ilimizde bir oldukca Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi düzenlenmektedir. Bu eğitimlerin temel amacı yeni girişimcinin seçmiş olduğu iş fikrinin ne denli doğru olduğu, iş fikrini kurarken nelerin dikkate alması icap ettiğinin anlatıldığı bir nevi işletme eğitimleridir. Ek olarak kursların son gününde açacağınız iş yeri için Girişimcilik Destek Programın yararlanmak için kim bilir en mühim yeri olan KOSGEB iş planı projesinin iyi mi doğru bir halde hazırlanması icap ettiğinin öğrenilmesidir. İşletmenin kurum aşamasından, yönetim aşamasına kadar ciddi manada ihtiyacınız olan temel bilgilerin 4 iş gününde sizlere verilmesi ile düzenlenen girişimcilik kursları Niğde ilimizde de düzenlenmektedir. Kurslar bir oldukca devlet kamu kurumları ile düzenlenir ve kursa katılmaya hak kazanan girişimciler için verilir. İl genelinde ve ilçelerinde hangi kurum tarafınca ne süre ve nerede bu kursların düzenleneceğini en doğru şekilde bir tek https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=51 bu adreste öğrene bilirsiniz.

Niğde girişimcilik eğitim başvuruları iyi mi yapılmaktadır ?

18 yaşından büyük yasa dışı kabahat örgütlerine katılmamış olan her vatandaşımız Niğde ilimiz de düzenlenecek olacak bu eğitimlere katılabilir. Yalnız İŞKUR bu şartların yanı sıra düzenlemiş olduğu kurslara katılacak olan girişimciler den ilaveten olarak işi olmayan ve İŞKUR kayıtlı olmasını istemektedir. Haricinde tüm kursları elde eden kurumlar 18 yaş ve yasa dışı kabahat örgütüne kayıtlı olmamam şartı haricinde kursiyerden başka bir koşul koşmamaktadır. Niğde ilimizde verilecek olan eğitim başvuruları ister kurs adreslerinin yer almış olduğu sayfadaki adreslere yapılır. İsterse e-devlet üstünden https://www.turkiye.gov.tr/kosgeb-uygulamal-giriimcilik-eitimi-bavurusu-2727 buradaki adres üstünden doldurulacak müracaat formu ile yapılır.

Her iki başvuruda ön müracaat olarak kabul edilip, düzenlenecek olan eğitime 25 kişiden fazla başvurunun olması durumunda ne olursa olsun ilk 25 kursiyerin seçilmesi için bazı kontrol ve sözlü mülakatlar düzenlenmektedir.

KOSGEB Niğde Birimleri

Talep, arz yoğunluğuna gore Müdürlük ve ilaveten temsilcilikleri ile hizmet veren KOSGEB Niğde ilimizde bir Müdürlük ve birde temsilcilik ile hizmet vermektedir. Adres, telefon kontakt detayları aşağıdaki gibidir.

Müdürlük Adres

Niğde Bor Karayolu 7 Km Organize Endüstri Bölgesi Cadde 8 No: 7  – NİĞDE

  •  Tel: 0-388-225-00-47
  • Faks: 0-388-225-00-49
  • E-mil: Nigde@kosgeb.gov.tr

 

ilginizi çekebilir

TIR, Kamyon Gibi Ağır Vasıta Alacaklara Kredi Veren Bankalar

Ticari yaşam bir tek dükkan yada herhangi bir sektöre ilişik ürün üretimi ile sınırı olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir