KOSGEB Nevşehir

Gezim bakımından son aşama mühim bir şehrimiz olan Nevşehir, hanım girişimcileri de ciddi sayıda nüfuzunda barından bir ilimizdir. Nüfuzu devamlı olarak artan bu ilimizde KOSGEB kursları da aralıksız olarak düzenlenmektedir. En fazla girişimciye haiz olan Ürgüp ve Avanos ile Gülşehir ilçelerinde ve hatta öteki talebin azca olan ilçelerinde dahi bu kurslar başlatılmakta yeni iş yeri açacaklara ücretsiz bir şekilde verilmektedir. Girişimcilerin tek yapması ihtiyaç duyulan ise Nevşehir il/ilçelerine ilişik bu kursların başlama tarihleri gelmeden belirtilen adreslere başvur yaparak kayıtlarını oluşturmalarıdır.

KOSGEB Nevşehir kursları ne süre başlamaktadır ?

Nevşehir daha oldukça gezim bakımında varlıklı bir ilimizdir. KOSGEB desteklenen sektöründe turizm dahil olmak suretiyle bir oldukça alan desteklenmektedir. Dolayısı ile yöreye uygun iş modellerinin yanı sıra bir oldukça değişik iş fikirlerini devlet destekli olarak faaliyete geçirebilirsiniz. Bunun için ilk yapmanız ihtiyaç duyulan, hem işletme dersi almak hemde iş planı projesinin iyi mi hazırlanması icap ettiğini öğrenmek adına ” Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ”  derslerine katılmanız dır. Derslere yalnız Nevşehir ili yada ilçelerinde değil, arzu etmeniz durumunda öteki size yakın herhangi bir il yada ilçede de katıla bileceğinizi hatırlatmak isterim. Kurslar için ilk tercihiniz Nevşehir ve ilçeleri ise o süre eğitimlerin başlama tarihlerini direkt bu adresten öğrene bilirsiniz. https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=50

Nevşehir girişimcilik eğitimlerine iyi mi başvuruda buluna bilirsiniz ?

Eğitim başvuruları son aşama basittir. Zorluk derecesi yüksek müracaat sonrası özellik ile yoğun talep görmüş olduğu dönemlerde kursiyer olabilme şansını yakalamaktır. Dolayısı ile öncelik hakkını verilecek olan girişimciler ön mülakatlara doğal olarak tutulmaktadır. Bu mülakatlarda daha oldukça öncelik hakkın verilmesi için ilk olarak işini kuracak ve sermayesi hazır olan girişimciler araştırılır. Eğer oldukça fazla bir talep eğer olmazsa bu araştırma için herhangi bir kontrol yapılmaz. Yapılsa dahi formalitenin ötesine geçmez.! Nevşehir ilinde girişimcilik eğitimlerine kursu düzenleyen kurumun yanı sıra bir de artık e-Devlet üstünden müracaat da buluna bilirsiniz.

e-Devlet üstünden Nevşehir kurslarına müracaat meydana getirecek olan girişimciler, müracaat formuna ulaşmak için https://bit.ly/2Tg7502 buradaki sayfaya girip, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi menüsüne girmeleri gerekir. Sonrasında müracaat formunu doğru bir halde doldurmaları ön kayıt için yeterlidir.

KOSGEB Nevşehir birim aderes detayları

Fazlaca fazla bir yoğunluk olmamasından dolayı ilimizde yalnız bir tane Müdürlük kafi gelmektedir. İŞKUR, TSO, Halk Eğitim Merkezleri ve tüm mahalli belediyelerin destekleri ile yoğunluk olduğu zamanlar bile kolaylık ile aşılmaktadır. İlimize ilişik KOSGEB Merkez Müdürlüğünün adres detayları şöyledir.

Cevher dudayev mahallesi Vatan Cad. Numara:42 Kat:3 MERKEZ / NEVŞEHİR

  • Tel: 0-384-212-86-01
  • Faks: 0-384-213-86-72
  • E-mail: Nevsehir@kosgeb.gov.tr

ilginizi çekebilir

İşletme Kredisi Çekme Şartları Nelerdir?

İhracat ile uğraşan firmaların son zamanlarda sordurulmuş olduğu en yaygın sual; işletme kredisi nedir? İşletme …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir